Genel Kurmay Başkanlığına

İmza kampanyasının sahibi ile iletişime geç

Genel Kurmay Başkanlığına isimli dilekçe hakkındaki bu tartışma konusu otomatik olarak oluşturuldu.

Ziyaretçi

2015-06-15 09:43

sayın komutanlarım ben mersın cezaevinde 95/1 devre olarak askerligimi yapmaktayım ileri seviyede arapça biliyorum daha önce de yurt dısında calıstım arap halkını kendi halkım kadar iyi tanıyorum suriye kamplarında yada suriye sınırı olan bi yerde görev yapıp vatanıma ve milletime katkıda bulunmak istiyorum eger öyle bi imkan varsa gönüllü olarak seve seve gitmek istiyorum tesekurler.

hakan gurhan gunes

#127 askerlik

2015-08-01 18:52

Merhaba ben tecilimi bozdurup askere gitmek istiyorum bu ay gidermisim ama askerligimi hakkari cukurovada yapmak istiyorum baska yere dusersem nasil hakkari cukurovaya gidebilirim Yardimci olurmusunuz 

Saygilarimla 

Ziyaretçi

#128 Re:

2015-08-03 16:16

#28: -  

amca bız napalım bız oluyoz buralarda oda tc vatandası 

Ziyaretçi

2015-08-24 12:29

komutanım ben osmanıye 39 mekanize piyade tugayında topcuyum askerlıgımı tertıp emrıyle doguya ıstıorum fakat komutanımız gondermıo bunun için nabmalıyım bana bı yardımcı olun daha 160 gunum var ve doguda gorev yapmak istiyorum adım topcu er mertcan sümer

Ziyaretçi

#130 Vatan

2015-09-07 00:23

Ben vatani gorevimi canakkale geliboluda yapiyorum ancak suan ulkemiz karisik ve ben doguda vatani gorevini yapan kardeslerime karsi kendimi mahcup hissediyorum bende onlarin yaninda olup onlarla sirt sirta dusmana karsi carpismak istiyorum orada gunlerce uyumadan nonet tutmaya raziyim burada kaldikca kendimi suclu hissediyorum ve askerlik gorevimi yapasim gelmiyor izne cimtim e3 gundur firariim ve gidesim geelmiyor beni doguya.gonderseler q1 saniye beklemem giderim bu konuda lutfen bana yardimci im her annenin oglu gibi adam gibi giddip awkerligimi vatana bayragima yakisir sekilde yapayim doguya sevkimi istiyorum gereginin yapilmasini arz ederim.

Hava savunma er Sercan Ali Kaya 

Tc kimlik no:27701054736

Ziyaretçi

2015-09-08 06:58

SAYIN DEVLET BÜYÜKLERİN GENEL KURMAY BAŞKANIM BEN 36 YAŞIM DA GENCİM BEN VATANİ GÖREVİMİ ISPARTA EGRİDİR DE TAMAMLADIM HERHANGİ BİRŞEY TALEPSİZ SİZ EMREDENE KADAR ASGERLİK YAPMAK İSTİYORUM...BU VATANA CANIM FEDA OLSUN SİZLERİNDE ALLAH YARDIMCISI OLSUN 05325070775.....

Ziyaretçi

#132 çare

2015-09-12 08:25

MERHABA SAYIN GENEL KURMAY BAŞKANIM.ben acemı bırlıgı yenı bıtmıs usta bırlıgı AGRI ya cıkmıs olan bıe evlada sahıbım.benım oglum konya hava svn.acemı bırl.strenger çvşolarak egıtım aldı.Ülke kan aglarken ben aylardır gözumu kırmpmadım.bıde ooglum agrıya cıktı sımdı ömrum bitti ben dayanamam bır evladım var elı sılah tutmayı bılmez o ağrıya gıtısn ben mezara gıderım.havacı steenger olan cocğun agrıda dagda ne anlar terorle savasmaktan bır evladı bana cokmu gordunuz bu işin usta askerlerımız var bu haksızlık 20 yasında bır cocuk ağrı dagında bu benım ölum gunum.Allah rıazsı ıcın acemı işi bilmeyen cocuklarımızı yollamayın terorun içine analarıımız her gun öluyo evlat hıc bır seye benzemıyo bızım ulkemızıde egıtımlı işi bilen yıllarını vermıs memhmetcıgımız var ne olurn bı çare bulun bızlerı gozu yaşlı kılmayın.

