GENELKURMAY BAŞKANLIĞINA

İmza kampanyasının sahibi ile iletişime geç

GENELKURMAY BAŞKANLIĞINA isimli dilekçe hakkındaki bu tartışma konusu otomatik olarak oluşturuldu.

Bir takma isim seçin

#26 askere dayak ve haksızlık

2013-03-28 10:10

Bir yorum yazın...

Ziyaretçi

2013-03-28 10:16

ben kars sarıkamış ta vatani görevimi yapan bir türk vadandaşıyım ocak ayında tertip emriyle gönderildim ankaradan sarıkamışa mart ayında komutanım ragıp demir tarafında dayak yedim ve psikiyatri sevkim olmasına rağmen gönderilmedim ayağımda bulunan darp izleri geçene kadar beni dışarı hiç bir yere salmadı revire bile cıkartılmadım ancak şimdi yazabildim bunu size ve bana burdan ölün cıkar diye tehtit ler savur du ben inanıyorum ki türk askeri bu kadar değersiz olmaması lazım gerekenin yapıl masını arz ederim
HAKAN KARAKUŞ

Ziyaretçi

#28 Re: HAKAN KAREAKUŞ

2013-03-28 10:19

böyle giderse ya ben öldürecem onu yada o beni

Ziyaretçi

#29 ne yapmam gerekıyo

2013-04-24 14:02

kardesım 2012 yılında mus ıl jandarmada terhıs oldu doguda gorev yaptı . banada dogu cıktı elazıg ne yapmam gerekıyor???

Ziyaretçi

2013-05-14 16:09

ben emirhan yılmaz 8. sınıf öğrencisiyim askeri lise sınavına girdim ama kazanamadım ama askere gidip özel eğitim alıp vatanı savunmayı çok istiyorum bu konuda yardımlarınızı beklerim

Bu gönderi yazan kişi tarafından kaldırıldı (Ayrıntıları göster)

2013-08-29 10:15

Ziyaretçi

2013-08-29 10:32

39.mekanize 2.hudut alayı 2.hudut taburu 4.bölük YEŞİLCE hudut karakolu HATAY REYHANLI'da askerim ve burada gördüğüm, askerlik ahlakıyla bağdaşmayan meseleler konusunda sizleri haberdar etmeyi bir vatan görevi olarak görmekteyim.

Karakol komtanı P.astsubay cvş İlyas GEÇER ve P.uzm Çavuş abdurrahim askerlere hakaret etmekten zevk alan, askerleri döven ve küfreden davranışlarda bulunmasına rağmen hiç bir asker şikayet etmeye cesaret edememiştir.Bir kaç arkadaşımızda alay komtanımıza kadar şikayette bulunsalarda bi sonuş elde edememişlerdir.

Bir askeri döverkenken asker karakol etrafındaki boşaltma tünellerine düşüp şuur kaybına ugramıştı arkadasımızı 2 si beraber yaklaşık 20 25 dk boyunca ayagındaki botlarla dövdüler ve en son abdurrahim uzman tekme atıp tünele düşünce şuurunu kaybedip bayılan arkadasımızı o zaman bıraktılar dövmeyı ve 2 gün boyunca yatakdan çıkamıyan arkadaşımıza 15 gün karakol dışına çıkmayı ve telefon kullanma hakkını elinden aldılar dövme sebep'i ise arkadasımız çöp konteynırını karakol çöplüğüne görürürken orda olan bi civciv'i görmeyip onu ezmesidir...Ve inanınki bu sadece bir kaçı bunun gibi onlarcası war her gün ama her gün şikayet etsekte bölük komutanına hiç bi sonuç elde edemedik ve bundan bi kaç gün önce nöbetten dönen arkadaşımıza başında rütbeli olmadan doldur boşalt yaptıgı için ailesine küfürler edip darp etti her zaman yaptıgı gibi daha önce merkez kuleden atlıyan arkadaşımız şu an 45 gün hava değişiminde ve başka bi arkadaşımız merkez kuleden etrafa ateş açıp kuleyi taramıştı oda hava değişiminden döndu ve karakolunu değiştirdiler ...
İşin kötü tarafı hiç bi tarafdan olumlu sonuç alamadıgımız için en son çare olarak karakolu ele geçirmeye kadar verdik merkez kuleye çıkıp tümen komtanı gelene kadar kimseyi yaklaştırmıycaz ve bekliyoruz genel kurmaya ve alay komtanlıgına son 1 mektup yazdık sonucunu bekliyoruz...

