Genel Kurmay Başkanlığına

İmza kampanyasının sahibi ile iletişime geç

Genel Kurmay Başkanlığına isimli dilekçe hakkındaki bu tartışma konusu otomatik olarak oluşturuldu.

Neslihaaan

2016-02-21 10:19

Sayın Komutanım benim bir abim var ve cok hastalık geçirdi hem ailenin tek oğlu hemde ailede % 80 i doğuya gitti bunun batı taraflarına aldırmamız mümkün mü gereğini bilgilerinize bırakıyorum teşekkürler.

Ziyaretçi

2016-02-28 10:23

#26: -  

Ziyaretçi

2016-03-18 19:16

Sn. Komutanlarımın ve ilgililerin un dikkatine ben Burak Angül İzmirde yaşıyorum doğum yerim aydın 1994 doğumluyum 17 ağustosta 2015 yılında uzman çavuşluk eğitimine katıldım ve eğitim sırasındayken ailemle ilgili sorunlarından dolayı eğitime kendimi sağlıklı bir şekilde veremediğimden için bırakmak zorunda kaldım ama şuan allahıma şükürler olsun ailemin sorunlarını çözüldü ve hiç bi sorunum kalmadı ve sizlerin izniyle görevine geri dönüp tarım kalan eğitimini tamamlayıp vatanını milletimi istiklalini korumaya kanımın son damlasına kadar savaşmaya hazırım arz ederim saygılarımla.

Cep no; 05358301826

veli gögebakan
gaziantep

#154 doguda yapmak istiyorum

2016-03-29 20:02

Lutfen sesimi duyun ne olur ya kotu bisemi komutanim baskanim gonullu doguya gitmek istiyorum lutfen yardim edin bana ne olur

Ziyaretçi

2016-04-17 17:44

Komutanım bn hataya denizci olarak düştüm ama bnm çocukluk hayalim komando  olmak  istiyorum doguda görev yapmak istiyorum lütfen bana yardımcı olun çocukluk hayalimi yerine getirmenizi istiyorum yardımcı olun

Ziyaretçi

#156 ben askerlik yapmak ıstyemıyoru pesımden gelme yok sa kendımı moldurrum

2016-04-22 08:18

#5: -  

Ergun

#157 Ergün

2016-04-25 05:41

Sayin komutanim ben 96/1 tertip olarak askerligimi tekirdag besiktepe 8.piyade komutanligi 2 tabur 1 bölükte yapmaktayim adm ergün keskin ben ordu evine gitmek istiyorum secmelere geliyolar ama siz gzpt söförüsunuz deyip geri yolluyolar sayn komutanim bnm burda hic biseyim yokken Allahima sukur ama bazi insanlarin yuzunden kafayi yicek duruma geldim sizden istegim ordu evine gonderilmeyi istiyorum arz ederim.

kory26

#158 güney doğu hizmeti.

2016-05-22 20:04

Ben 27 yaşındayım tecl bozdurmak istiyorum. ve  güney doğuya gitmek istiyorum.  Şehit haberleri geldikce kendimi  rahatsız hissediyorum... Saygılarımla... telefn numaram 507 593 44 89 

askerim napcam eşim beni birakdi ve çocuk bende

#159 evliyim sakat çocukum var napcam

2016-05-29 14:34

1. yardim etin

Bu gönderi yazan kişi tarafından kaldırıldı (Ayrıntıları göster)

2016-05-30 20:34

amasya
Ziyaretçi

#161 Re:

2016-06-05 10:15

#29: -  

Sayı  genel kurma  başkanı     96 1  tertip   cizre  de  yaşıyorum  şehit  ailesi yim  köy  korucu şehit   selehatin negiz bir  tane  abim  doyuda  yaptı  ben  şimdi  mardin  merkez  komtanlida  yapiyorum  annem  hasta dilekçe  batı  ya  gitme  istiyorum. Amasya  abim   05059774429.  Bu  durumda  yardimci  olsa  çok  sevinirim. .

korucu  başı emin negiz  ..  abim 

Ziyaretçi

2016-07-02 02:30

Görevimi ankara mamak sosyal tesislerde yapmaktayım doğuda yasanan terör olayları canimizi çok yanmakta ben 96/2 er Burak KARAKAYA olarak görevi gönüllü bir şekilde doğu anadolu bölgesinde yapmak istiyorum arz ederim

Ziyaretçi

#163 askerlik

2016-07-14 17:32

Ben askerim 5 aydir ama artik yapmak istemiyorum benim isler durdu 

Babam tek tarlaya bakamaz ben tek erkegim erkek abim kardesim yok

AMİR TEMUR

#164 Adım muhammed yıldırım

2016-08-18 13:05

Elazıglıyım, belli bir zamandan beri verdiğimiz şehidler çok arttı kinimin isteği ve asil kanımın verdiği gururla askerliğimi doğuda en uç noktada yapmak istiyorum.  Bunun için ne yapmam gerekir. Arz  Ederim

Muhammed yıldırım 

Istanbul. 

Ziyaretçi

#165 Askerlik

2016-09-01 21:12

Askerliğin düşmesini istiyoruz !

