T.C Basbakanı Recep Tayyip ERDOĞANA/Ankara

İmza kampanyasının sahibi ile iletişime geç

T.C Basbakanı Recep Tayyip ERDOĞANA/Ankara isimli dilekçe hakkındaki bu tartışma konusu otomatik olarak oluşturuldu.

Bu gönderi yazan kişi tarafından kaldırıldı (Ayrıntıları göster)

2013-08-22 12:34

harun

#27 ben

2013-08-22 12:44

sayın BAŞBAKANIMIZ senden tek ricam var teyfikbey mahalesi pazar yolu sokak no:10 d:1 bu adrese dokumadik telefon gitirirmisiniz...

Ziyaretçi

2013-08-22 13:33

Fatma Karamuhammed selo suriye vatandaşıyım konyada yaşıyoruz karatay ilçesinde kalenderhane MH:
karakayış CD/ Mavi köşe sitesi kat beş NO:10

sayın Başbakanım Bİr allah sonra sen varsın sana sığnıyorum çocuklarımı kurtar çok sıkıntım var ben kısa kesiyorum cevap almak için 2 yıl çocuklarımı okularda kayıt etmiyorlar resmi olarak çünkü TC.numarası yok misafir öğrenci olarak alıyorlar 2.Yıl ömürlerinden kayıb oldu nolur allah için bizi kurtar Hastanlerde ve bütün resmi dairelerde TC.numarsaı istiyorlar bnim kökenim türkmen osmanlı torunıyım eşimde öyle beni istisnaği türk vatandaşı yapınız türkiyede vatandaş olmak için en az 5 yıl oturman lazım şu an 2 yıl oluyor oturdyım süre.. çocuklarım 4 dil biliyorlar ben öğretmenim türk edebiyat lisansı okuyordum halepte bir yıl kaldı mevzun olmak için ancak 6 çocuğum var 37 yaşındayım eşimin eşide sıkıntılı madi olarak sıkıntılıyız her yönden bakarasn sıkıntı var yapacak bir şeyim kalmadı tek ümidim sensin son cümlye söyleyerek bitiriyorum yavralıyorum sana

/İSTİSNAĞİ VATANDAŞLIK İSTİYORUZ ÇÜNKÜ TÜRK KÖKENLİYİZ/ÖZÜR DİLERİM RAHATSIZ ETİM İÇİN İYİ GÜNLER

Ziyaretçi

#29 Re: İstisnaği türk vatandaşlığı

2013-08-22 13:39

#28: -

Fatma Karamuhammed selo suriye vatandaşıyım konyada yaşıyoruz karatay ilçesinde kalenderhane MH:

sayın Başbakanım Bİr allah sonra sen varsın sana sığnıyorum çocuklarımı kurtar çok sıkıntım var ben kısa kesiyorum cevap almak için 2 yıl çocuklarımı okularda kayıt etmiyorlar resmi olarak çünkü TC.numarası yok misafir öğrenci olarak alıyorlar 2.Yıl ömürlerinden kayıb oldu nolur allah için bizi kurtar Hastanlerde ve bütün resmi dairelerde TC.numarsaı istiyorlar bnim kökenim türkmen osmanlı torunıyım eşimde öyle beni istisnaği türk vatandaşı yapınız türkiyede vatandaş olmak için en az 5 yıl oturman lazım şu an 2 yıl oluyor oturdyım süre.. çocuklarım 4 dil biliyorlar ben öğretmenim türk edebiyat lisansı okuyordum halepte bir yıl kaldı mevzun olmak için ancak 6 çocuğum var 37 yaşındayım eşimin eşide sıkıntılı madi olarak sıkıntılıyız her yönden bakarasn sıkıntı var yapacak bir şeyim kalmadı tek ümidim sensin son cümlye söyleyerek bitiriyorum yavralıyorum sana 

/İSTİSNAĞİ VATANDAŞLIK İSTİYORUZ ÇÜNKÜ TÜRK KÖKENLİYİZ/ÖZÜR DİLERİM RAHATSIZ ETİM İÇİN İYİ GÜNLER

Fatma karamuhammed selo

#30 : İstisnaği türk vatandaşlığı2013

2013-08-22 13:40

Bu gönderi yazan kişi tarafından kaldırıldı (Ayrıntıları göster)

2013-08-22 16:25

Ziyaretçi

#32 SAMSUN VEZİRKÖPRÜ ALTINKAYA BARAJINA KÖPRÜ YAPILMASI

2013-08-31 12:47

SAYIN BAŞBAKANIM BENİM ADIM MEHMET İLK ÖNCE HÜRMETLERİMİ SAYGILARIMI SUNARIM. SİZDEN İSTEĞİM SAMSUN VEZİRKÖPRÜ ALTIN KAYA BARAJI KURUÇAY KÖYÜNE BAĞLANAN DENİZ ÜZERİNDEN HER GÜN KAYIK ÇAĞIRMAKTAN MAĞDURA DÜŞÜYOR BAZEN İSE KAYIK OLMUYOR VE BİZDE ZORA DÜŞÜYORUZ SİZD3N İSTEĞİMİZ KÖPRÜNÜN YAPILMASINI ARZ EDERİM .
gül