KKKK

2015-09-12 23:56

KOMUTANIM BEN BURSADAN UĞUR ACEMİ BİRLİĞİM AMASYAYDI DAĞITIM YERİM KIBRIS ÇIKTI BEN DOĞUYA GİTMEK İSTİYORUM KOMUTANIM

Ziyaretçi

2015-09-13 22:08

Ben ramazan yalım 96/2 askere gidicem namussum vatanım ve bayragım icin doguda askerlik yapmak istiyorum ne parası nede pulu hic birsey gözümde yok cocukluk hayalim hakkaride yapmak istiyorum bölgesi sorun deil bu benim icin en büyük şefertir bna yardımcı olursanız bna gercekten cok sevinirim..

Ziyaretçi

2015-09-13 22:17

Doguda askerlik yapmak icin gecmişteki şehitlerimizin yatagında uyumak onların yastıgına baş koymak icin şerefim onurum namussum bayragım icin kısacası vatanım icin. Bu benim en büyük gururumdur
Erarslan ÇOŞKUN

#136 GENEL KURMAY BAŞKANLIĞININ DİKKATINE

2015-10-06 12:41

Saygı değer komutanlarımın dikkatine j.AcEr.Erarslan ÇOŞKUN TOKAT Duhulü: 04 Ağustos 2015, yürürlük tarihi:12 ay Birlik no.su: 1995/3:

Acemi birliğim 6.jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığı 1.tb 1.bölük 19.tim komutanım suan usta birligindeyim ustabirligim: Tekirdağ il jandarma Şüleymanpaşa merkez karakolundayım sizden ricam ben doğudaki mehmetçik kardeslerimin yanina gitmek istiyorum komutanım elbette amirlerimin verdiği emirler benim icin esastır fakat hiç bir emirden hiçbir görevimden veya bana verilen vazifeden kacmadigim halde RDM olarak ayrıldım vücüdumda doğum lekesi jilet, ameliyat izi  herhangi bir sıkıntım bulunmamaktadır. Bununla beraber psikolojik, veya psikiyatrik hic bir hususum olmamıştır. Ve komutanım sizden ricam ben RDM den cikmak istiyorum amirlerim benimle ilgilenmiyorlar ve rdm den cikip doguya gitmek istiyorum komutanım 

Ziyaretçi

2015-10-24 07:33

Sayın genel kurmay başkanın benim usta birliğin Kırklareli lüleburgaza çıktı 65 mknze.piyade.loj.destek.komtlgı.  TK. oysa ben doğuda güneydoğuda askerlik yapmak istiyorum ne olur bana yardımcı olun 

Bu gönderi yazan kişi tarafından kaldırıldı (Ayrıntıları göster)

2015-10-26 23:11

Oğuz Çay

#139 Rotasyon

2015-11-11 22:39

95/3 tertibim ve 1 ay önce artvin borçka 2.hudut birliğine geldim ama ben askerlik görevimi şırnak da devam ettirmek istiyorum bunun için bana yardımcı olun ne yapmam gerekir e yapmalıyım dilekçemi kime göndermeliyim kalan 9 ayımı dağlarda geçirmek istiyorum. 95-3 Basri kırcalı kışlası 2.hudut birliği Artvin/Borçka.   

Anonymous

#140 LÜTFEN YARDIM EDİN ...!!!

2015-11-18 17:19

SAYIN GENELKURMAY BAŞKANLIGINA :

KARDEŞİM AKDENİZ BÖLGE KOMUTANLIĞI YANGIN MERKEZİ BİRİMİN'DE ASKERLİK YAPMAKTADIR. KARDEŞİM İÇERİ TELEFON SOKMUŞTU TELEFONU ASTSUBAY ORHAN ŞAVAŞ TARAFINDAN
YAKALANDI TUTANAĞI BÖLÜK ASTSUBAYINA VERİLMEDİ VE KARDEŞİM ÇARŞI İZNİNE ÇIKARKEN DOĞAL HAKKI OLARAK TELEFONUNU ÇARŞI İZNİNE ÇIKARMAK İSTİYOR BİRİM ASTSUBAYI OLAN ORHAN ŞAVAŞ
YETKİYE SAHİP OLMADIĞI HALDE TELEFONU
VERMİYOR VE AYRICA TELEFONU BÖLÜK ASTSUBAYIN'DA DURMASI GEREKİRKEN ORHAN SAVAŞ İSİMLİ BİRİM ASTSUBAYI TELEFONU VERMEMEK İÇİN KENDİ ŞAHSİ DOLABINDA
SAKLIYOR. KOMUTANLARIN ASKERLİĞİ SEVDİRMESİ GEREKİRKEN VATAN SEVGİSİ AŞILAMASI GEREKİRKEN ASKERLER'LE UĞRAŞIP VATAN SEVGİSİNİ RESMEN SIFIRA İNDİRİYORLAR.

GEREKENLERİN YAPILMASINI ARZ EDERİM.

