SMMM SINAV YÖNETMELİGİ İÇİN İMZA KAMPANYASI

İmza kampanyasının sahibi ile iletişime geç

SMMM SINAV YÖNETMELİGİ İÇİN İMZA KAMPANYASI isimli dilekçe hakkındaki bu tartışma konusu otomatik olarak oluşturuldu.

Ziyaretçi

#176 Re: Re:

2012-06-18 12:38

#174: - Re:  

yönetmelik öyle ya da böyle  çıkacak da turmobun hazırladığı şekilde mi çıkacak? yani sadece kalınan derslerden mi sınava gireceğiz? asıl sorun burda... maliye buna şiddetle karşı çıkıyormuş!!! turmob öyle söylüyor.

Ziyaretçi

2012-06-18 13:01

arkadaşlar bence bu yanlış yönlendirmeleri bırakılın.bu yönetmelik 2 yıldır çıkacak bu gün yarın son mayıs haziran şimdide temmuz deniyor.temmuzda yakın ağustos denir galiba

Ziyaretçi

2012-06-18 14:09

AKP işi biliyor. Kim ne derse desin. Millete bedava bi smmmm ruhsatı dağıttı. Şimdi o ruhsatı alan asalaklar hemen hükümetin arkasına sığındı. Yeni smmmm ler istemiyorlar. İşleri bitti çünkü. Haa hemen akabinde bedava denetçilik de geldi sayılır. Bence TÜRMOBUN düşmesi an meselesi.

Ziyaretçi

2012-06-19 11:57

akp hükümeti önce kendini cemaatlerin elinden kurtarsın akp nin her tarafını sarmışlar
sizin çektiğiniz şu ek sınav yönetmeliğinin çıkmamasının temel tel nedeni arkadaşlar
maliye bakanlığının bu şahısların insiyatifinde olması ve bir kaç tane sol kesim ymm adayınında aynı sizin gibi tek dersten kaldıklarından dolayı dır eğer yürürlüğe türmobun istediği şekilde girerse bu adamlar da ymm olacaklar

yani anlayacağınız gün gelmiş devran dönmüş keser bunların eline geçmiş kendilerine doğru yontuyorlar

ne fark eder önceden beyaz türkler vardı şimdi beyaz müslümanlar
ALLAH peygamber deyip ve bunları istismar ederek bu mevkilere geldiler şimdi ALLAH tan peygamberden haberleri yok

ama merek etmeyin ALLAH her şeyi görüyor

gecenin en karanlık olduğu anı şafağa en aykın olduğu andır

Ziyaretçi

2012-06-19 12:45

af sınavı türmobun insiyatifinde olan bir şey değil mi?

Ziyaretçi

2012-06-20 08:31

buraya kadarmış.arkadaşlar çok güzel işler yaptık ama başaramdık ne yapalım buraya kadarmış
gün geldi çattı ben çalışmaya başlıyorum.

Ziyaretçi

2012-06-20 11:42

başarılar kardeşim. allah zihin açıklığı versin. İstersen şu temmuzu bi bekle. belki bi gelişme olur. Bi arkadaşımız yazmış ya hani temmuzu bekleyin diye. onun için diyorum.

Ziyaretçi

2012-06-21 10:50

arkadaşlar bora beyle görüşen oldumu ben ulaşamıyorum

Ziyaretçi

2012-06-21 12:39

hükümetle görüşen varmı?

Ziyaretçi

2012-06-21 12:50

görüşen var mı diye sorulup duruyor.birde taşın altına siz koyun elinizi.bu işi birlikte yapmazsak hiç bir adım gidemeyiz.hepimiz birden görüşeceğiz.osanacaklar yoksa bir kaç kişinin bir şeyler yapmasıyla olmuyor

Ziyaretçi

2012-06-21 14:04

Cok güzel bir tesbit. Herkesin görüşmesi gerekir. Hepimiz birşeyler yapacağız ki netice alabilelim.