2013-09-12 13:49

başbakanım ne olur ölmek ùzereyiz çocuklarımla

Ziyaretçi

2013-09-12 13:51

ne olur yardın edin bana emine anne 27 yaşındayım 3 çocugum var

Ziyaretçi

2013-09-12 13:53

cevap gelirmi acaba umutla bekliyorum
mağdur

#36 kentsel dönüşüm çorum

2013-09-14 11:57

sayın başbaşbakanım çorumda bildiğiniz gibi kentsel dönüşüm var bu alan sahipleri %90ı gariban ve genelide tahsilsiz kesim ve bu arsalar şehir merkezinde teklif vettikleri rakamlar çok komik rakamlar verdikleri parayla değil ev almak bi kaç sene kirada zor kalınır metre karesine 400 tl para veriyorlar ama ilk aldıkları yere ise 1000 tl verdikleri söyleniyor burada adaletsizlik var benim ev alacak durumum yok 2 çocuk babasıyım işimde yok allaha şükürler olsun şikayetci değilim ama haksızlık karşısında susamam herkes benim gibi iletişim kuramıyor lütfen birçare sizleri seviyoruz gereğinin yapılmasını arz ediyoruz

Ziyaretçi

2013-09-21 13:45

Bir yorum yazın...

Ziyaretçi

2013-09-25 13:08

sn. recep tayaip erdogan: ptt genel mudürlügü dogal gaz için 1 tl komisyon üçreti alıyorlar herşey uçtu havalara herceye komisyon lütven yardımcı olun ptt artık komusyon alıyo!!
hüseyin

#39 şikayet madurdurumdayız

2013-09-25 13:10

yozgat ın güdül elmacılı köyünde yollar kayıp oldu cidli sorunlar yazıyoruz lütven yardımcı olun yol lar berbat.!!

Ziyaretçi

2013-09-25 22:04

bi ricam olacaktı: tofaşçılara aşırı ceza yazılıyor 1.500 2. bin arası bukadar olmaz herşey uçuyoo artık arclarda ki bazı yasaklar kalksa sevinecez tofaşk. saygılarımla
osman

#41 bukadar olmz

2013-09-25 22:07

trafik çezaları tofaşş çılara 1.500 2 arası uçuyoo cezalar araclardaki bazı yasak lar kalksın.!!

Ziyaretçi

2013-09-30 16:26

sayın erdoğana
ben evli 2 çocuğum var kaymakamlığa gidiyorum ben yardım istiyorum vakıf müdürlüyünde başkanlık yapan ali diye biri banan hakarette bulunuyor ne yapacağımı bilemiyorum evimde çocuklarıma yedirecek hiç birşeyim yok bana sizler yardım edersiniz 10 yaşında oğlum okula gidiyor okul benden para istemekte nütfen bana yardım edin allah rızası için çocuklarıma yedirecek hiç birşeyim yok birde giydiremiyorum eyer bir hata yaptıysam özür dilerim başka çarem kalmadı

evimde kira

Ziyaretçi

2013-10-10 18:48

başbakan benim aylığım asgari ücretten 10 tl fazla yani 760tl ben bununla senin elektirik su kaldırım aldığım maış vergisinimi ödeyim yoksa bunların faturasınımı eve kim ekmek götürecek patronum beni işe alırken 12 ayı tamamla ikramiye hakkına hak zan şartlarımız var deyip işe aldı yalan çıktı senelik izin hakkımı kullandırmayıp bana bunun ödemesini yapacağım deyip çalıştırdı şimdi onuda vermiyor gühya kıriz var kıriz dediyi yeni makinalar alarak yeni bir fabrika kurması kıriz var diyen patron bizden zorla imza toplaıp hafta sonu bayram izinleri çalışma yapmayı gönülden kabul ediyorum bu imzayı atmayanı tazminatsız işten çıkarma tehtiti bile oldu bunlar tayip bey sisinle birlikte oldu kul hakkı senden çıkacak ama nasıl seni ve beni yaratan rabbim bilir

Ziyaretçi

2013-10-31 19:57

Sayın başbakanım, ben zonguldak ereğli'den KEMAL SOFUOĞLU. Kırk senedir beraberiz bu günleri bizi gösteren cenab-ı hakka hamd eder bu günkü bayramımızı tebrik ederim sizi saygı ile selamlıyorum kırk yıllık maddi manevi bütün emeklerimi sizlere ananızın ak sütü gibi helal ediyorum nice böyle bayramlara ulaşmamızı cenab-ı haktan temenni ediyorum. Saygılarımla.

