Genç Akademisyenlerden Başbakan'a Yanıt

İmza kampanyasının sahibi ile iletişime geç

Genç Akademisyenlerden Başbakan'a Yanıt isimli dilekçe hakkındaki bu tartışma konusu otomatik olarak oluşturuldu.

Ziyaretçi

2012-02-10 17:25

Dindar nesil kisvesi altında Kindar nesil yetiştirme çabalarını şiddetle kınıyorum

Ziyaretçi

#227 Re:

2012-02-10 17:48

#78: -

üzgünüm ama, ben imza atarken ne atatükcü ne de erdoganciligi kastetmistim.

her türlü baski ve millisetcilige karsi cikiyorum.

Ziyaretçi

#228 Re: ataturkcu ozgurlukcu(!) tayfaya ithaf olunur

2012-02-10 17:50

#92: afiyet olsun - ataturkcu ozgurlukcu(!) tayfaya ithaf olunur

agziniza saglik.ben ne atatükcü nede milliyetci dandar bir toplum istiyorum.

brakinda insanlar istedigi gibi yasasin artik.

Ziyaretçi

#229 Re:

2012-02-10 17:57

#85: -

bende rumum aslinda.Yillardir uygulanan asimilasyon politikasindan dolayi rumcayi ögrenemedim.

herkesi türk yapmak ve görmek isteyen zihniyetciler inat yunanca ögrendim.

bütün halklarin baris ve özgüzlügü icin savasalim.

Ziyaretçi

#230 Re:

2012-02-10 18:11

#152: -

peki kürtler neden kendi  dillerini konusamiyorlar???

ne kadarda özgür bi ülkeymis türkiye!!!

MuhalifeCevap

#231 Re:

2012-02-10 18:13

#7: Muhalif -

Haklı oldugunuzu düşünüyorum. Başbakan haksız tabiki ama bu olayın propagandasını yapan kendini Atatürkçü ilan eden gençliğe yazık diyorum. Ben bir başbakan fanboyu değilim fakat solcu cephesinin de bu tip münakaşalara girmesi ve insanları manipüle etmesini çok SIĞ buluyorum. Laf uzattıkları başbakan'dan farkları kalmıyor.

UFuckingKiddingMe

#232 Re: Re:

2012-02-10 18:14

#230: - Re:

kürtler neden ana dilini konusamıyor?
çünkü burası türkiye. Kendisini Türk hissedip Türkçe konuşan herkesin vatanı.

UFuckingKiddingMe

#233 Re: Re:

2012-02-10 18:17

#231: MuhalifeCevap - Re:

"Haklı oldugunuzu düşünüyorum. Başbakan haksız tabiki ama bu olayın propagandasını yapan kendini Atatürkçü ilan eden gençliğe yazık diyorum. Ben bir başbakan fanboyu değilim fakat solcu cephesinin de bu tip münakaşalara girmesi ve insanları manipüle etmesini çok SIĞ buluyorum. Laf uzattıkları başbakan'dan farkları kalmıyor."

Aynen solcular çok önyargılı davranıyorlar, bu bir gerçek. Dediklerinize tamamen katılıyorum.

Ziyaretçi

2012-02-10 18:18

Dilekçeyi yeterince yalın, açık ve kapsayıcı buluyorum.
M. Orhan Öztürk
BSG

#235 Re: Re:

2012-02-10 18:18

#229: - Re:

BSG   ---   Bi Siktir Git

Kaan Yeşil

#236 Akademisyen nedir?

2012-02-10 18:21

Bu ülkede bir şey olduğunda kimi prof ,kimi akdemisyen ,kimi vatan kurtarıcı, kimi yazar oluyor! Soruyorum siz nesiniz?
Akademisyen buluş mu yapar?
Akademisyen sadece öğrenci mi yetiştirir?
Akademisyen oyuncumudur?
Bu ülkeye ne faydanız var bir açıklarmısınız?
Deseniz ki biz insan olarak karşıyız tamam derim ama akademisyen nedir?
Sizin gördüğünüzü ben göremiyormuyum insan olarak!
Siz insan üstü yaratıklarmısınız!
Darbe yapılırken tank önüne oturan akademisyen görmedim!
Aziz Nesin cezaevine girerken elini öpen akademisyen de!
Buluş yapıpta ülkeyi ileri götüren de!
Siz mnatıksızlığınızda mantık arayan hedefi olmayan boş ve anlamsız chp fanatiği postal talepçisi kişilikten öteye geçemeyecek acizler gibi geliyorsunuz bana!
Dinsizlik mi? Hiç bir canlı Allah'ı öğretemez , öğrenemez ,İçten gelecek!her okul okuyanın akademisyen veya prof olmadığı gibi.İnsan önce yaşarken bile ben neden varım köpekten ne farkım var diye düşünecek!
Kimlikten de din hanesi kalkıyor alın size özgürlük!
Sırf kimliğinde islam yazıyor diye haybeye namazı kılınan , darbeci yalakası ,cparti fanatiği olupta helalik istenen akademisyen bozuntularından , içi boş darbeci parti  fanatiklerinden kurtulacağız.Nasıl gömüleceksiniz hayda en büyük sorun!
Diyanet'e dinsizler için leş kaldırma bölümüde istersiniz siz!
Siz adına genç diyen yaşı bilmem neye gelmiş bir baltaya sap olamamış acizlere üzülüyorum.Bu ülke sizin gibileri çok gördü :)

Ziyaretçi

2012-02-10 18:30

sonumuz hayir olsun!
surrealist

#238 SIZI KINIYORUM

2012-02-10 19:00

Size akademisyen olamazsınız demedim, dindar olamazsınız dedim !!!

