Genel Kurmay Başkanlığına

İmza kampanyasının sahibi ile iletişime geç

Genel Kurmay Başkanlığına isimli dilekçe hakkındaki bu tartışma konusu otomatik olarak oluşturuldu.

Ziyaretçi

2012-02-25 13:49

Tecilimi bozdurdum Muhtemelen Mayısta gidersin dediler şubeden ben işi şansa bırakmak istemiyorum ailevi sorunlarım var işim yok askere gitmek istiyorum saygılarımla arz ederim

Ziyaretçi

2012-04-09 17:00

sayın komutanım ben istanbul sarıyerde apartman görevlisi olarak çalışıyorum benim sorunum ısparta 40.piyade iç güvenlik alay komutanlığında 2 . tabur 1 bölükte kaan keskin oğlum acemi birliği görevini yapmakta fakat sayın komutanım 2 oğlum var biri küçük olanı %95 özürlü hem zihinsel hem bedensel oğlum kaan keskin.in başına bişey gelmesinden endişe etmekteyiz güney doğuya düşerse 10 tane oğlum olsa bu vatana seve seve feda ederim yalnız o özürlü çocuğuma bizden sonra bakacak olan abisinin batı bölgelerinde bir yere alınması sizce uygun olursa komutanım sizlere sonsuz teşekkürler ederim allaha emanet olunuz saygılarımla

Ziyaretçi

2012-04-09 23:30

SAYIN. KOMUTANIM ben istanbul sarıyerden yazıyorum lütfen bu meşajımı okursanız sevinirim ben mazeretim şu askerde vatani görevini yapmakta olan oğlum var ısparta 40. piyade alay komutanlığında komutanım iki oğlum var birisi %95 özürlü abisi askerde bundan sonraki dönemlerde o özürlü olan kardeşine onun bakması lazım ne olur komutanım dağıtım yerini çatışma bölgesi değilde sizin müsayit gördüğünüz bir yere verirseniz size sonsuz teşekkürlerimizi bir borç biliriz ilgilenirseniz seviniriz saygılarımla

Ziyaretçi

2012-04-21 12:33

sayın genel kurmay baskanım ben 2 yıllık onlısans mezunuyum su an askerdeyım benımle bırlıkte burdaa ılk okulmezunları var bende 15 ay yapıyorum arkadaslarımda 15 ay yapıo 4 yıllık okuyanlar 6 ay yapıyo bızede bır öncelık tanırsanız sevınırım suan ısımızde oluyoruz dılekcemın ıslemını aldıgınız iç,in tesekkur ederım..

Ziyaretçi

2012-05-06 23:30

Sn. Genel Kurmay Başkanım sizlerden istediğim tekbir ricam vardır hep hayaliyle yaşadığım komandoluk ve doğu görevi için sizden görüşlerinizi şu anda bana yazılmış olan acemi birliği bilecik söğüt jandarma ulaştırmadır komandoluk ve doğu görevini herşeyden çok itiyorum arz ederim...

Ziyaretçi

2012-05-17 16:09

ben vatani görevimi yapmakta 1991/3 tertibm şu an uşak il jandarma komt.görevimi yapmaktayım yaklaşık 2 senelik evli ve bir çocuk babasıyım eşimi kendi ailesinin yanına bıraktım askere giderken ailesinin durumuda kötü olduğu için eşim ve çocuğumun ihtiyaçlarını kimse gideremiyor bu yüzden askerlik te çok sıkıntılar yaşadım sürgün oldum ailevi sorunlarımlarımda var ama askerdeyken bu sorunlarımı çözemiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim
Bir takma isim seçin