Optik

#166 Yer degistirme

2016-09-15 08:15

Babam acemi birliğini hatay da yaptı benim usta birligimde hatay a cıktı amasya sivas veya yozgat a gecmek istiyorum

mehme çalış

2016-09-25 08:02

sayın komtanm  ben hakkari şemdilid askerim ben batıya gönderin ben borda daynmiyir benim borda poskiljimbbozldo nolr ben yardımc oln bir ben evilyim 3tan cocuklarimvar  bord izine gidemiyorum nolur ben batıya alnz borda poskiljimbbozldo ben yardımc oln nolr  dayanmıyor  sizlerden habet bekliyor benim adım mehmet çalış tec kimlik  numarm 12184557284 telfon numar  05393775176 nolr van yardımcı oln  ben haber bekliyor  nolur ben yardımc oln  

Ziyaretçi

#168 atanma sürgün

2016-09-30 12:47

ben recep ilhan erzurum şu an kıbrıs girne barış kışlası emniyet ve muhafız bölüğünde usta birliğindeyim 

ve kıbrısta çok rahatlık var ama ben rahatlığa alışkın değilim ve hakkari yuksekovaya sürgün olmak istiyorum gereğinin yapılmasını arz ederim 

Erdal

#169 Askerligimi doguda yapmak istiyorum

2016-10-04 17:57

sayin GENEL KURMAY BASKANIM balikesirden yaziyorum askerligimi doguda yapmak istiyorum istegimi yerine getirirseniz cok sevinirim saygilarimla 12580751166

ali turp

2016-10-15 09:42

karakuvvetleri komutanlıgına: sayın komutanım tekirdag malakarada askerlik yapıyorum doguda asker sayısının az oldugunu bilmiş durumdayım destek için tertip emrinin verilip doguda görev yamak istiyorum                                                                                                                                                                                                    arz ederim

NiğDELİ

#171 Askerleri askerlikten soğutm

2016-11-01 22:31

Sayın kurmay başkanım ben 9'uncu Kor.K.lığı Loj.Des.K.lığı Kh.Tk. Askerim 96/2 tertip fakat komutanım benim burda gerçekten. Piskolojimi bozdular daha gece santralcisiyim üst devreler bana görevimi yaptırtmıyorlar sabah 5de gelip su basıcaksın akşam 7 de gelip su basıcaksın koğuşa diyorlar ve benim santralde akşam 5 de teslim alıp sabah 8 de teslim ediyorum santral boş kalıyor akşam 8 gibi tellerden gizli gizli dürüm söylüyorlar beni gönderiyorlar gitmesem ceza veriyorlar gece kendi nöbetlerine beni gönderiyorlar zaten gececi uyumuyor diye komutana söylüyorum en fazla herkezin çarşısı kitleniyor bende zarar görüyorum hem çarşım kitleniyor hemde şikayet ettim diye o kadar hakaret tokat yiyorum adamlar esrar içiyor araçla göreve çıkıyor bize çatıyorlar yine aynı şekilde komutanın tek dediği eğitim eksikliği var herkez soğuk havada akşama kadar 1 hafta boyunca eğitim görecek diyor yine eğitimi biz görüyoruz. Üst devreler yemekhane görevlisiyim diye hepsi kaçıyor  üst devre komutana bağırıyor komutan sesini çıkarmıyor komutanım Allah aşkına beni bu birlikten alın başka birliğe gönderin acemiliği Manisa alaşehirde ulaştırma olarak yaptım Birde komutanım burda benim sağlığımda bozuldu fıtığım patladı doktor 2 inci ameliyatın riskli dedi 8 sene önce ameliyat olmuştum astım hastası oldum koğuşlarda hep sigara içiyorlar esrar içki içiyorlar komutanım ben motor bölümü okudum ve telefon ve telsiz teknisyeniyim ben kendimi kh.tk. Mıma ait hissetmiyorum neresi olsa olur yeterki bunların zulmünden kurtulim komutanım ben türküm komutanım burda Apoculara kölelik yapmak için göndermedi benim ailem vatanı korumak için gönderdiler benim ailem zor durumda bide annem babam yaşlı onları bırakıpya geldim ailem benim astım olduğumu fıtığımın patladığını bile bilmiyor komutanım beni hayattan soğuttuar hergün çocukla gibi ağlıyorum 

Mazlum

2016-11-10 10:04

Merhaba ben mazlum gunes istanbulda askerlik yapiyorum  ve doguya gitmek istiyorum   batida askerlik yapmak hoşuma gitmiyor doguda silah arkadaslarimla yapmak istiyorum CEP NUMARAM 0543 668 95 53 BANA ULASIRSANIZ SEVINIRIM  arz ederim 

Ziyaretçi

2016-12-10 15:47

Abim 91/3 olarak bitlis tatvanda görev yapti komutanim benim usta birligim sirnak uludere abim dogu görevi yaptigi icin ben doguda görev yapmak istemiyorum gereginin yapilmasini arz ederim

ABDURRAHMAN

2017-01-15 18:57

ZH.BRL.OKL. VE EĞT.TÜM.K.LIĞI/ANKARA ETİMESGUT çıktım ama birligimi degiştirmek istiyorum nereye baş vuracagım

Ümeyir Balçin

#175 Ailevi sorunlar

2017-02-12 14:35

Sayın başkanım acemi birliğimi Sivas'ta yaptım izinde çok büyük sorunlar yaşadım ablam kendini zehirledi ilaçla babam 30 tane ineğimiz var ben bakıyodum onlara şimdi babam bakamıyo ben gitmek istemiyorum usta birliğine gidersem intihar ederim şimdi sizin yanınıza geliyorum bana bi çare bulun lütfen param Yok ankaraya geliyom yardım edin