18.000 Usta Öğretici Kadro İstiyor

İmza kampanyasının sahibi ile iletişime geç

18.000 Usta Öğretici Kadro İstiyor isimli dilekçe hakkındaki bu tartışma konusu otomatik olarak oluşturuldu.

Ziyaretçi

2015-12-27 19:22

bende usta öğretici mağdurlarındanım bu yüzden imzaladım .önlisans mezunuyum.16 senedir usta öğretici olarak çalışıyorum tatvan halk eğitim merkezinde.köy kent demeden nereye gönerildiksek gittik.diyanet ve taşaron işçilerine 3 aylık çalışmışlara bile kadro verildi.ben bakanlığın açmış olduğu sınavda kazanıp usta öğretici olmaya hak kazandım.şimdi herkes bizimle aynı işi yapıyor . artık bizde ne olduğumuzu bilmek istiyoruz .hakkımız olan emeğimizin karşılığını almak istiyoruz.rahmetlik babam kadro aldığımı görmedi bari annem görsün istiyorum.artık bizlerde bi güvencemiz olduğunu bilmek istiyoruz.kendi ayaklarımız üzerine sağlam basmak vedoğulu kadınların kaderini yaşamak istemiyoruz.gereğinin yapılmasını arzederim.

Ziyaretçi

2015-12-27 22:52

2006 yılından itibaren Tatvan Halk Eğitim Merkezi bünyesinde usta öğreticilik yapmaktayım.Yüksekokul mezunuyum ve yaklaşık 11 yıldan beri görevimi layiki ile yapmama rağmen sadece ek ders karşılığı(asgari ücretin altında)ücret almaktayım yanı sıra yılda en fazla 6-8 ay süreli çalışmaktayım. Devletimiz bünyesinde müteahit firmalar tarafından taşeron olarak çalıştırılan işçilere kadro verileceği duyurulmuş olup,biz usta öğreticilerinde ilgili kanun kapsamında değerlendirilerek kadroya alınmamızı talep etmekteyim.Konunun tarafınızca dikkate alınarak sayısı ülkemiz genelinde 18.000 kişiyi bulan biz usta öğreticilerinin kadro sorununun çözümü bizi sevindirecektir.
Saygılarımla.