Ankara Ulus ve Kızılay'dan Ayaş'a ego otobüsü istemekteyiz.

İmza kampanyasının sahibi ile iletişime geç

Ankara Ulus ve Kızılay'dan Ayaş'a ego otobüsü istemekteyiz. isimli dilekçe hakkındaki bu tartışma konusu otomatik olarak oluşturuldu.

Ziyaretçi

2011-06-20 17:01

ayaşta okuyan cocuklarımız çok madur olmakta özel servislerin ücreti coook fazla halk otobüsü fiyatlarıda onakeza büyük şhir belediye başkanımız asyın Melih GÖKCEK ten yardım istiyoruz

Ziyaretçi

2011-06-20 17:14

otobüs ücretleri çok olduğu için ayaşta sanırım omuyamıyacağım galiba çok öğrencide benim gibi

Ziyaretçi

2011-08-04 23:44

ANKARANIN AYAŞ İLÇESİNDE ÖTA ARAÇLARININ AKŞAM SAATLERİNDE GİRMEDİKLERİ TOKİ EVLERİ SEMTİNE GİDERKEN KAYBOLSUN MU GENÇ KIZLAR? TECAVÜZE Mİ UĞRASIN ? ÖLDÜRÜLSÜN YA DA GASP MI EDİLSİN... EGO GÖZLERİNİ KULAKLARINI AÇ VE BU İŞE ÇÖZÜM BUL SİZLERİN KIZLARI O SAATTE O YOLLARDA YÜRÜMÜYORLAR TABİİİ....................LÜTF​EN BUNU PAYLAŞALIM

Ziyaretçi

2012-03-16 09:53

bu dilekçeyi vermem üzerine yapılan yorumlar da nihayet dikkate alınmaya başladı. otobüslerin birkaçının standart hale getirildiğini- mavi ego otobüslerinin derhal deney gelişgidişleri yaptığını ve sözleşme yapıldığı için özel otobüslerinde gözetilerek herkesin memnuniyetine uğraşıldığına tanık olmaktayım. Büyükşehir belediye başkanlığına yaptığım dilekçemin ele alınışındaki hıza memnun olmakla beraber bütünüyle sorunun çözülemediğini görüyorum. Öncelikle düzenlemelerden, dikkate alınmaktan memnun olduğumu teşekkür ettiğimi belirtmeliyim. öte yandan yetersiz olduğunu da daha fazlasını rica etmekteyim. TOPLU TAŞIMDA AYAKTA GİTMEK İSTEMİYORUZ- Büyükşehire bağlı beldelerin tamamına ego standart otobüslerini muhakkak istiyoruz. Ankara'ya gidip gelme- belediyenin de katkısıyla olmalı.Çünkü Ayaş ekonomik yaşamak için iyi bir belde. Çok kalabalık ve her saatte dolu dolu gidip gelen özel bşehir otobüsleri ayaştaki leri takviye edebilir. EGO otobüsleri de bazen az yolcuyla gidip gelinse bile ankaranın diğer semtlerinin kazandırdığı para ile dengelenebilir diye düşünüyorum. Ayrıca Ankara'daki bütün otobüslerde de farkettiğim bir uygulama için teşekkür etmek te istiyorum. Yaşlılar otobüse bindiğinde koltuklarına ulaşıp oturana kadar şoför aynadan gözlüyor ve ondan sonra hareket ediyor. Bu okadar özlediğimiz bir şey di ki. Sanırım bir eğitim verilmiş. AYAŞ-KIZILAY hattı için de tekrar bir hatırlatma yapmaktan kendimi alıkoyamadım. Büyükşehir belediye başkanı sn gökçek'e bu husuları da dikkate alarak yetkisini yine kullanmasını önemle rica ediyorum.
ayşen hadimioğlu

