GENELKURMAY BAŞKANLIĞINA

İmza kampanyasının sahibi ile iletişime geç

GENELKURMAY BAŞKANLIĞINA isimli dilekçe hakkındaki bu tartışma konusu otomatik olarak oluşturuldu.

Ziyaretçi

2014-05-12 13:11

YETKİLİ BİRİMİN DİKKATİNE :kardeşim serkan saltık erzurum topçu alayında askerlik yapmakta olup şoför olarak askerlik vazifesini yapmaktadır.1993/3 tertiptir kullandığı aracın tekeri durduğu yerde yarılma sonucu 1.900 tl kardeşimden para talep etmişler araç üzerine zimmetli ya bu parayı ödersin yada seni mahkemeye veririz demiş komutanları. ilgili birimlerin allah rızası için yardımcı olmasını rica ediyorum başbakanımızamı yoksa genel kurmay başkanlığınamı bildirirsiniz bilmiyorum ama bu ücreti ödeyecek durumumuz yok bizim asker olan kardeşim psikolojik bunualıma girmesinden korkuyoruz ailecek lütfen yardımcı olun

Ziyaretçi

2014-05-13 09:02

lutfen bana yardım edın uzman cavus olmak ıstıyorum yasım 26 vatanıma mılletıme hızmet etmek ıstıyorum.

Ziyaretçi

2014-06-21 00:06

z
asker yareni

2014-07-26 10:56

Esim doğuda askerlik yapiyor dilekçe versem doğuda yapmasini istemiyorum diye çünkü kimsem yok

Ziyaretçi

2014-09-08 10:44

ben edırnede vatanı gorevımı yapıyorum dıger kardesımde benım tertıbım onun yanında askerlık yapabılırmıyım

Ziyaretçi

2014-09-14 08:04

sedat ayna   ben ş.urfa akerlik yapıyorum ama gönüllü olarak doguya gitmek istiyorum 

Ziyaretçi

2014-09-29 20:51

Sayin genelkurmay başkanliğina,efendim benim kardeşimi vatani görevini yapmak için askere gönderdik,acemi birliği istanbul küçük yali usta birliği kirklareli çikti,usta birliğine gitikten yaklaşik iki ay sonra sol yan ağrisi şikayetinden revire kaldirilmiş daha sonra askeri gata hastahanesine sefki yapilmiş,yapilan tahliler sonucunda kardeşimin böbreğinde tümör olduğu teşisi konuldu yapilan ilk ameliyatinda bi böbreği alindi,tabi o sirada 3 kişi ben anem babam otelde kaliyoruz bazen bahçede yatip kalkiyoruz,40 gün tedavi den sonra eve gönderildi 2 ay kontrol verildi,iki ay sonra kontrole gelen kardeşimin tümörün her tarafina dağildiği söylendi 2 ci bi ameliyat yapildi gene 42 gün tedavi edildi ama bize herşeye hazirlikli olun denildikten sonra hastamizinda isteği uzerine hastaneden alip kendi imkanlarimizla tedavi etmek üzere ankara gazi ünüversitesinde görev yapan pr dr uğur coşkun diye bi doktorun özelinde tedaviye başladi,bi iki ay olumlu sonuçlar aldik ondan sonra gitikçe kötüleşti ve en sonunda mardin park hastahanesinde vefat eti,ama kimse bu bizim askerimizdi bu bizim evladimizdi demedi,mesut demir tskanin askeriydi hiç kimse bize sahip çikmadi,ve aileme ben bakmaktayim ve bakamiyorum borçlar boğaza kadar dayanmiş durumda,siz büyüklerimizden ailemi geçindirecek bi iş istiyorum,saygilarimla,gerekenin yapilmasini arz ederim.

Ziyaretçi

2014-11-09 10:11

#1: -  

Bu gönderi yazan kişi tarafından kaldırıldı (Ayrıntıları göster)

2014-11-09 10:12

Ziyaretçi

2014-12-22 13:48

sayın genelkurmayımız..1996 doğumluyum yakında askere gidecem inşallah..ama ortaokul mezunuyum uzman çavuş olarak kalmak istiyorum..kalabirimiyim ? abimin hakkaride askerliğini yapması uzman olmama katkı sağlarmı ? saygılarımla gerekenin yapılmasını arz ederim..teşekkürler

Emre S.

