SMMM SINAV YÖNETMELİGİ İÇİN İMZA KAMPANYASI

İmza kampanyasının sahibi ile iletişime geç

SMMM SINAV YÖNETMELİGİ İÇİN İMZA KAMPANYASI isimli dilekçe hakkındaki bu tartışma konusu otomatik olarak oluşturuldu.

Ziyaretçi

#101 Re:

2012-05-15 12:45

#99: -  

en az sizin kadar mücadele veriyorum mail atmadığım veya baş vurmadığım kurum kalmadı.2-3 yıldır bizi oyalamaktan başka bir şey yapmıyorlar.ne yapılması gerekiyorsa yine yapmaya hazırız fakat sizde biliyorsunuz sonu yok biz burada yırtınıyoruz kimsenin kılı bile kıpırdamıyor

Ziyaretçi

2012-05-15 12:45

ayrıca Staj sürelerinin düşürülmesi için haziran sınavı sonrası bir örgütlenme başlatacağız. Bir stajyer avukatın staj süresi 1 yılken. okadar zorlu bir sınava rağmen 3 yıla çıkartıldı. bunla ilgili hukusal süreci başlatmakta kararlıyız ve desteklerinize ihtiyacımız olacak. bu bir ön bilgidir. İyi çalışmalar

Ziyaretçi

2012-05-16 11:42

HAKLI BİR DİLEKÇE VERİYORUZ...

Ziyaretçi

2012-05-17 15:28

MALİYE BAKANLIĞINDAN BORA TOPALOĞLU BEYİ ARAYIN BU MESELEYE O BAKIYOR İNTERNETTEN MALİYE BAKANLIĞI İLETİŞİM BİLGİLERİNİ GİRİN VE DİREKT TELEFONUNU SANTRALDEN ALIN İNANIN ÇOK İYİ BİRİSİ VE SİZİNLE İLGİLENECEĞİNE EMİN OLUN BU ADAMDAN BAŞKASI SİZE DERMAN OLMAZ VE ŞUNUDA BİLİN KONUŞTUKTAN SONRA GÖRECEKSİNİZ BU ADAMLARIN SİZİN BURADA YAZDIĞINIZ IZDIRAPLARINIZDAN HABERLERİ BİLE YOK İŞTE O MEŞHUR EK SINAV HAKKINI BU ADAMLA KONUŞUP BİR KANAAT OLUŞTURABİLİRSENİZ İŞ TE O ZAMAN İSTEDİĞİNİZ OLABİLİR EMİN OLUN HER ŞEY BU ŞAHSIN ELİNDE
HATTA SİZE ALIN DİREKTT TELEFONU 0312 415 34 79 AÇIN KONUŞUN BİR ŞEY KAYBETMEZSİZİN KİMSE SİZİ BİR DEVLET ADAMINDAN YARDIM İSTEDİNİZ DİYE ASMAZ KESMEZ ONLARDA İNSAN EVLADI

Ziyaretçi

2012-05-17 23:53

mkilci@gelirler.gov.tr,
matug@gelirler.gov.tr ,
mgunes@gelirler.gov.tr,
scandan@gelirler.gov.tr,
hkaracam@gelirler.gov.tr,
mkayrak@gelirler.gov.tr ,
igeldi@gelirler.gov.tr,

nsanli@turmob.org.tr
yakdemir@turmob.org.tr
burhan.gezgin@turmob.org.tr
s.aydin@turmob.org.tr
arioglu@turmob.org.tr
akdora@turmob.org.tr
ural@turmob.org.tr
a.icyer@hotmail.com

ismmmo@ismmmo.org.tr ,
izsmmmo@izsmmmo.com,

asmmmo@asmmmo.org.tr,
bsmmmo@bursa-smmmo.org.tr,
info@ksmmmo.org,
rizesmmmo@ttmail.com,
bilgi@mersinsmmmo.org.tr,
info@tekirdagsmmmo.org.tr,
smmmodasi81@hotmail.com,
duzcesmmmodasi@gmail.com,
esmmmo@esmmmo.org,
dsmmmo@denizlismmmo.org,
asmmmo@turmob.org.tr,
zsmmmo@zsmmmo.org.tr,
asmo@asmo.org.tr,
kadirmaras77@hotmail.com,
msmmmo@msmmmo.org.tr,
canakkale_smmmo@msn.com,
bilgi@sakaryasmmmo.org.tr,
mardinsmmmo@hotmail.com,
info@nevsehirsmmmo.org.tr,
trbsmmmodasi@trbsmmmo.org.tr,
trabzonsmmmo@trbsmmmo.org.tr,

info@edirnesmmmo.org.tr,
corumsmmmo@turmob.org.tr,
info@corumsmmmo.org.tr,
ordu_smmmo@hotmail.com,
bilgi@ordusmmmo.org.tr,
karamansmmmo@msn.com ,
karamansmmmo@hotmail.com.tr,
amasya-smmmo-05@turmob.org.tr,
bilgi@usmmmo.org.tr,
usaksmmmo@turmob.org.tr,
iletisim@sivasmmmo.org.tr,
SMMM ODALARI,TURMOB VE GELİR İDARESİNİN MAİL ADRESLERİ...