#32 tezkeremi erken almak istiyorum

2012-05-17 16:19

sayın komutanım dahada öncede yazdım bir daha yazıyorum lütfen dikkate alınız şu an vatani görevi yapmaktayım yaklaşık 9 aylık askerim eşim ve çocuğumu madur bırakmak istemiyorum daha fazla borçlarımda var hacizlik durumundayım bir an önce askerliğimin bitmesini ve sivil haytımda çalışmayı istiyorum ailemi kimse muhtaç etmek istemiyorum ne olur bnada hak verin 9aydır askerim ve kımseden yardım almıyorum askerde pislojim bozuldu askerlikten yana değil bu ama ellerim kolum burada bağlı eşimin isteklerinin yerine getirememek bana zarar veriyor usta birliğini aydın helikopter filo komt. yapyodum bu sıkıntılar arasında çaresiz kalarak intihar girişiminde bulundum ve beni bu ay uşak il jandarma komt. sürgün yaptılar başıma bişey gelse sorumlusu kim olacak neden bana yardımcı olmuyorsunuz komutanım bizde insan evladıyız okuyamadık diye neden 15 ay askerlik yaptırıyolar beni okusalardı okurudum durumumuz yoktu okuyomadım suçum ne ? parası olan askerlik yapmıyor olan yapıyor okuyan az yapıyor okumayan 15 ay yapıyor lütfen bana yardımcı olun tezkerimi arz ediyor saygılarımı sunuyorum komutanım mustafa yağmur t.c. 10499978490 durumu araştıra bilirsiniz

Ziyaretçi

2012-05-24 23:15

sayın komtanlarım ben yeniden askerlik yapmak istiyorum amki evliyim ben bun cok istiyorum bu hatta tek istedigim vatana hizmet ederek ölmek istiyorum ben kabul dedin
emrah kılıç
Ziyaretçi

#34 askerlik

2012-05-24 23:18

sayın komtanlarım ben askerlik yapmak istiyorum ama evliyim beni alın tek istedigim bu

Ziyaretçi

2012-06-02 11:26

sayın komutanlarım ben 1. komando tugayı hava indirme taburu 1.bölük te 92 ye 1 tertip olarak askerliğimi yapıyorum.ancak çok çok fazla maddi sıkıntı çekiyorum bunu komutanlarıma ılettım onlarda nufusuma kayıtlı oldugum beledıyeye basvurmamı soyledıler aılem oraya basvurdu ve bı sonuç çıkmadı.ailemin maddi gücu neredeyse sıfır kendılerını zor geçındırıolar ki bırde kardesım var onun masraflarıda var.ben de her bu vatanın askerı gıbı onları çok dusunuyorum ve hem onlara hemde kendıme çok uzulup sıkıntı çekıyorum.ama gorevlerımı aksatmıyorum.eğer azcık ımkanı varsa ben kuzey ırakta askerlıgıme devam etmek ıstıyorum seçmelere gonderdıler benı faKAT YEDEK OLDUGUM İÇİN konusmadılar bıle benımle.eger mumkunse aıleme yuk olmamak ve kendı masraflarımı karsılamak için asker maaşı yuksek ulke içi ulke dısı neresi olursa orda gorev yapmak ıstıyorum eger bu mumkun değilse siz komutanlarımdan maddi manevi yardım istiyorum ne olur bana yardımcı olun.ben vatanımız için herşeye razıyım ama fakirlik ınsanı çok yoruyor.bu soyledıklerım için gereğinin yapılmasını arz ederim.P.ONBAŞI Muhammet Ali Yurt

Ziyaretçi

#36 yı vrdun gzundenRe:

2012-06-02 11:30

#35: -  

Ziyaretçi

2012-06-08 10:58

benim eşim askerde ve askerlik süresi çok uzun 12 aya düşmesini istiyoruz

Ziyaretçi

#38 askerlik süresi çok uzun

2012-06-08 11:00

sayın komutanım askerlik süresi gerçekten çok uzun uzun süreden beri kısalıcak diye haberleri duyuyoruz ama kısalmıyor gerçekten kısalma gibi bir durum varmı benim eşim askerde çünkü

Ziyaretçi

2012-06-10 21:19

benim eşim askerde askerliğin oniki aya düşeceğinden bahsediliyor askerlik on iki aya düşecekemi

Ziyaretçi

2012-06-19 13:10

oglum olan sevindik özdemir hakkari yüksek ovada askerlik yapmöaktadır daha önceki oglumun mardin kizıltepede askerlik yaptıgından dolayı oglumun hakkeri yüksek ovada askerlik yapmasınmı istemiyorum bilgilerinizi arz ederim

Bu gönderi yazan kişi tarafından kaldırıldı (Ayrıntıları göster)

2012-06-19 20:37

kenan polat

#42 şahsım hk.