TEŞEKKÜRLER. AD: BERKAY                                                                      ASKER ADI : Y/S. ER TOLUNAY AKTAŞ
SOY AD: AKTAŞ                                             

harun kucur

#141 cok onemli

2015-12-13 13:05

19 yasindayim komutanim askerligimi doguda yapmak istiyorum sinrak hakkari boyle yerlerde batida oturmak deil Doğu da nobet tutmak istiyorum once vatan demek istiyorum komutnim  manisa/ kula dogum yerim 

gümüş

#142 Re: 34

2015-12-22 20:48

#28: -  

SAYIN:KOMUTANIM ben istanbul küçükçekmece de oturuyorum 4 tane abim doğuda askerlik yaptı ailenin en küçük ogluyum 1 tanesi abi psikolojisi bozuk askerden geldiginden beri çalışmıyor her gün babamla kavga ediyor benide etkiliyor şuan benimde psikolojim var rahatsizim şimdi KOMTANIM Benide ŞIRNAK SİLOPİYE VERMİŞLER KOMTANIM çatışma degilde sizim müsait bi yere verirseniz size sonsuz minnettarim SAYGILARIMLA

Ziyaretçi

2015-12-24 18:13

adım turgut ankara mamakda askerlik yapıyorum ama ben doguda askerlik yapmak istiyorum nasıl yapabilirim bunu

Anonymous

#144 uzman cavus olmak

2016-01-02 19:53

Sn komutanim ben askerligimi 90/2 tertip jandarma komando olarak yaptim ve askerligim bittikten sonra uzman cavus ola bilmek icin basvurmustum neticede secilmistim ama gecirmis oldum kazdan dolayi gidemedim bunu icin bana yardimci ola bilirmisiniz

asdsa

2016-01-05 14:17

dsadas das 

beratiaydın

2016-01-12 15:10

doguya gıtmek ıstıyorum

Ziyaretçi

2016-01-16 16:17

KOMUTANIM SAYGILAR BEN ASKERLİK YAPMAYİ ÇOK İSTİYORUM SÖZLEŞMELİ ER OLMAK İSTYRUM SİVİLDE HİÇ Bİ MESLEGİM YOK İŞ BULMAKTA ZORLANIYORUM BEN ACEMİLİGİMİ İZMİR NARLIDEREDE USTA BİRLİGİMİDE ANKARA POLATLIDA YAPTIM İFTAİYE  ERİ OLARAK AMA BANA ASKERLİGİ TAM YAPTIRMADILAR BUDA BENİM ÇOK ZORUMA GİDİYOR  YALVARIRIM YARDIMCI OLUN BEN DE HER ERKEK GİBİ ASKERLİGİMİ TAMAMLAMAK İSTİYORUM TEKRAR ASKERLİGİM YAPMAK YADA SÖZLESMELİ ER VOLARAK ASKERDE KALMAK İSTİYORUM   SAYGILARIMLA MUHAMMED   05432794074

Saadet

2016-01-23 16:10

Sayın Komutanım benim oğlum Hakkari Yüksekova da Emniyet Muhafız Birliğinde Askerliğini yapıyor.Ben Eşimden oğlum 6 aylık bebekken ayrıldım.Çok sıkıntılar çekerek büyüdü.Her görüşmemizde piskolojik olarak kötüye gittiği fark ediliyorum.Ben Şeker ve kalp hastasıyım.Onun bu durumda olması beni çok kötü etkiliyor ve oğlumun orda askerliğini yapmasını istemiyorum buna en kısa sürede bir çözüm bulmanızı istiyorum.Saygılarımla.

Tekerk

2016-01-29 13:31

Sayın komutanım ben j.ER AHMET ÇAKIR  ASKERLİGİMİ ŞU AN ŞIRNAKTA YAPMAKTAYIM   ZORLANIYORUM ÇÜNKİ EVLİYİM 2 YAŞINDA OGLUM VAR EŞİMLE KAÇARAK EVLENDİK AİLESİYLE EŞİMİN ARASI İYİ DEGİL EŞİM ZOR DURUMDA BEN BURDA PİSİKOLOJİKMEN MAHFOLDUM YARDIMINIZI BEKLİYORUM 

Uğur

#150 Doğuya gitmek istiyorum

2016-01-31 22:02

Selamun Aleykum, Ben Uğur 22 yasindayim ve suanda askerliğim tecilli. Ben askerligimi doguda yapmak istiyorum vatanim icin kanimin son damlasina kadar canimi vermeye hazirim. Sans isi oldugunu biliyorum dusme yerlerinin ama ben batida yapmak yerine doguda yapmayi tercih ederim. Bu hayatta kimsem yok evli colugu cocugu olan insanlarin cocuklari yetim kalmasin istiyorum.