Ziyaretçi

2012-05-18 08:31

arkadaşlar bu gün kesin arayalım bora beyi
birde Ankara da toplanıp yürüyüşmü yapsak ne yapsak belki bir faydası olur

Ziyaretçi

2012-05-18 11:35

arkadaşlar, türmob da kayıtlı şu an dosyası yanmış olup bekleyen kaç kişi var? Sayıyı net bilen varsa lütfen yazsın ?

Ziyaretçi

2012-05-18 12:06

Şahsi kanaatimi söyleyim, OLAY KESİNLİKLE SİYASİ. Birileri birileriyle sürekli sürtüşme içerisinde.

Ziyaretçi

2012-05-18 12:38

Türmob, maliye, odalar. Hepsine soruyoruz, verdikleri tek bir cevap var: "BİLMİYORUZ" O halde bu işin aslını astarını BİLEN KİM?

Ziyaretçi

2012-05-18 16:26

BU SINAVDA BOŞ KAĞIT VERİPTE GEÇENLER BİLE VAR...SİYASİ VEYA BÜROKRATİK OLARAK GEÇENLERİN HADDİ HESABI YOK...YAZIKLAR OLSUN BU ODAYI YÖNETENLERE...YATACAK YERLERİ YOK BUNLARIN...TORPİLLE GEÇENLERİ KENDİLERİ ÇOK İYİ BİLİYORLAR...HARAM OLSUN VERİLEN PARALARA....ODA BAŞKANI; "OĞLUNUZ ADINI VE TC NUMARASINI YAZSINDA BANA VERSİN" DİYOR...GEÇİRELİM KARDEŞİMİZİ DERLER.... SINAV SAATİ GELDİĞİNDE HER İLDEN HOCALAR SORULARI KONTROL İÇİN BİR YERDE TOPLANIRLAR...BU SIRADA HATIRI SAYILI KİŞİLERE SORULAR SÖYLENMEKTEDİR...DAHA NELER NELER VAR ANLATILACAK KURAL DIŞI ŞEYLER...YAZIKLAR OLSUN BUNLARA...AHLAK KALMAMIŞ BİZİ YÖNETENLERDE...
kimse

#111 Re: analizzz

2012-05-18 17:30

#110: -

80 beklediğim dersten nasıl olursa bir insan 40 alabilir ki ?????????????

Ziyaretçi

#112 Re:

2012-05-18 17:46

Ziyaretçi

2012-05-19 17:35

zaten olayın siyasi olduğu başından beri belli
arkadaşlar geçmişte maliye bakanlığını idare edenler şimdi yerlerini başkalarına devrettiler
ha devrlanlar geçmişin itikamını alıyor olabilirler türmobun da bu konularda etkin bir kimliği yok 100,000 küsür bin kişilik türkiyenin en eğitimli meslek kuruluşu olmasına rağmen hala beklenen basireti göteremedi yani maliye bakanlığı hala TÜRMOBU tanımıyor işte bütün mesele bu
yoksa 1 geçede binlerce vergi denetmenini boşluk doldurma soruları ile ymm yapamazlardı
arkadaşlar GİB in telefonlarını susturmayın hakkınızı arayın kaybedecek neyiniz kaldı bir düşünün
karşınızdaki insanları gözünüzde büyütmeyin ve korkmayın haksız olan siz değil onlar o halde korkuya mahal yok ha birde başbakanlık BİMER sayfasından teftiş konudu işaretleyip konunun özünü anlatın ve teftiş isteyin bu başbakanlığa yapılacak en ciddi müracaattır.

burada bizim gibi haksızlığa uğrayan arkadaşların haksızlık konusu şu

yıllarca belli bir normda sorulan sınav sorularının bu dönem komisyon hocalarının sınav sorularını karmaşık ve akedemik uzmanlık gerektirecek bir sıtandarda çıkarıp sınavlara giren arkadaşlarımızı tek dersten 40,45,49,35, gibi notlarla dosyalarını yakmalarına sebep oldukları gibi herne şekilde bir kanaate sahiplerse veya nasıl aledemik personellerse aybı hocalar smmm ve ymm sınavlarında sordukları sorularla insanları hak etmedikleri belgeleri vererek belge manyagı yapmışlardır.ve dahada ötesi bu sınavlardan daha hiç dosya yakanı görmedik.