Ziyaretçi

2012-06-21 14:21

YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya, üniversitelerde bütünleme hakkının tüm öğrencilere tanınacağı kararını sosyal paylaşım sitesindeki hesabından duyurdu.

Çetinsaya; "3 buçuk milyon öğrencimizin yüzünü güldürecek yeni bir kararı açıklıyorum. Bütünleme hakkını tüm öğrencilerimize vermiş bulunmaktayız" dedi.

Gökhan Çetinsaya, öğrencilerin Yükseköğretim Forum sayfasına gönderdiği mesajların ve kendisine ilettiği taleplerin dikkate alındığını vurguladı ve şunları ekledi:

"YÖK Başkanı olarak, öğrencilerin yaz okullarına mahkum edilemeyeceğine, bütünleme sınavlarının tüm öğrencilerimizin hakkı olduğuna inanıyorum.''

YÖK Başkanı, yine öğrencilerden gelen talep doğrultusunda, 2'inci öğretim yaz okulu ücretlerinin 1'inci öğretimle eşitlendiğini de hatırlattı.

Çetinsaya, bütünleme hakkının tüm öğrencilere tanınacağını belirterek, ''Bu kesinlikle yaz okullarının kaldırılacağı anlamına gelmiyor, sadece bütün öğrenci arkadaşlarımın bütünlemeye girmek istemelerinin doğal bir hak olduğunun tescili anlamına geliyor'' dedi.

Ziyaretçi

2012-06-21 15:18

okumuş kültürlü insanlar mantıklı çözümler üretir bunlar üniversite hocaları ne kadar akedemik kariyere sahipseler o kadar insancıllar

Ziyaretçi

2012-06-21 18:52

Bu elini taşın altına koymadan bişeyler bekleyenler var ya! İşte onlar da aynı MESLEKTE BİRLİK GRUBU GİBİ. yarın işleri bi bitsin valla kimseyi görmezler.

Ziyaretçi

2012-06-22 08:33

şimdi temmuz sonunu mu bekliyoruz.

Ziyaretçi

2012-06-23 08:36

ne oldu arkadaşlar ses seda yok.

Ziyaretçi

2012-06-23 11:48

sevgili arkadaşlar maliyeye mesaj atmayı sakın terketmeyin hergün atın
sizinde gördüğünüz gibi odalar ilk defa hükümete ve maliye bakanlığına karşı yürüyüş düzenledi
yarın türmob bunu türkiye çapında da yapar artık bizimkiler her halde uyandı
tehlikenin farkına vardılar
lütfen arkadaşlar yukarı sayfalarda meil adresleri verilen maliye bakanlığı yetkililerine hergün meil atın ben atıyorum inanın her gün artık sonuca çok yakın olduğumuzu bilin müsbet veya menfi
sevgilerimle

Ziyaretçi

#193 Re:

2012-06-23 13:01

#192: -  

kesinlikle mail atmaktan vazgecmeyin.

Malimüşavir Adayları
Dilekçe sahibi

2012-06-23 13:14

BİMER, MALİYE BAKANI,GELİR İDARESİ,TURMOB VE SMMM ODALARININ MAİL ADRESLERİ AŞAGIDADIR.BURADAN KOPYALAYARAK TOPLU OLARAK MAİL ATABİLİRSİNİZ ARKADAŞLAR.

bimer@basbakanlik.gov.tr,
mehmet.simsek@tbmm.gov.tr,

btopaloglu@gelirler.gov.tr,
mkilci@gelirler.gov.tr,
matug@gelirler.gov.tr ,
mgunes@gelirler.gov.tr,
scandan@gelirler.gov.tr,
hkaracam@gelirler.gov.tr,
mkayrak@gelirler.gov.tr ,
igeldi@gelirler.gov.tr,
gelirler@gelirler.gov.tr,