Ziyaretçi

2013-11-04 10:54

sayın başbakanımız RECEP TAYYİP ERDOĞAN
bizler hatay antakya ilinde oturan vatandaslarız.burada can ve mal güvenlıgımız kalmadı dıyebılırız.sonucta antakya kücük bır sehır ve bu sehırde 24 saat ıcersınde 65 adet motor calınıyor ve en dusuk motor degerı 2000 tldır.ınsanlarımız bu parayı ama hamallık ama soforluk yaparak kazanıyor.ve bu alın terlerı bır anda calınıyor.kucuk bır sehırde bır gun ıcersınde bu kadar hırsızlık oluyor.ama hiç bır sonuc alamıyoruz ve sonuca gıdemıyoruz.sizlere duyurmak ıcın bu yazıyı yazma gereksınımı duydum.sızlerden yardım beklıyorum.bırde aynı zamanda yurt dısındakı turk santıyelerınde namaz kılmak ıcın sırketlere yonlendırme yaparsanız memnun olurum. cunkı orada namaz kılacak ıbadet edecek hıc bır yer yok. sızlerden yardımlarınızı beklıyorum saygılarımla atilla seker

Ziyaretçi

2013-11-04 19:04

Sayın Başbakanım ,benim 8 yaşında bir kızım var . ve öğretmenleri ve okulun teşviki ile halk eğitim merkezine baş vurdum ve zeka testi yapmalarını istedik bir üst yazı ile beraber. buradan çocuğumuzun çok zeki olduğu raporunu aldık .Fakat maddi gücümüz yeterli olmadığından dolayı bu konuda çocuğumuzu destekleyemiyoruzIlker Uzundal sizden istirhamım bu üstün iş bitiriş kabiliyetiniz anlayışınız ve vakaarlı duruşunuzu bu iş içinde sergilemenizi canı yürekten istiyorum saygılar sevgiler. ülkemizde otistik yada özürlü bir çok evladımızın durumu için üstün çabalar ile bunların derdine derman oldunuz amenna takdire şayan olarak karşılıyoruz fakat burada bir eksik var ülkemizden zeki evlatlarımızı başka ülkelere kaptırıyoruz ve sahipsiz bırakıyoruz.teşekkürler diliyorum

Ziyaretçi

2013-11-09 18:23

başbakanım sizleri bu konuda rahatsız ettigim için özür dilerim benim 2 yaşinda dogum senduromlu kızım var onun ihtiyaçları için kızıma maaş baglatmak istiyorum aMA bir türlü yapamıyoruz yüzde 50 özür verdiler ve ben çalışamıyoru eşim iş bulursa çalişa billiyor marangoz en azından kızımın maşi olursa çok iyi olucak özel mama kullanıyor yetiremiyorum eşim sigortalı babası ödüyor diye maş baglatamıyorum bana bi yardımcı olursanız çok sevinirim başkanım kızım gelecegi için bize dönerseniz seviniriz eşimin ve benim 2inci evliligi eşimin 11 yaşinda kızı var ona nafaka dönüyoruz her ay 250 tl ben çalişamıyorum kızım bakıma muhtaç oldugu için bize şimdiden yardımcı oldugunuz için teşekür ederiz

Ziyaretçi

2013-11-16 10:57

merhaba başkanım ben özürlü çalışanım 15.03.2013 tarihinde vergi indirimi başvurusu yaptım ama sonuç hala gelmedi bilgilerinize arz ederim
madur