2012-06-26 23:33

sayın komutanım manisada 62 gün acemi birliğimde görevimi yaptım malatyaya dağıtımım geldi ve malatyaya geldim gelmez olaydım o birliğe keşke ayağım koluym kırılsaydıda askere gitmeseydim ne sevinçle gelmiştim askere daha 1 gün önce sivil ceza evinden çıktım askerlik aşkından yanıp duruyodum hemen acil şekilde askere kendimi yollattım ama gelecem sizin yanınıza sayın yüce genel kurmay başkanım eğerki siz beni dinlemezseniz sizin kurmay başkanlığınızın tepesinde atlayacağım 2 çocuğuma artık ilkten allaha sonra size emanet zaten bu yüzden bunalıma girdim sivilde 6 cı kattan atladım bütün dünya izledi bilgisayarda hale internetlerde kayıtlı ben sakaryada oturuyom daha neler neler oldu o birlikte beni hep susturdular ama susmuyacam artık gerçi aradan 5 sene geçsede fark etmez numaram 05355129040 param olmadığı için gelemedim hale şuan param olsa atlarım uçaha veya otobüse gelirim bi dünya suç açtlar hakkımda o birlikte daha 7 günlük askerdim o birlikte ama neyse bunu okuyun çağırın beni yoksa ben canlı yayına çıkıp herşeyi anlatacam yanınızda gelince daha anlatırım yeter artık maf etti beni o birlik yanına kalmıyacak bunlar

Ziyaretçi

2012-07-02 17:11

komutanım 6 aylık askerim istanbul hasdalda bakım bölüğündeyim cok rahatım yerınde ama bu askerlık degıl vatanımız ıcın bıseyler yapmak ıstıyorum doguda pkk serefsızlerının oldugu bölgede görev yapmak ıstıyorum dılekce verılıyomus ama bu konuda hıc bır bılgım yok yardımcı olurmusunuz?

Ziyaretçi

#44 selahattin kaya 5376738913

2012-07-05 11:14

genel kurmay başkanlıgına :sayın komutanlarımın dikkatine ben zonguldak eregli 1981 dogumlu selahattin kaya 81/3 vatan görevi muayenemde saglıklı bir şekşilde askere gittim ama komondo olmak için acemi egitimnde belirli evrelerden sınamalardan gecerken askerde rahatsızlandıgımı ögrendim 6 ay hava degişimi aldım malatya 200 yataklı askeri hastanesinden ve bu sürenin bitiminde ankara 600 yataklı mevki hastanesinde hastalıgımın devam ettigini ve kalıcı bir rahatsızlık oldugunu söylediler çürük verdiler ve bende askerlik yapmak istedigimi ve bunun içiçn komondo olmak istedimi söyledim ve komutanlarım izin verdi ama kimseye bahsetmemem hakkında uyarıldım ve bahsetmedim ama askerlikten sonra hiç bir işveren beni işe kabul etmiyor saglıgımdan dolayı askeriye ye dilekçeler yazdım iş bulma kurumuna yönlendirildim ben yaya geldim genel kurmay başkanlıgına kapıdan alınmadım ben türk evledi olarak üzerime düşen görevimi yaptım saglıgımı kaybettigim halde askerligimi vatan görevinşi bitirdim gerekirse seve sevede canımızı veririz vatan için ama vatanımın da bu vatanımında emanetcileriysek herkes görevini en iyi bir şekilde yapacak ben askerde saglıgımı kayvbettim iş bulamıyorum AİLEM AÇ çocugum var bakamıyorum ilçemizde erdemir oyak şirketleri var siizn aracılıgınz
ile bu şirketlere girmek istiyorujm saygılarımla

