GENELKURMAY BAŞKANLIGINA DİLEKÇE

İmza kampanyasının sahibi ile iletişime geç

GENELKURMAY BAŞKANLIGINA DİLEKÇE isimli dilekçe hakkındaki bu tartışma konusu otomatik olarak oluşturuldu.

Ziyaretçi

2015-08-23 18:34

Oğlum için

Ziyaretçi

2015-08-26 18:21

Sayın genelkurmay başkanım Bu dilekçeyi yazmamdaki sebep Son günlerde artan Pkk terör örgütünün Yaptıgi Haince pusu Ve eylemlerden dolayı Şehit düşen Mehmetçiklerimizin Her gün haberini aldığınızda Şahsımın ve aileminDuyduğu Büyük üzüntüden dolayıGönüllü olarak Iki çocuğumu ve eşimi Önce Allah a Sonra Vatana emanet ederek Birliğe katılıp Gönüllü Askerlik yapmayı arzu ediyorumGereğinin yapılmasını arz ederim saygılarımla
hasan

2015-09-08 08:05

ulu ve yüce türk milletinin bu or günlerde cana ihtiyacı varsa konyadan 30 yaşında bekar bir insanım seve seve bu ülke için can vermeye haırım yeterki albayrak dalgalansın 

Gönüllü

#54 Gönullü askerlik

2015-09-08 10:55

Sayın komutanlarım.

Ben 29 yasındayım hicbir sağlık sorunum yok eğer sizlerde uygun görurseniz gönullu olarak askere alınmak istiyorum allah rızası için kabul edin.

Gereginin yapılmasını önemle arz ederim. 

Ziyaretçi

2015-09-08 11:08

meraba ben resul bulu gönül lü askerlik yapmak istiyorum 2 aylık bir eğitimde savaşcı olabilirim bunu kayide alıp dönerseniz çok sevinirim saygılar.

Ziyaretçi

2015-09-08 16:00

Sayin genel kurmay baskanimiz ben kocaeliden erhan onder ben bu sehit haberleri alinca icim aciyor kahroluyorum eger vatan icin savasilacaksa ben kanimin son damlasina kadar savasmaya hazirim yeniden askere alinmak istiyorum saygilarimla
Terorist avcisi

#57 Asker olmak istiyorum

2015-09-09 04:21

Saygi deger komutanlarim ben askerligimi 90 a 3 yaptim ve ben simdi tekrar asker olup o serefsizlerle savasmak istiyorum beni askere alin nolur allah rizasi icin alin yoksa elime silahi alip ben cikacam daga bu it soylari beni öldürunceye kadar savasacam nolursunuz alin beni askere

Ziyaretçi

2015-09-11 20:15

Selamın aleyküm ben abdullah Gürbüz ben şırnak idilde askerlik yaptım yeniden vatan uğruna askerlik yapmak istiyorum Lütfen dikkate alın suan işten cikarildim Cumhurbaşkanımız a küfür eddiler diye vardiye amirimle tartıştı m onlarda işten çıkardılar suan bostayim vatana yararlı işim olsun vatan sana canım feda
Gürbüz

2015-09-11 20:16

Selamın aleyküm ben abdullah Gürbüz ben şırnak idilde askerlik yaptım yeniden vatan uğruna askerlik yapmak istiyorum Lütfen dikkate alın suan işten cikarildim Cumhurbaşkanımız a küfür eddiler diye vardiye amirimle tartıştı m onlarda işten çıkardılar suan bostayim vatana yararlı işim olsun vatan sana canım feda

Ziyaretçi

2015-09-12 19:45

savaşmak gerçekdn bizim işimiz.. ben bi hatun uğruna özel kuvvetlerden tahin istedim ama geri gelmek için can atıyorum bunun değerlendirilmesini gerekenin yapılmasını arz ederim.. gerekli dilekçeyi genelkurmay başkanlığına arz edecegim

sinan KESKİN  25.tabur da görevliydim artık gercekden rüyalarıma bile giriyor geçmişim acık 

Ziyaretçi

2015-09-13 12:44

Türk silahlı kuvvetlerin onurlu ünüformasını giyip her yer kürtüstan diyen vatan haini için yasal işlem yapılmasını arz ederim saygılar