#5 Re: otobüslerde ciddi düzelmeler oldu

2012-06-07 14:50

#4: -

yukardaki dilekçeyi vermem üzerine otobüsler günde 5-6 kez deneme  için servise kondu- ama ücretli özel midibüsler sözleşmeleri devam ettiği için müşteri kaybetmeyi göze alamadılar- ve kendilerine derhal çeki düzen verdiler.  şu anda sabah 7-10 da  tek bir ego otobüsü çalışıyor- özel otobüsler ise sabah 10 akşam 17 de hıncahınç dolu - havalandırmaları çalıştırılmıyor- ve ayakta 1.5 saat yolculuk devam ediyor. Eryaman özel toplu taşım ile mukayese edilemeyecek denli sıkışık- sincana uğrayanlar tıklım tıklım - ve 3,5 tl olduğu için de pahalı yolculuk sürüp gidiyor.  Önümüzdeki yıl özel büyükşehir otobüslerinin sincan- ayaş arasında olması - ankara ayaş arasında ise sabah 7 deki otobüs gibi SIHHİYE ye kadar  ring şeklinde ve 2 tl den çalışması temennimizdir. Bu günkü haliyle Belediye Başkanı sn Gökçek'in gereken ilgiyi gösterdiğini farkettiğimi söylemeliyim. Özel- paralı otobüslerin islaha  gereksinimi devam ediyor- ayaş ile mahalleler ve köyler arası ulaşım hayli düzene girdi ama ayaş-sincan arasındaki ailelerin  gidip gelişi sabah 10 ve akşam 17 de inanılmaz izdihamlı otobüslerle sağlanıyor ki belki ankara- ayaş dışında sincan ayaş arası ek sefer düzenlenebilir. lütfen. Dilekçemi dikkate alarak yapılan düzeltmelerden dolayı teşekkür edrim. Önümüzdeki yıl daha iyisi olur diye umutediyorum. saygılar. ayşen hadimioğlu

Ziyaretçi

2013-09-06 18:47

kızılaydan ayas ego otobüsü istiyoruz

Ziyaretçi

2013-10-15 17:00

Kesinlikle katılıyorum özellikle bayramlarda 1 saatten fazla oksijensiz yolculuk yapıyoruz !!!

Ziyaretçi

2014-06-18 07:11

BİR şeyler yapmak istiyorsanız insanların otobüs sorununu çözün Tıka basa tıkayıp geliyorlar insanları otobüste ne şikayet eden ve nede bu sorunu çözmek için uğraşanlar
Eğer ne demek istediğimi anlamak istiyorsanız akşam Ankara da Ayaş a gelen 6 otobüsüne bir bininde halkla gelin bakalım gelebilecek misiniz ayaşa kadar ?
erhan

2014-08-01 07:30

Aksam 18.30 dan sonra ayas a gelmek buyuk sorun lutfen saat 21.30 a kadar ek servıs ıstıyoruz
erhan

2014-08-01 07:32

Ego nun yolcu olmasada 11.30 kadar servıs yapmasıe gerkır

Ziyaretçi

2014-08-13 12:38

ulus kızılaydan ego otobusu istiyoruz halk otobusler kafalerına göre servis koyuyorlar genellıkle arıza yapıyor 2 saat beklıyoruz

Sizene

#12 Otobüs saatleri

2015-05-24 07:53

Ayaş özel halk otobüsleri kalkış saatlerine uymamaktadır. Bazen otobus gelmiyor yolda kalıyoruz. Bu yüzden Beypazarı otobüslerine biniyoruz fakat ayaş özel otobüsleri beypazarının otobüsleriyle kavga ettiği için onlarda ayaş yolcusu almak istemiyor. Kimse benim hangi otobüse bineceğime karışımaz. Üstelik akşam 7:30 dan sonra otobüs yok Önce kendi otobüslerini düzenlesinler. Büyükşehir belediyesi olarak buna bi çözüm bulmalısınız madem herkes konuşuyor AKP yapıyor bizde otobüslerin düzeltilmesini istiyoruz

Ziyaretçi

#13 Re: Re: otobüslerde ciddi düzelmeler oldu

2015-06-07 08:27

AHİNUR

#14 2012 de ki isteklerimiz yerine getirldi-

2015-06-07 09:28

EGO otobüsleri hemen her saat geliyor. AYAŞ_SİNCAN ve Kızılay-OÇB metrosu-  OÇB-AYAŞ otobüsüne aktarma ile Ankaradan ayaş'a 2 -2,5saatte gelmemiz mümkün oluyor. EGO otobüsleri büyük ölçüde sorunumuzu çözdü. Hele 65 yaş üstüne tanınan ulaşımdaki ekonomik özgürlük öylesine muhteşem ki- anlatılacak gibi değil.

Ayaş- Kızılay otobüsleri günde 2 kez:sabah akşam var ve çok dolu. Nerede ise 80 senedir ihmal edilmiş AYAŞ'ın 1800'lerde donup kalmış kaldırımsız- daracık- dönülemez sokaklarında maharetli otobüs kaptanları dahi zorlanıyor. Körüklü otobüsler denendi- kalabalığı tolere etse de daracık sokakları- toz topraklı kaldırımsız otopark haline gelmiş sözde caddeleri dönemiyor.  AYAŞ TOKİ durağı 2012 de paramparçalandı- tahrip edildi ve 3 yıldır korkuluk gibi öylece duruyor.  İyi ki büyükşehire bağlanmış- ve iyi ki MELİH GÖKÇEK gibi bir Belediye Başkanı kısmet olmuş. Yoksa hali hakikaten harapmış.

Ziyaretçi

2016-12-01 10:33

bencede ego verilmeli sadece çocuklar değil çalışan bizlerde mağdur oluyoruz