bimer e dilekçe

Ziyaretçi

/ #273

2014-02-24 19:23

sayın BAŞBAKANIM 1987 yılında terör örgütü tarafından köyümüz basılarak AİLEMDEN 7 KİŞİ KATLEDİLDİ. Aradan yıllar geçtikten sonra devlet büyükleri tarafından yakınlarını terör örgütü tarafından kaybedenlere bir iş imkanı tanıyoruz diye bir yasa çıkardılar kısaca şehit yakınlarına iş imkanı sağlıyoruz diye bir başlık attılar.Ben ve kardeşlerim bu yasadan faydalanmak için hem avukat yoluyla hem Siirt valiliği tarafından başvurularımızı yaptık. Yaklaşık bir yıldır başvuru yaptığımıza rağmen henüz olumlu yada olumsuz bilgilendirilmedik sürekli Siirt valiliğe gidip başvuru hakında olumlu yada olumsuz bilgi almak için gitiğimizde hiç şekilde ilgilenmeyip bu yasa hakında henüz hiçbir şekilde resmi gazetede yayınlanmadığını söyleyip bizleri kayda almayıp bizi kıbar yoldan başlarında def ediyorlar.bu bir yasanın resmi gazetede yayınlanmadığını söylediklerine rağmen biz her güz televizyonda resmi gazetelerde bu yasanın yürürlüğe girdiğin hem okuyor hem görüyoruz ve aynı şekilde benim durumumda olan nice insanların işe atandığına şahit oluyorum aynı köyden olup benim durumumda olan insanlarında işe atandığına şahit oldum. Güney ve Doğu Anadolu bölgesinde atamaların yapılmasına rağmen halen bizim dilekçe hakında herhangi bir şekilde olumlu yada olumsuz bilgilendirilmiyoruz. BİZ 4 KARDEŞİZ VE HİÇBİRİMİZİN İŞİ YOK ÇALIŞTIĞIMIZ İŞLER BİLE SERBEST MESLEK HİÇ BİR ŞEKİLDE SAĞLIK GÜVENCEMİZ BİLE YOK VE AİLE DURUMUZU GERÇEKTEN KÖTÜ BİZ BU KÖYDE TERÖR OLAYLARI NEDENİYLE ÖZ ANNEMİ ABLALARIMI VE ABİLERİMİ KAYBETTİM LÜTFEN SAYIN BAŞBAKANIM EN KISA ZAMANDA GEREĞİNİN YAPILMASINI ARZ EDİYORUM.          TLF.0543 695 31 49