#61 Re:

2014-12-31 20:44

Sayın arkadaşım ve ya abicim itiraz etmeni gerektiricek bi konu deil bu askerliğini nerde olursa olsun yapmak zorundasınız bu bir vatani görevdir Her Yere Asker gerekiyo oyle bi şansım olsa ben daha gitmedim ama senin yerinede yaparım doguda görev görevdir allah izin verirse subatta askerim görev heryerde görevdir bunu bilin istedim

ammo

#62 vatan bayrak

2015-01-29 00:19

selamin aleykum sayin komutanlarim 2005 hamdolsun sirnakda gorev aldim ve tekrar gonullu olarak gorev almak istiyorum Allah turku korusun ve yuceltsin 0532 265 79 07 Allah yarve yardimciniz olsunn.....

SIKINTILI ASKER
Ziyaretçi

2015-02-22 09:00

SAYIN GENEL KURMAY BAŞKANIMIZ BENİM ABİM ERSİN KAYA ASKERLİK GÖREVİNİ HAKKARİ ÇUKURCADA YAPTI DİĞER ABİM ERKAN KAYA ASKERLİK GÖREVİNİ ŞIRNAK İDİLDE YAPTI VE BEN EVİN SON ASKERİYİM MUSTAFA SOLAK KIŞLASI AGRI ELEŞKİRT 1. BÖLÜKTE ASKERLİK YAPIYORUM DEFRALARCA DİLEKCE VERMEME RAGMEN HİÇ BİR İŞLEM YAPILMADI BU KONUYLA BİZZAT İLGİLENMENİZİ ARZ EDERİM BURADA ÇOK ÜSTÜME GELİYORLAR BİR AN FİRAR ETMEYİ DAHA KÖTÜSÜ KAFAMA SIKMAYI DÜŞÜNÜYORUM  

Bu gönderi yazan kişi tarafından kaldırıldı (Ayrıntıları göster)

2015-02-22 09:10

Ziyaretçi

2015-03-03 20:50

kara kuwetleri komutanlığına 4 nisan 2012 uzmanlık sınavına girdim. sınavı 74.506 puanla kazanarak ilk aşamaya girmeye hak kazandım Ankara etimesgut ta FKYT 07.05.2012 girdim ardından evrak kontrulunda evraklar tam olduğuna rağmen anne ve babamın kimlik fotokopilerini istediler ondan sonra 4 artı 4 sistemi mecliste onaylanmış dediler öyle bişey olmadığına rağmen bahane aradılar, evrak kontrolundan geçtikten sonra tam içeri girecekken kapıda görevli uzman çavuş bana boş kağıdı uzatıp imzalaman lazım yoksa içeri giremezsin imzaladım kağıdı ardından 5 dakika geçmeden beni salondan dışarı çıkarttılar geldiğin yere geri git dediler üst tegmenin emridir yapılacak bişey yok dediler bana.tek isteğim uzman çavuş olup vatanıma hizmet yapmaktı. böyle bir haksızlık karşısında ne yapacağımı şaşırdım kazandığıma dair belge evraklarım bende duruyor.Lütfen gereğinin yapılmasını rica ederim.
taşkın61

#66 askerlik

2015-03-18 17:13

ben abimle birlikte muayeneye girdim ikimizde 95/1 olarak askere gittik ayın 8 inde teslim olduk ben istanbul/maltepeye abim izmir/narlıdereye düştü abim 21 günlük acemilini tamamladı doguya ardıhana düştü ben komando yazıldıgım icin 35 gün askerde kaldımbenim acemiligim gec belli oldu ve doguya hakkari/şemdinliye düştüm şimdi abimin yanına gide bilirmiyim

Ziyaretçi

2015-04-02 06:54

eğer gerçekten okunuyorsa başarılı bir çalışma...

