ÇIRALI İÇİN İMZA

Ziyaretçi

/ #504

2012-02-26 01:22

Şu anda Londra'dayım.Bu kenti yaşanabilir kılan en önemli şey parkları.Her yerde parklar var.Çocukların özgürce oynayabilecekleri,yetişkinlerin kentin kaosundan uzaklaşıp nefes alabilecekleri alanlar buralar.Bugüne kadar gittiğim tum yurt dışı gezilerimde tüm şehirlerde harika parklar gördüm.Ve yaşadığım kent İstanbul için her seferinde çok üzüldüm.3.köprü de yapıldığında İstanbul'umda artık yaşanabileceğine inanmıyorum.Özellikle çocuklar için betondan bir hapishaneye dönüştürüldü harikulade bir kent.İstanbul'u kaybettik.Şimdi sıra Çıralı'da öyle mi? Ormana,denize,tarihe karşı nasıl bu kadar nefret edebilir bir ülkenin yöneticileri? Doğaya karşı olan bu tutum nasıl açıklanabilir bilemiyorum.Gelecek nesillere çirkin beton binalardan oluşan,nefes bile alamayacakları bir ülke mi bırakmak istiyoruz? Tüm bu güzelliklerin tadını çıkarmış bunca nesil hiç mi utanmayacak çocuklarımıza böyle korkunç bir miras bırakmaktan? Ülkemi,İstanbul'u,denizi,ormanı,hayvanları ve en önemlisi çocukları çok seviyor ve önemsiyorum.Bu dilekçeyi bu nedenle imzalıyorum.Çocuklarımız,torunlarımız için.