sayın yöneticilerimiz sizin adalet anlayışınız bumu buysa YAŞASIN ZALİMLER İÇİN CEHENNEM

ARTIK BİZLER KENDİMİZİ TERÖRİSTLERDEN DE AŞAĞI GÖRMEKTEYİZ ÇÜN BU MEMLEKETTE O ŞEREFSİZLERİ AFFETTİNİZ ama bizim için TÜRMOB bumuzun değerli yöneticilerinin vermiş olduğu yeni SMMM sınav yönetmeliğini ki bizler içim ve bizlerden sonraki arkadaşlarımızın bu mağduriyeti yaşamaması içim gayet mantıklı bir sınav yönetmeliğidir aynı zamanda hiçbir sosyal zararı yoktur bu yasayı 1,5 yıldır onaylamadınız ve ve bizleri mahf ettiniz yazık bizim emeklerimize

BİZ GENÇ YAŞTA TIRPANLANAN GENÇLER OLDUK ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ SİZ DEĞERLİ BÜYÜKLERİMİZE
SAYGILARIMLA

Ziyaretçi

#114 Re:

2012-05-21 12:42

#104: -  

arayan varmı

Ziyaretçi

2012-05-22 11:37

#1: -  

Güzel kardeşlerim,siz TÜRMOBU gözünüzde çok büyütmüşsünüz.Türmob edilgen bir kurumdur.Eli kolu bağlı hiç bir şey yapamayan,sesini duyuramayan,meslekdaşlarını koruyamayan,hiç birşey üretemeyen..........bir birliktir.

Neden sorunlarınıza kulak versin ki,cebini nasıl dolduracaklar,ben size daha net bir şey söyleyim.şu an Türmobun başında olanları bu sınava soksanız hepsi (0 )sıfır alır.Dünyanın hangi ülkesinde böylesi bir uygulama var,hangi odalarda bu tür sınavlar var.Biz sınav olmasında demiyorum ama adil olsun,şeffaf olsun,sınavlara giren insanların sıkıntısını dinleyen bir kurum olsun.Nerdeeee böyle bir kurum nerde böyle bir birlik.En küçük bir konuda bile tüm avukatlar,tüm doktorlar,eczacılar,öğretmenler,hatta ve hatta simitçiler derneği bile ayağa kalkıyor,bizim odalardan en küçük bir tıssss yok.

Ne kadar problemlerimiz var kimin umurunda,smmm sınavlarında başarısız olanlara sm belgesi veriliyordu,sm ler smmm oldu ama smmm sınavından tek dersten kalan onlarca insan var hiç kimse hiçbirşey yapmıyor.

o kadar komik ki,sm'ler denetim ve maliyet derslerinden sorumlu tutulmuyor ama smmm sınavından  tek dersten kalan maliyet yada denetimden kalanlar 2 yıl bekliyor.Şimdi bundan daha büyük hakaret olabilir mi?

Bundan daha komik,saçma sapan birşey olabilir mi?

Demem o ki ne bizim meslek mensuplarından ne odalardan ne de Türmobdan birşey çıkmaz.

Bunların hepsi rantçı,hepsi korkak,hepsi edilgen,hepsi acizzzzz.

Mağdur olan tüm arkadaşlara saygılarımı iletiyorum.

Ziyaretçi

#116 Re:

2012-05-22 11:51

#115: -  

AĞZINIZA SAĞLIKKKKKK

murat

#117 Re:

2012-05-22 11:54

#36: -  

Güzel kardeşlerim,siz TÜRMOBU gözünüzde çok büyütmüşsünüz.Türmob edilgen bir kurumdur.Eli kolu bağlı hiç bir şey yapamayan,sesini duyuramayan,meslekdaşlarını koruyamayan,hiç birşey üretemeyen..........bir birliktir.

Neden sorunlarınıza kulak versin ki,cebini nasıl dolduracaklar,ben size daha net bir şey söyleyim.şu an Türmobun başında olanları bu sınava soksanız hepsi (0 )sıfır alır.Dünyanın hangi ülkesinde böylesi bir uygulama var,hangi odalarda bu tür sınavlar var.Biz sınav olmasında demiyorum ama adil olsun,şeffaf olsun,sınavlara giren insanların sıkıntısını dinleyen bir kurum olsun.Nerdeeee böyle bir kurum nerde böyle bir birlik.En küçük bir konuda bile tüm avukatlar,tüm doktorlar,eczacılar,öğretmenler,hatta ve hatta simitçiler derneği bile ayağa kalkıyor,bizim odalardan en küçük bir tıssss yok.