#49 tayyip baba

2013-11-17 16:54

yav ey turkıyem basımızda adam yok adam sizin gıbı benım gıbı mılyonlarca adam var hangımıze koşsunlarki su beyenmedıgınız gavurlar varya onların bırakın ınsana hayvana verdıklerı deyerın bınde bırını bıze verseler kımse bole madur olmazdı su basımızdakılerı ovenler o gobeklı godoslar ver allah ver dıyenler oldugu surece biz garıbanlara ancak canak yalama duser gun gelecek o canağı bıle bulamayacağiz bunu bılın mesela su askerıyede bısen yemekler su kamu dairelerınde bısen yemekler bır kamuda kutlamada hazırlanan yemekler ve tabıkı artan yemekler nereye gıdıyo sızce ya cope yada lagım kanallarına ama o artan yemekler bır ailenın sofrasına konsa hıc kırmızı eti ruyasında bıle goremeyen o ınsanların boğazına gecse nasıl olur sızce cok ıyı olur en azından allah razı olsun der dımı ama gel gelelım bakalım o yemekleri dokenler o ınsanlar gercı onlara ınsan bıle demek cayiz deyıl ya allahın yarattığı dıye ınsan dıyelım ıste onlar zevk alıyo adamın bırısı askerıyede calısıyodu bızat ben sahıdım mahallesındekı fakır ınsanlara sefer taslarına yemek koymus vede nızamıyede yakalanmıs bu ne dıye sormuslar admda demıskı benım ıcın deyıl ac ınsanlar var onlara goturuyom demıs adam ve nızamıyede yakalayan albay o taslardakı ymeklerı yere dokerek uzerıne ağiz dolusu tukurerek al sımdık gotur demş ve o adamı mahkemeye vermısler sucuda 3 kap yemek almıs dıye sucu sabıt gorulerekten adama tam 8 sene hapis almıs sorarım sızlere sımdık sız kımden medet umuyosunuz kımden ben tayyıp babaya bır dıyecegım yok o napsın onuda yoneteler var oda caresız kısacası bole adamlar olduğu serece hıc bosuna yazmayın yazık sızlere bızlere hıc kımse anlamaz bızlerı adam turkıyeyı yedı bıtırdı onca zengınlık ıcınde hala ver dıyo onlar gıbı adamlar oldugu surece bızlere ancak canak yalamak duser oda sımdılık yakında onuda bulamayız bıde bızde su var hanı yardım ıstıyozya hanıkı bırımıze yardım etseler o yardım ettıklerı kısıler o yardımlada kalmıyo ıstedıkce ıstıyolar zaten bununda etkısı var yanı doyumsusuz zaten verdıyın bıseyı otekı el bılmeyecekkı ıse yarasın onun ıcın sayın mağdurlar bosa nefes tuketmeyın bızlerı duyan olmaz bızlerı sadace bırısı duyar o guzel yaratıcı duyar o yoktan var edendır ona sarılalım bukadar ısteklerı ona arzetsek zaten olu verıyor
seni cokkkkkkk sevıyoruzz

#50 başbakanım

2013-11-17 17:29

eyyyyyyy sana başbakan dıyenler eyyyyyyyyyyyy yüce allahın yarattığı kul yanı başbakanım ole dıyım sana yav sen vallah insan deyılsın ısterseler bana omur boyu hapis versınler sen emınımkı allahımın o saklı evlıya kulları varya bakın ınsan demıyom evlıya kulları dıyom yınede allah bılırya belkıde onlardan bırısısın vallahıde bıllahıde sen evlıyasın senı sevıyorum eyyyyyyy tayyıp erdoğan çunkı allah rızası ıcın senı yaradandan oturu sevıyorum çunkı tayyip in ve erdoğanın manasını kurandan tam 4--4 luk arastırdım vede bu kanaata vardım benım hoca dıyen benım allah dostu dıyen su ısımlerı arastırsın ve yassın cevaplasın o zat yanı basbakan ınsan deyıl o zat allahın sevgılı kulu bunu bole bılın bu kul gıbı bı adam daha yeryuzunde yok hıc gelmedı okı gavura kafa tutan ılk lıderdır bunudamı anlamadınız eyyyyy gafif türkıye ey insanlar bu adamın kıymetını bılelım hanı su allahın dostları vardır yanındada murıtlerı gercı kıtaplardada okuyoruz vede fılmlerıde var mesela ABDURL KADIR GEYLANI -- BEKTASİ VELİ--- HASAN BASRİ --- ÜVEYS HAZRETLERİ gıbı bı cok allah dostları vardır bakın benzetmek gıbı olmasın ben allahın kuludur dıyorum cunki o bambaska bırısıdır bakanlarıyla olsun yaptıkları ıslerle olsun bulunmaz bı lıderdır sayın basbakanım ben erzıncanda bır esnafım insallah erzıncana gelceksiniz ve geldiginizde sizi yakından görmeyi arzu edıyorum sayın basbakanım bu isteğimi n olur reddetmeyin sayın basbakanım bıde su beledıye başkanımızı allah rızası ıcın deyısın sayın bakanımız bınalı bey tavsıye ettı onu bıze gercı bız oyomuzu beledıyeye deyıl sana verdım senı allah rızası ıcın sevdıgımızden vedık n olur saglam bı aday ıstıyoruz tum erzıncanlı olarak talebımız bu sayın başbakanım şimdıden seni allaha emanet ederiz tüm müslüman alemı olarak yuce rabbımız senı ve senın gıbı kullardan hıc ayırmasın ama temennım erzıncana geldıgınızde senı yakınen gormek tek temennım basbakanım cunkı sana asığım allah kulu oldugun icin AD yavuz selım mah 169 sok no 102 erzincan 05392715946 allaha emanet ot eyyyy allahın sevgili kulu