nsanli@turmob.org.tr,
yakdemir@turmob.org.tr,
burhan.gezgin@turmob.org.tr,
s.aydin@turmob.org.tr,
arioglu@turmob.org.tr,
akdora@turmob.org.tr,
ural@turmob.org.tr,
a.icyer@hotmail.com,
turmob@turmob.org.tr,

ismmmo@ismmmo.org.tr ,
izsmmmo@izsmmmo.com,
asmmmo@asmmmo.org.tr,
bsmmmo@bursa-smmmo.org.tr,
info@ksmmmo.org,
rizesmmmo@ttmail.com,
bilgi@mersinsmmmo.org.tr,
info@tekirdagsmmmo.org.tr,
smmmodasi81@hotmail.com,
duzcesmmmodasi@gmail.com,
esmmmo@esmmmo.org,
dsmmmo@denizlismmmo.org,
asmmmo@turmob.org.tr,
zsmmmo@zsmmmo.org.tr,
asmo@asmo.org.tr,
kadirmaras77@hotmail.com,
msmmmo@msmmmo.org.tr,
canakkale_smmmo@msn.com,
bilgi@sakaryasmmmo.org.tr,
mardinsmmmo@hotmail.com,
info@nevsehirsmmmo.org.tr,
trbsmmmodasi@trbsmmmo.org.tr,
trabzonsmmmo@trbsmmmo.org.tr,
info@edirnesmmmo.org.tr,
corumsmmmo@turmob.org.tr,
info@corumsmmmo.org.tr,
ordu_smmmo@hotmail.com,
bilgi@ordusmmmo.org.tr,
karamansmmmo@msn.com ,
karamansmmmo@hotmail.com.tr,
amasya-smmmo-05@turmob.org.tr,
bilgi@usmmmo.org.tr,
usaksmmmo@turmob.org.tr,
iletisim@sivasmmmo.org.tr

Ziyaretçi

2012-06-25 12:03

sevgili arkadaşlar bu hafta mecliste yeni ttk da yapılacak değişikler ile bazı kanunlarda yapılacak değişikler torba kanun olarak görüşülecek galibe çok emin deyilim ama bizi ilgilendiren yeni smmm sınav yönetmeliğide bu torba kanunda yayınlanabilir onun için siyasileri arayın mesaj atın

Ziyaretçi

2012-06-25 14:10

olan olmuş biten bitmiştir.bence yinede arayalım

Ziyaretçi

2012-06-25 14:27

Sınav Yönetmeliği nin yayınlanması Türmob ve Maliye Bakanlığının yetkisindedir. Dolayısyla sınav yönetmeliğinin cıkması için kanuna gerek yok diye biliyorum.

Ziyaretçi

2012-06-26 23:19

bilemiyorum kardeşim bizde ne halt edeceğimizi şaşırdık denize düşen yılana sarılır misalı

Ziyaretçi

2012-06-27 11:41

Bu zor süreci daha da zor hale getirmenin kime fayadası var..Mesleği kazanmak için uğraşan bu nesli meslekten soğutmak dışında hiç bir işe yaramayan bu yönetmeliğin değişme zamamı artık gelmiştir. Mesleği yapmayın bırakın anlamına gelen böylesine zorlayıcı bir yönetmeliğe daha fazla tahammülümüz yok. Üniversiteyi bitirip başlama sınavını kazanıp sonrasında zorunlu eğitimleri bitirip ve 3 yılın ardından yine bitirme sınavlarına klasik uslle girip ruhsat almayı beklerken sadece bir dersten kaldın çok emek verdin ama sen şöyle bir dur 2 yıl bekle sonra bütün derslerden yine sınava gir demek, bu mesleğe hak kazanmak için çabalayan herkesle dalga geçmektir.Böylesine bir uygulama hangi meslek grubunda var.Bu haksızlığı mali müşavirken milletvekili olmuş onca meclis üyesi nasıl görmez..Gözlerinizi açın ve bu yıldırıcı uygulamayı değiştirin.

Ziyaretçi

2012-06-27 14:42

Yeni TTK kabul edildi. Bedavacılara geçmiş olsun.