Ziyaretçi

2012-02-10 19:14

kendimin ve ülkemin geleceği için imzalıyorum bu dilekçeyi , kimsenin kimseyi zorlayamayacağı özgür bir ülke için...

Ziyaretçi

2012-02-10 19:41

Dilekçeyi imzalayanlara akademisyen demek bence overrated bir yaklaşım. Olsa olsa üniversite öğrencisi ya da mezunu çoğunluğu 20-25 yaş arası dünyaya bakış açısı dar bir grup insan. Ne başbakan ve ekibi ne de halkımızın nazarında zerre ehemmiyeti olmayan bir dilekçedir.

Ziyaretçi

2012-02-10 19:44

Çocuklarımı her konuda olduğu gibi bu konuda da serbest bıraktım .Hiç biri dindar olmayı yeğlemedi.

Ziyaretçi

#242 Re:

2012-02-10 19:46

#241: -

Çocuklarından bize ne

Aileni kıstas alacağımızı filan mı sandın

Ziyaretçi

#243 Re: Akademisyen nedir?

2012-02-10 20:00

#236: Kaan Yeşil - Akademisyen nedir?

Kaan Yesil, sagolun, biz genc akademisyenler olarak kendimizi X-Men zannediyorduk, sayenizde ayaklarimiz yere basti.

Hadi arkadaslar, herkes icadini birbirine gostersin, biliyorsunuz ki ulkemizin bilim vizyonu artik fuze, bomba basligi, vb. icatlarla tanimli.

Ziyaretçi

#244 Re: Re: Akademisyen nedir?

2012-02-10 20:03

#243: - Re: Akademisyen nedir?

Bi kere de ti ye almadan ciddi cevap veremezsiniz. Bunun psikolojide bir karşılığı olsa gerek. Dünya size güzel

Ziyaretçi

#245 Re: Re: Re: Akademisyen nedir?

2012-02-10 20:10

#244: - Re: Re: Akademisyen nedir?

Tam bu noktada meydana bir Oscar Wilde cikmali aslinda. Tiye almasaniza evladim epistemolojik duzlemi yerle yeksan guruhu. Birak adam 2 derecelik vizyonuyla senin hayatinin temellerine hakaret uzerine hakaret etsin.

Ziyaretçi

2012-02-10 20:28

umarım ses getirir ve dikkate alınır

Ziyaretçi

#247 Re: Akademisyen nedir?

2012-02-10 20:34

#236: Kaan Yeşil - Akademisyen nedir?

Akademisyenin bu ulkeye ne faydasi vardir yoktur bunu burada tartismanin anlami yok. Ama madem akademisyenleri faydasiz buluyorsunuz, degistirin universite sistemini kovun butun akademisyenleri. Yalniz basbakani ameliyat edenin de bir akademisyen oldugunu once aklinizda bulundurun. Gomulme meselesini de kafaniza takmayin. Cok da muhim degil. Benim bedenimi tip fakultesinde kadavra olarak da kullanabilirler. Benim acimdan sakincasi yok.

Ziyaretçi

2012-02-10 20:39

Yüksek lisans öğrencisi, düşünen genç bir beyin olarak en basit şekliyle söylemek gerekirse bu "yanlışlığa" bir ses çıkarmanın gerekliliğine inanmaktayım. Bu ortamı yaratanlara teşekkür ederim.

Ziyaretçi

#249 Re:

2012-02-10 21:28

#240: -

kendilerini adamdan saymak için girdikleri bir çaba işte teroristin adını da eklemişler dilekçeye ne mal oldukları hakkında şüpheye düşmeyelim diye iyi insan bunlar ya ama benden uzak olsunlar, kendi aralarında atatürkçü/solcu/kemalist/pkklı olarak takılsınlar işte

kemalist değilim!

#250 helal olsun

2012-02-10 21:29

Biri yazmış "CHP zihniyeti kuruldugundan beri tek tip insan yetistirmeye calisirken neredeydiniz genc akademisenler? ATATURKCU genclik diyorlar, kemalist nesil diyorlar peki ataturkcu olmayanlar tu kaka mi? dindar deyinca basbakan ozgurlukcu ciktiniz ama yillarca devlette, universitede, askeriyede hakkiyla bir yere gelmek istenenlere dayatilan bu tek tip dunya gorusunun karsinida niye duramadiniz? Samimiyetinize inanmiyor, bu yuzden bu dilekceyi imzalamiyorum!!!"
HELAL OLSUN diyorum