Ziyaretçi

#68 ASKERDE HASTALIK

2015-04-02 06:59

MERHABA SAYIN KOMUTANIM BEN KAĞAN AHMET YILMAZ BEN HATAY YAYLADAĞI HUDUT BÖLGESİ DAĞARDI KARAKOLUN DA HAVA SAVUNMA ERİ OLARAK ASKERLİK YAPMAKTAYIM. BENİM KULAKLARIMDA DOĞUŞTAN GELEN İŞİTME KAYBINDAN DOLAYI 1 KEZ AMELİYAT OLDUM AYNI HASTALIK YİNE NÜKSETTİ ŞİMDİ İSE İSTANBUL GATA AMELİYAT KARARI VERDİ.ANKARA GATA TEDAVİSİ YOK DEDİ İSKENDERUN DEVLET HASTANESİ 1 AY SONRA AMELİYAT DEDİ.ÜSKÜDAR DEVLET HASTANESİ ASKERLİK YAPAMAZ KARAR VERİLECEK DEDİ EN SON ANTAKYA DEVLET HASTANESİNE GÖNDERİLDİM BURDA DA SİSTEM YOK DİYOR KULAKLARIM DA İŞİTME KAYBI VE GECELERİ UYUTMIYCAK KADAR AĞRILARIM OLUYOR ARTIK GEREĞİNİN YAPILMASINI SİZE YAZDIĞIM BU DİLEKCE İLE ÇÖZÜM BULMAYA ÇALIŞIYORUM GEREĞİNİN YAPILMASINI RİCA EDİYORUM LÜTFEN İYİ ÇALIŞMALAR...

Yanlış yerde yanlış zamanda .

#69 Tolga T. 95/1 Sırnak

2015-04-20 12:02

Ulaştırma takımında gorev yapıyorum ve baska bir takıma gecmek istemiyorum ama tertip emri ile gecirilicegim soylendi Ailelerimize evlatlarınız bize emanet diyorsunuz mutlu oldugu yerden baska bir yere baska bir ortama arkadaslıga komutanlara alısabilecegim düşünmüyorum . Ve benim yerimde bir cok arkadasımın oldugunu dusunuyorum . Emir demiri keser diye bir söz var verilen her gorevi yapıyoruz ama . Bizim ait oldugumuz takımda, takımdan takıma transfer bence kişilerin dusuncesine ve istegine baglı olarak tertip emrinin cıkarılmasını istiyorum . 

Habib Demir

#70 Lütfen Bu Msj Okuyun

2015-06-09 10:26

Ben Habib Demir Hatay Antakya 1995 -1 askerim  şuan Antalya KarpuzKaldiran Özel Eğitim Komutanlığında Askerim Ama Ben Burda Askerlik Yapmak İstemiyorum Doguda Yapmak İstiyorum Lütfen Bana Yardımci Olurmusunuz 05349317605 Lütfen bana bilgi verirmisiniz

Ziyaretçi

#71 Re:

2015-07-28 07:16

Ziyaretçi

2015-07-31 18:12

ben asker olmak istıyorum sayın buyuklerım bu piç pkk ile ben 12 ay catıstım ve halen bunların karsısında dımdık turk askerı olarak catısmak ıçin sabırsızlanıyorum sız buyuklerım duyun benı 2007 2008 arası sırnak yagızoymak taskonak gabardagında terörle mucadele yaptım herzmaan her sekılde görev verıldıgınde gelebılırım yanlızca sartım guneydoguda olmam geregını arzz aderım sayın buyuklerım

Ziyaretçi

2015-08-01 21:24

Ben yunus kan görevi mi Şırnak ili idil ilçesinde yaptım komando olarak vatan millet için hazırım gereği Ni arz ederim 0532 443 52 23
UBEYDULLAH
Ziyaretçi

2015-08-03 20:46

SAYIN GENELKURMAY BAŞKANIM BEN GAZİANTEP İN ŞAHİNBEY İLÇESİNDE İKAMET EDİYORUM..BEN TEKRAR ASKERE ALINMAK İSTİYORUM VATANIMA VE MİLLETİME KAST EDEN BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜ İLE SAVAŞMAK İSTİYORUM BEN ASKERLİĞİMİ ŞIRNAK İL MERKEZ MADEN JANDARMA KARAKOLUNDA YAPTIM VE TEKRAR ASKERE ALINMAK İSTİYORUM . SAYGILARIMLA ELLERİNİZDEN ÖPERİM

Ziyaretçi

2015-08-04 15:50

Ben terör olaylarını duydukca deliyedönüyorum.Bunlar için bir şeyler yapın....pisikolojim attüs oluyor...