Ziyaretçi

2015-11-06 15:40

P.söz. er burak erkoc ben 39.mek.piy.tug.bağlı hatay Altınözü ilçesinde kilictutan hd.krk.görevli sözleşmeli er im bizim sürekli maaş imiza zamlar yapılıyor zam dan ziyade bu projenin daha etkili herkesin daha severek yapabilmesi için zamdan ziyade özlük hakları taninmasi gerektiğini düşünüyorum en azından tabanca alabilelim biz TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ nde rutbesiz personeliz bizi herkes 12 aylık vatani görevini yapan askerlerle bir tutuluyoruz bu proje 2011 yılında çıkartıldı ama beklenen kadro olusmadi bu kadronun olusmasina daha hızlı bir şekilde ulasilabilecegini düşünüyorum bizde personel olduğumuz için askeri personel kartimiz olsun silahimiz olsun kamoflajimizda profesyonel asker olduğumuza dair amblem olsun kritik bölgede görev yapan uzman erbas lar 3 günde 24 saatlik istirahat iznine çıkıyor sözleşmeli erler de 1 haftada çıksın bu genelleme bi sıkınti maasimiza zam değil de özlük haklarına yönelik değişiklikler yapılması hem bizler için hemde yeni katılacak arkadaşlarım için çok önemli bi durum kime sikayetlerimizi ilettiysek bizimle kimse ilgilenmiyor normal asker sin diyip gecistiriyorlar bu durumun duzeltilmesi olumlu sonuçlar doguracagini düşünüyorum gereğinin yapılmasını arz ederim
pusat
Ziyaretçi

2015-11-13 14:01

sayın genel kurmay başkanımıza burdan bi maruzatım olacaktır kendilerine nasıl ulaşıp olanları anlatacaımı bilmiordum bu siteden umarım sesimizi duyar ben vatanımı bayraımı seven bi gencim türk silahlı kuvvetlerinde olabilmek icn sözleşmeli erliye başvuru yaparak sınavlara katıldım ve kazandım gittiyim sivas 5.nci piyade tugayında eyitime başladım ama gördümki hiç bişey sandıımız gibi deil rütbeliler iştimada bizlere kufur ederek hakaret ederek bizleri kapılmış olduumuz vatan ve bayrak aşkından soutmaya çalıştıklarını gördüm telefonun serbest olduu söylendi orda tefonu şarja takacaımız yerin bile olmadıını gördüm bulduumuz bi pirize teli şarja taktıımızı gören rütbelinin teli şarjdan çıkarmamızı devletin elektiriyin kullanmayacsınz gibi kelimelerle bizlere hakaretlerinin devam ettiyini gördüm ve istifamı vererek ayrıldım  madem bizim bu devlet için bişeyler yapmamızı istemiodular bizleri neden bu işe aldılar devletimizden milletimizden bayraımızdan soutmak için uraşıolarsa çok heveslenmesinler biz bu bayrağı namus bildik namusumuza ihanet ancak ölümümüz olur sayın genel kurmay başkanım bunları yazmamın tek sebebi bizleri bu vatandan ayırmaya çalışanların cezalandırılmalarını arz ederm saygılarımla

Asker46

2015-12-02 23:27

Kırklareli 55. Mekanize piyade Tugay Komutanlığı Tugay karargah bölügu askeriyim. Bu vatanın her tarafı bizim gorevimi yapmaktayim lakin üstlerim komutanlarim askerlerin ezilmesi surunmesi aç kalması umrunda değildir günde 12 saat sabit gündüz Gece 4 saat nöbet tutuyorum geldigimde 80kiloydum suan 63 kiloyum. Bu devlet bitmiş bu devlet askeri sevmiyor değer vermiyor başımıza. Komutanlar o rutbeyi askeri ezmek için takmış.  Gereğinin yapılmasını arz ederim.

emre

2015-12-11 10:05

sayın genel kurmay başkanım şuan 9. jandarma eğtim komutanlığı bilecik merkezde askerlik yapmaktayım ve spor eğtim vs yapamıyorum ve bu yüzden piskolojim bozuldu ankara gata hastanesinde muayene oldum ve hiçbir hekim doktor ilgilenmedi ve bi sonuç tedavi vs görmedim ve ağrı içinde yaşıyorum ama doktorlar dalga geçiyor şuan madurum her gün acı cekmekten kendimi unutum gereginin yapılmasını arzederim emre açık tel 0553 336 89 17 yardım edin ne yaapıcamı bilmiyorum

Ziyaretçi

2015-12-28 15:53

Sayin Genelkurmay Başkanımız eskiden ilkokul mezunluğu 5. Sınıfti fakat şimdi 8 yıl oldu .ben sözleşmeli askeri personel olmak istiyorum ben bunu iş değil yaşam tarzı olarak görmek istiyorum fakat 8 yılı bitirmedigim için beni orduya almıyorlar benim gibi birçok mağdur var bununla ilgili bir düzenleme yapabilirmisiniz arz ederim.
Polyana27

#67 Sayin Genelkurmay Başkanımız eskiden ilkokul mezunluğu 5. Sınıfti fakat şimdi 8 yıl oldu .ben sözleş

2015-12-28 15:54

Sayin Genelkurmay Başkanımız eskiden ilkokul mezunluğu 5. Sınıfti fakat şimdi 8 yıl oldu .ben sözleşmeli askeri personel olmak istiyorum ben bunu iş değil yaşam tarzı olarak görmek istiyorum fakat 8 yılı bitirmedigim için beni orduya almıyorlar benim gibi birçok mağdur var bununla ilgili bir düzenleme yapabilirmisiniz arz ederim.