Ziyaretçi

2013-09-10 11:36

sn başkanim ben kıbrıs türk cumuriyetinde görev yapmakdayım 39düm.lej.des.km.tl. 2bkm.bölügü 6drk ds.güzelyurta göref yapmakdayım sizden isdedigim türkiyeye geri dönmek kalan süreyi türkiyede yapmak isdiyorum kbrs alışamadım biskilojim bozuldu sizden yardım isdiyorum lütven beni alın kbrs dan
Tugay baz

2013-09-26 12:55

Sizce ben ne yapayım askerliğim bitmesine 4 ay kalmıştı bir arkadaşın silah çekmesi sonucu 15mt kuleden aşağı atladım iki ayağım da suan pilatın var ):
KURMAY kamilim mükemmelim

#35 Re:

2013-10-03 20:56

#20: muhabereci -

bak evladım fakir olman senin için en büyük nimettir şunu unutmaki fakir asker aciz asker vatanı her zaman bir zengin askerden daha iyi müdafa eder sende biliyorsunki paranın olduğu yerde huzur olur evladım seninde kafan çalışıp ünşversite okusaydında sende diğer arkadaşların gibii 5 ay askerlik yapsaydın bu vatana senin gibi GÖZÜ PEK ASLAN YÜREKLİ YİĞİTLER GEREKLİ sen ancak bu vatan için millet uğruna bayrak uğruna cephelerde savaşıp kanının son damlasına kadar kendini FEDA EDEN YİĞİTLERDEN OLMALISIN sen ve senin gibiler olduğu müddetçe o türk bayrağı dalgalanacaktır..........

aa

#36 Re:

2013-10-27 10:24

#32: -

haklısın ben orda görev yapıyorum

re

#37 Re:

2013-11-01 04:22

asker annesi

#38 oglum

2013-11-19 15:33

asyin komutanim oglum hakkari cukurcada görevini yapiyor oglumun pisikolijisi cok bozuk kendisi 8 yildir panik atak tedavisi görüyordu en son 1 ekimde intihar girisiminde bulundu ama kurtardik bipolar rahatsizligi basgösterdi eline silah almaya vede doguda askerlik yapmaya pisikolijisi elverisli degil tekrar intihar edecegini düsünüyor lütfen benim sesimi duyun tek oglumuda kaybetmek istemiyorum onu batiya vede geri pilana alirsaniz bir anneyi mutlu edeceksiniz lütfen benim sesimi duyun
hasan

#39 Re:

2013-11-21 11:18

evet bız cok zor durumdayız neler cektıgımızı kımse bılemez bıze yardım edın

vatan aski

#40 KOMUTANİM..

2014-01-19 19:22

Degerli komutanin ben mikail vatani görevimi agri da yaptim lise mezunu olmadigim icin uzman cavus olamiyorum bende TÜRK SİLAHLİ KUVVETLERİNİN BİR üyesi olmak istiyorum KOMUTANİM; lütfen bir sans bir hak taniyin. 0539 4125684 arz ederim
İzdırap

2014-02-09 17:40

'aBir yorum yazın..
İzdırap

2014-02-09 17:41

Çok güzel bir site
İzdırap

#43 Genel kurmay başkanlığı

2014-02-09 17:46

Sevgili komutanım ben hakkari şemdinlli beyyurdu jandarma karakolunda karargah destek bolugunde vatani görevi mi yapmakta yim burda komutanım yemek lern çoğu tarihi geçmiş herkez zehirleniyor gue pire burda herkez kaşınıyo revir de ki doktor işe ancak bilgisayar başında bizimle hiç ilgilenmiyor yorganımiz yok herşey içler açısı komutanım daha çok şey var ama gelin görün daha iyi komutanım allah rıza için gelin yoksa biri kafasına sıkacak burda biri sıkacakti elinden aldılar arz ederim
ŞÖFÖR ŞAHİN
Ziyaretçi

2014-03-01 14:16

SAYIN KOMUTANIM ben hüseyin şahin bükmen beni cengiz topelden İZMİT KOCAELİ ÇUHANE MUHİMMAT ANA DEPO KOMUTANLIĞINA  sevk ettiler ben orda yapamıyorum beni cephaneci yaptılar orda belim zaten sakat  lütfen beni gölcük donanma ordusuna sevk edin gemicilik yapmak istiyorum ben lütfen bana yardım edin NOLUR BANA YARDIM EDİN HAYATIM BOYUNCA HEP GEMİCİ OLMAK İSTEDİM BUDA OLMASSA BENİ TEKRAR BİRLİĞİME OLMADI BAŞKA Bİ BİRLİĞE SEVK EDİN LÜTFEN ARZ EDERİM

