Genç Akademisyenlerden Başbakan'a Yanıt

İmza kampanyasının sahibi ile iletişime geç

Genç Akademisyenlerden Başbakan'a Yanıt isimli dilekçe hakkındaki bu tartışma konusu otomatik olarak oluşturuldu.

Ziyaretçi

2012-02-09 10:20

çok sade ve net bi şekilde düşüncelerim kaleme dökülmüş.dilekçeyi hazırlayanraın emeklerine ve yüreklerine sağlık
Elmadag

#27 Soru

2012-02-09 10:23

Bugüne kadar inançsızlığını dayatmak için başkalarına zarar veren, katliam yapan, savaş ilan eden, aydınları öldüren ateist gördünüz mü de, ateizmi dünyanın en kötü ihtimali olarak sunuyorsunuz? http://www.cafrande.org/?p=36880

Ziyaretçi

2012-02-09 10:28

Söylenenlere imzamı atıyorum.Bir ateist olarak,bilimin arkasından gururla gittiğimi söyler,üç çocuğumu da bu şekilde yetiştirmek istediğimi anlamanızı rica ederim.Bilim,benim ve çocuklarımın tek yol göstericisi olmak zorundadır.Alternatif olarak bile görmediğim din saçmalığının ,hayatımızı etkilemesini istemiyorum...

Ziyaretçi

2012-02-09 10:36

Tüm yazılanlara katılıyorum ve destekliyorum.

Ziyaretçi

2012-02-09 10:36

Lütfen duyarsiz kalmayin...bu konu cok önemli!

Bu gönderi yazan kişi tarafından kaldırıldı (Ayrıntıları göster)

2012-02-09 10:46

Ziyaretçi

2012-02-09 10:47

"Genç akademisyenler"... Neden ki? Kafası çalışan hemen herkes işte, ama denilenlerin altına imzamı atarım ve hatta attım.

Ziyaretçi

#33 Re:

2012-02-09 10:56

#32: -

aslında metin bu niyetle oluşturuldu, ancak yine de böyle düşünen vatandaşların her imzası bence değerli.

Ziyaretçi

#34 İmza bilgileri

2012-02-09 10:58

İmzaların etkili olabilmesi için; İSİM, ÜNVAN ve KURUM bilgilerimizi eksik etmeyelim. Bu önemli.

Ziyaretçi

2012-02-09 11:04

Sayıları tam olarak bilinmemekle birlikte Türkiye’de çok sayıda çocuğun sokakta yaşadığı ve bunların birçoğunun madde bağımlısı olduğu tahmin ediliyor. Sokakta yaşamalarının ve madde bağımlısı olmalarının sebebi de dinsizlik değil sosyal devletin yokluğu ve bir dizi hak ihlalinin sonucudur.

Ziyaretçi

2012-02-09 11:15

Birkaç gün sonra unutulup gidecek bir atraksiyondur. Bu zihniyet cüz'i ve neticesiz girişimlere mahkumdur. Sayı da 2 bini geçmez müsterih olun (mükerrerleri exclude ederekten).

Ziyaretçi

2012-02-09 11:18

Sevgili Genc Akademisyenler,
Dusuncelerimize tercuman olan bir dilekce yazmissiniz. Cok tesekkur ederim. Ancak dilekcenin son cumlesinde eksik kalan bir nokta var. Biliyorsunhuz Balyoz davasi nedeniyle 1 yildir 365 asker hukuka aykiri bir sekilde yargilaniyor. Bunlarin yaklasik 250 kisisi tutuklu. Davaya temel alinan tamami digital ve imzasiz belgeler, cd'ler farkli kaynaklar tarafindan tamamen curutulmesine ragmen bu kisiler halen tutuklu. Medyada konu tahmin edebileceginiz gibi cok yetersiz sekilde ele aliniyor. Bu nedenle son cumlenize "askerler" ekini yapmanizin dilekceyi daha eksiksiz kilacagini dusunuyorum. Tekrar tesekkurlerimle.
Meltem SANCAR AKAL
"Son olarak, bu metni imzalarken hapislerde tutsak yatan yüzün üzerinde gazeteci, YUZLERCE ASKER, binlerce siyasetçi, milletvekilleri, Büşra hocamız ve beş yüzden fazla öğrenci arkadaşımızın durumundan endişe duyuyor ve tam da bu korku heyulasını yıkmak için imzamızı atıyoruz."