Ziyaretçi

2012-07-07 15:13

sayıın komutanlarım selahattin kaya ben neden sözlü ve yazılı dilekçelrmde görüşmelerimde bir sonuç elde edemiyorum çok mu şey istiyorum sizden işsizm diyorum ve işsizligimin
sebebii askerde kalıcı bir rahatsızlık kapmam sonucu yoksa ekmegimi taşdan çıkarırım ben size muhtaç oluyorum evet belki ama ben saglıgımı askerde kaybettim pişman degilim vatana can feda çürük vermelerine ragmen kabul etmedim bazı kişiiler bedelli askerlik yapıyor ben hasta oldugum halde çürük vermelerine ragmen vatanı görevini en iyi bir şekilde yaptım şimdi ne yapmam lazım askeriyede rahatsızlandım ve askeriyelerle yüzyüze görüşmeleirmde içeri alınmıyorum dilekçeleirmde cvplar verilmiyor neden benim vatanıma sahip çıktıgım gibi siz kaomutanlar vtan evladına sahip çıkmıyorsnz ayrıca kuruluşunuz olan oyak şirketi ilçemizde erdemirde iş veriyor ama buraya bile giremiyorum hastasın die halbuki askerde oldum böyle kendimi anlatmaya çalışıyorum yapacakları şey yokmuş ölüme mahkumm yani sizden ekmek istiyorum ailem sıkıntı içinde hastalıgımdan dolayı neden o zaman askerinize sahip çıkmıyorsnz neden askerde aynı şırıngayla 50 askere igne yaptıryorsnz ve o bölükte iki kişi hastalandık çünkü arka arkaya aynı igneden enjeksyon yapıldı gerekirse bunu insan hakları mahkemesine kadar taşıyacagım saglıgımı kaybettim ben pişman degilim ama ben genel kurmaya yüzyüze görüşmeye gittim kapıdan alınmadım olurmu böyle ben magdurum magdur hakkımıda arayacagım nerde olrsa hakszlık karşısında susmayacagım

Ziyaretçi

#46 Re:niye korktunmu

2012-07-20 16:35

niye olum keşke ben orda sakerlik yapsammal

Ziyaretçi

2012-07-23 18:39

askerlik tecilimi bozdum bana ay ve gun verdiler o ayda gittigimde bana sunusu mumu verecekler acaba

Ziyaretçi

2012-07-29 18:36

ben şırnakta vatani gorevımı 91 1 tertıp olarak tamamlamalıydım ama ne yazıkkı askerlım uzadı 2 kere firar ettım suan hava deişimindeyım babam als hastası ve annem yok yanı babam ölmek uzere ama bakacak kımsesı yok zaten bu sebebten firar ettım ama şimdi tekrar birlime katılış yapmak zorundayım maddı durumumda olmadı ıcın gıdemıyorum ve gıttımde babam nolucak bunuda bılmıyorum sıze yalvarıyorum bana yardım edın artık çarem kalmadı duyun sesimi
onur

#49 lütfenn dikkate alınız.

2012-08-08 22:16

komutanım ben kütahyaya havacı olarak düştüm acemi birliğim ama ben çocukluğmdan beri doğuda askerlik yapmak istemişimdir ama kısmet olmadı hala istiyorum eyer mümkünse lütfen bana yardımcı olun ve cevap yazın başka bi isteğim yok benim birliğe teslim olma bu ayın 26sında son lütfen yardımcı olun banada isteğimi yerine getirn saygılarımla...
ASİL

2012-08-21 19:17

saygı değer komutanlarımın dikatine yapmış olduğunuz uzman erbaş alımıve sözleşmeli er alımı faliyetlreinize katılıp uzman erbaş sınavlarını başarılı bir şekilde geçtim ne yazıki liseyi madi sıkıntılar nedeniyle yarıda bırakmak zorunda kaldım ve lise diplomam olmadığı için (yani cebimde bir a4 kağıdı olmadığı için )bu ülkeye bir faydam dokunamıyor... sözleşmeli er alımı ile ilgili faliyetlerinizde'de bulundum 9 kilo fazlam var diye red edildi bu konuda bir müdahalede bulunmanızı ve askerliğin bir çok zorluğunu yaşıyan (tabiki sizinkadar değil)biri olarak dağlara geri dönmek istiyorum yardımlarınızı bekliyorum .ACEMİ BİRLİĞİM:6.J.KOM.ER EĞT.ALAYI.KOM USTA BİRLİĞİ ASYŞJ. KOM.BLK.KOMUTANLIĞI ULUDERE ŞIRNAK 05435972897