Ziyaretçi

2015-12-28 16:17

Ziyaretçi

2016-01-04 20:26

adım:murat soyad:çanak ben vatanıma ve milletime hayırlı ve hizmet için canımı verrim sadece genel kurmaydan beni askeriyeye almalarını istiyorum en ağır eğitimleri birincilikle yerine getirmeye hazırım yaşım:17 genel kurmay başkanım inşallah bunu dikkate alır.

Ziyaretçi

2016-01-11 10:25

Ben 2012 yılında sözleşmeli er hakkını kazanmış ailevi nedenlerden dolayı 4 gün sonra geri gelmiş bulunuyorum oradaki komutanım senin buraya hiç giriş yapmadığını tekrar sözleşmeli er olmak istediğinde genel kurmay başkanlığına dilekçe yazman gerekir dedi ben bugün KARA KUVVETLERİ PERSONEL TEMİN MERKEZİ KOMUTANLIĞI nı aradım şuan 1991 doğumlu arkadaşlarımızın alındığını söylediler ben tekrar sözleşmeli er olarak bünyenize katılmak istiyorum dilekçemin işleme sokulmasını ARZ ederim
Faik OBA

2016-02-01 18:04

Ben faik oba şanlıurfa merkezde yaşıyorum askerde sol taraftaki böbreğimi kaybettim bu yüzden çalişamıyorum hiç bir kurum bana yardım etmiyor 6çocuk babasıyım genel kurmaydan yardım yardım bekliyorum. 05443177383

Ziyaretçi

2016-02-20 11:58

BEN 1995/4 DEVRENİN ASKERİYİM VE ASKERLİGİMİ CANKIRI 28.İNCİ MEKANİZE PİYADE BARIŞ GÜCÜ TUGAY KOMUTANLIGI YARDIMCILIGINDA YAPIYORUM VE 1.İNCİ BÖLÜKTEYİM BURDA ASKERLİK YAPMAK ZORUMA GİTMİYO AMA HER GÜN ŞEHİDİMİZ OLUYOR.BENİM KANIMA COK DOKUNUYOR BİZ BURDA RAHAT ASKERLİK YAPARKAN KARDEŞLERİMİZ VE KOMUTANLARIMIZ HER GÜN TETİK OLMALARI BENİ RAHATSIZ EDİYOR.BEN GÖNÜLLÜ OLARAK DOGUYA GİTMEK İSTİYORUM.LÜTFEN BENİM DİLEKÇEMİ KABUL ETMENİZİ RİCA EDERİM.DİLEKCEMİN KABUL EDİLMESİNİ ARZ EDERİM. SAYGILARIMLA . ALLAH BÜTÜN ASKERLERİ KORUSUN .BU VATANA CANIMIZ FEDA .

Ziyaretçi

2016-03-09 07:29

BU DİLEKÇE TARAFIMDAN YANLIŞLIKLA İMZALANMIŞTIR.BU KONULARLA İLGİ VE ALAKASI BULUNMAMAKTADIR.

Ziyaretçi

2016-03-12 16:22

sayın genel kurmay başkanlığı ben 08.02.2016 tarihinde sözleşmeli erlik için eğitim yeri amasya ya gidemedim ve yeniden gitmek istiyorum lütfen yardımcı olun

Ziyaretçi

2016-03-31 09:15

Sayın genel kurmay başkanım ve aynı zamanda değerli Komutanım öncelikle saygılarımı arz ederim.
Ben izmir merkez Komutanlığında vatani görevini deniz piyade olarak yapmaktayım sizlere bu dilekçe yi yazmamdaki amaç uzmam erbaş olamam eğitimin ortaokul olduğu için jandarma uzman erbaşlığa başvuru yapıp jandarma uzman erbaş olunca jandarma özel harekata katılıp çok değerli silah arkadaşlarımla bu ülkeye yararlı evlat olmak istiyorum saygılarımı arz ederim. Tarih : 31.03.2016 perşembe.