Aytek

#38 Re:

2012-02-09 11:25

#37: -

İmzaya açılmış bir dilekçe üzerinde değişiklik yapamayacağımızı, yaparsak şu ana kadar imzalayanların iradesine saygısızlık etmiş olacağımızı takdir edersiniz.

Ziyaretçi

2012-02-09 11:40

çok güzel bir dilekçe olmuş kısa ve öz herşeyi anlatmış.umarım gittikçe büyür katılım

Ziyaretçi

2012-02-09 11:41

bu ülkede sadece dindarların olmasını isteyen dindar bir başbakandan daha korkutucu bir şey varsa o da dindarlığın ne olduğundan bihaber toplumdur...

Ziyaretçi

#41 Re: Kötü Metin

2012-02-09 11:46

#25: Prometheus - Kötü Metin

bu bir dilekçe değil, imza atan kimsenin de bunu hükümetten dileyecek bir talep olarak gördüğünü düşünmüyorum.

bu tür hareketler bir kamuoyu oluşturmak, dikkat çekmek için organize edilir. amaç yalnızca bununla çözüme ulaşmak elbette ki olamaz. yani kazanım sağlamaktan ziyade, kazanım sağlanabilecek bir sürece yol oluşturmaktır.

Ziyaretçi

2012-02-09 11:54

Yurttaşlık sorumluluğunu duyumsayan herkesin imzalamasını diliyorum.

Ziyaretçi

#43 Re:

2012-02-09 11:56

#36: -

Siz imzaladınız mı?

Ziyaretçi

2012-02-09 12:00

hoşgörü çok seslilik çok renklilik farklılık farkındalıktan yoksun olan zatların değil başbakan kainatın kralı olsalar hayattan hiç bir şey anlamazlar. itirazıda restleşme sanırlar.

Ziyaretçi

2012-02-09 12:09

akademisyen değilim ama sosyal sorumluluk vr çocuklarım adına imzaladım.

Ziyaretçi

2012-02-09 12:19

Söylenebilecek en talihsiz açıklamalar bu ülkenin başbakanından geliyor,bu kadar ayrımcı, bu kadar bölücü açıklamaları nasıl yapıyor bu insan?, Bu direk hedef göstermek niye?,bu şiddet nereden gelmekte?, ve bu adam ne yaptığın ı zannediyor...dindar gençlik ha..her şeyimiz doğru ve bir eksğimiz de bu kaldı öylemi?. Bu tür söylemlerin, zaten din eksenin de hareket etmeye alışmış halk üzerin de nasıl bir etki yaratacağını görmek için çok zeki olmaya gerek yok, yarın öbür gün soka da da ele ele tutuşan çiftlere müdaheleye kadar yolu var bu tavrın, dinden bahsediyoruz çünkü... ateşten ve baruttan bahsediyoruz, bir ülkenin başbakanı özellikle laik bir devltte bu tür söylemler de bulunamaz, bulunmamalıdır,. Bura da niyet bellidir, ayrımcılık yaratmak ve hedef göstermek, şiddeti anca böyle doğurursunuz, içiniz de ne var ise dışarıda da onu görmek istersiniz, olay budur...

Ziyaretçi

#47 İmza bilgileri

2012-02-09 12:38

İmzaların etkili olabilmesi için; İSİM, ÜNVAN ve KURUM bilgilerimizi eksik etmeyelim.

Ziyaretçi

#48 Re: Re: Metnin hazırlanma süreci

2012-02-09 12:38

#20: - Re: Metnin hazırlanma süreci

Genc akademisyenler bir grup adi degildir. Bu metnin hazirlanmasinda emegi gecen, imza kampanyasini baslatan kisiler zaten gerek kendi alanlarinda, gerek hayatin diger alanlarinda soylemlerinin arkasinda duran insanlar. Yani elimiz hali hazirda tasin altinda, merak etmeyin

Ziyaretçi

2012-02-09 12:39

Ülkemiz de batili emperyalist ülkelerin onayi ve destegiyle bir korku imparatorlugu yaratilmak isteniyor... Bu gidisata karsi cikan, direnen herkesi selamliyor, sizide bu girisiminizden dolayi kutluyorum...

Ziyaretçi

#50 Re:

2012-02-09 12:42

#36: -

Sakirt go home