BENDE BİR ANAYIM

#45 Re:

2014-03-01 14:25

#44: -

SAYIN KOMUTANIM BU ARKADAŞA YARDIM EDİN ELİNİZİ UZATIN

Ziyaretçi

2014-03-13 16:47

39.mekanize 2.hudut alayı 2.hudut taburu 4.bölük YEŞİLCE hudut karakolu HATAY REYHANLI'da askerim ve burada gördüğüm, askerlik ahlakıyla bağdaşmayan meseleler konusunda sizleri haberdar etmeyi bir vatan görevi olarak görmekteyim.

Karakol komtanı P.astsubay cvş İlyas GEÇER ve P.uzm Çavuş abdurrahim askerlere hakaret etmekten zevk alan, askerleri döven ve küfreden davranışlarda bulunmasına rağmen hiç bir asker şikayet etmeye cesaret edememiştir.Bir kaç arkadaşımızda alay komtanımıza kadar şikayette bulunsalarda bi sonuş elde edememişlerdir.

Bir askeri döverkenken asker karakol etrafındaki boşaltma tünellerine düşüp şuur kaybına ugramıştı arkadasımızı 2 si beraber yaklaşık 20 25 dk boyunca ayagındaki botlarla dövdüler ve en son abdurrahim uzman tekme atıp tünele düşünce şuurunu kaybedip bayılan arkadasımızı o zaman bıraktılar dövmeyı ve 2 gün boyunca yatakdan çıkamıyan arkadaşımıza 15 gün karakol dışına çıkmayı ve telefon kullanma hakkını elinden aldılar dövme sebep'i ise arkadasımız çöp konteynırını karakol çöplüğüne görürürken orda olan bi civciv'i görmeyip onu ezmesidir...Ve inanınki bu sadece bir kaçı bunun gibi onlarcası war her gün ama her gün şikayet etsekte bölük komutanına hiç bi sonuç elde edemedik ve bundan bi kaç gün önce nöbetten dönen arkadaşımıza başında rütbeli olmadan doldur boşalt yaptıgı için ailesine küfürler edip darp etti her zaman yaptıgı gibi daha önce merkez kuleden atlıyan arkadaşımız şu an 45 gün hava değişiminde ve başka bi arkadaşımız merkez kuleden etrafa ateş açıp kuleyi taramıştı oda hava değişiminden döndu ve karakolunu değiştirdiler ...
İşin kötü tarafı hiç bi tarafdan olumlu sonuç alamadıgımız için en son çare olarak karakolu ele geçirmeye kadar verdik merkez kuleye çıkıp tümen komtanı gelene kadar kimseyi yaklaştırmıycaz ve bekliyoruz genel kurmaya ve alay komtanlıgına son 1 mektup yazdık sonucunu bekliyoruz...
osman

#47 sayın genelkurmayımız

2014-03-17 03:28

#1: -

ben vatani görevimi hakkari yüksekova kamışlı karakolunda yapıyorum abim askerligini şırnakta yaptı lütfen  gereginin yapılmasını arz ediyorum.. askerde küfür yiyoruz.komtanlarımız agza alınmıycak kelimeler sölüyolarr piskolojim cok bozuldu kendimi öldürcek dereceye geliyorumm. biz ailemizden memleketimizden uzaktayız vatanı görevimiz yapmaya geldik ama komtanlar bizi askerlikten soguttu artık dayanamıyorummm üstümüze cok  geliyolarr küfür azar dayak yiyoruzz neolur buna bi care bulunnn.

Ziyaretçi

#48 Re:

2014-03-22 12:40

Ziyaretçi

2014-04-16 13:33

Ben bingol 49.mot.p.tug tank.blg.timinde askerlik yapiyorum acemi birligimde komando olmak istemistim.ve komando secmelerine katildim muanelerden gectim ve komamdo olur raporunu aldim ancak usta birligine tank bolugune geldim eger mumkunse komando olmak istiyorum
Cihat erdemir tc.10213217300

Ziyaretçi

#50 Re:

2014-05-12 08:09