Ne kadar problemlerimiz var kimin umurunda,smmm sınavlarında başarısız olanlara sm belgesi veriliyordu,sm ler smmm oldu ama smmm sınavından tek dersten kalan onlarca insan var hiç kimse hiçbirşey yapmıyor.

o kadar komik ki,sm'ler denetim ve maliyet derslerinden sorumlu tutulmuyor ama smmm sınavından  tek dersten kalan maliyet yada denetimden kalanlar 2 yıl bekliyor.Şimdi bundan daha büyük hakaret olabilir mi?

Demem o ki ne bizim meslek mensuplarından ne odalardan ne de Türmobdan birşey çıkmaz.

murat

#118 Re:

2012-05-22 11:55

#2: .. -  

Ziyaretçi

2012-05-22 13:44

al bendende bir okadar brnim yazdığım yazıya böyle asil bir cavap yazdığın için seni tebrik ediyorum elbet bizler birgün bu sıkıntılardan kurtulacağız ama birbirimizi kaybetmeyelim çeşitli platfotmlarda bir araya gelelim ve birlik beraberlik olalım her zaman
sevgilerimle

Ziyaretçi

2012-05-23 12:11

Arkadaşlar, odalarda iş yokkk. Hatta türmob yada maliye bakanlığı bir kıyak yapsa "biz yaptık" derler. Lay lay lomm başka bişey yokkk. hepsi hikaye. Bıkmışım iyice bu meslekten de, meslektaşların çoğundan da... ne olacak bilmiyorum..

Ziyaretçi

2012-05-24 01:50

arayan varmı
Malimüşavir Adayları
Dilekçe sahibi

2012-05-24 11:39

yücel bey bizzat kendisi dosyası yanan adaylara yeni yönetmeliği bekleyin demişti. bu konuyu kendisine yazmıştım.insalara bekle diyerek zamanlarını emeklerini boşa gecirdi şimdide yönetmeliği beklemeyin diyor. bana gönderdiği cevabı aynen aşağıya kopyalıyorum.

Öncelikle bilmeniz gereken, 2000 yılında verilen ek sınav hakkı yönetmelik düzenlemesi ile yapılmıştır. Yönetmelik değişikliği olmadan ek sınav hakkı verilmesi maalesef mümkün değildir.

Genel Kurul'dan geçen, yayınlanmak üzere yaklaşık 1,5 yıl önce Maliye Bakanlığı'na gönderilen yönetmelik düzenlemesini bahane olaraknitelemenize üzüldüğümü belirtmek isterim.

Yönetmeliği bekleyin derken amacımız sadece sizlere yardımcı olmaktı.
İfadelerinizden, farkında olmadan sizi mağdur ettiğimiz anlaşılmaktadır.
Bu mağduriyetten dolayı özür dileriz. Bu saatten sonra yönetmeliği beklemenize gerek yok. Açılacak sınavlara müracaat edebilirsiniz.

Başarılar dilerim.

Yücel AKDEMİR
Genel Sekreter

Ziyaretçi

#123 Re:

2012-05-24 13:10

#122: Malimüşavir Adayları -  

sonucu bu yani hiç bir şey olmamış gibi mürcaat etmeliymişiz.bu attıkları kaçıcı kazık bize

Ziyaretçi

2012-05-24 13:11

telefonla arayan var mı

Ziyaretçi

2012-05-24 15:48

arkadaşlar size başından beri söyledim.
bu yönetmelik yücel bey ve ekibinin iyi niyetli bir girişimiydi ama bütün yetki maliye bakanlığında yücel beylerin yapabileceği bir şey değil şu yorumlarda adı yazılan bora beyi bir arayın onunla görüşüm bu yönetmelik yaz aylarında sadece bekleme süresi 6 aya indirilerek kabul edilecek
yani türmobun ek sınav çıkarma yetkisi yok ama bu yönetmeliği bu şekilde çıkarabiselerdi bundan sonra gelecek nesilleride bu tür sıkıntilardan kurtarmış olacaklardı ben hepsine bu yönetim kurulu kararından dolayı teşekkür ediyorum bilhassa yücel beye çünkü çok abican bir insan
kendisine bana dösterdiği ilgiden dolayı minnettarım.

yani arkadaşlar muhatabınız maliye bakanlığı gelir idaresi başkanlığıdır.
haydi bakalım kendinizi gösterin kaç kişi telefon açıp konuşup hakkını savunabilir.
inanın maliye bakanlığında çalişan bu insanlara durumunuzu anlatamazsanız.ek sınav sınav hakkı olmadan bekleme süresi 6 aya inmiş şekilde çok yakında yayınlanacak zaten bizimde 2 yıl bekleme süremiz doldu

saygılarımla