SMMM SINAV YÖNETMELİGİ İÇİN İMZA KAMPANYASI

İmza kampanyasının sahibi ile iletişime geç

SMMM SINAV YÖNETMELİGİ İÇİN İMZA KAMPANYASI isimli dilekçe hakkındaki bu tartışma konusu otomatik olarak oluşturuldu.

Ziyaretçi

#601 Re: Smmm sınav yönetmeliği

2012-11-23 16:30

#600: koçyiğit - Smmm sınav yönetmeliği 

Arkadaşlar arada sm den smmm ye geçmiş çakma smmm lerin vızıltılarını duyabilirsiniz hiç kulak asmayın cevap verme zahmetinede katlanıp vaktinizi boşa harcamayın aynı hızla devam sonuca az kaldı.ömer muhtar

Ziyaretçi

2012-11-23 16:41

tekrar söylüyorum geçen gün iyi olmuş diyen salak ilk dosyasını yakıp, iki yıl feryat figanla ağlayıp sızlayan ikinci dosyasında zar zor belge alıp şimdi kendini bi halt sanmaya çalışan, fakat binlerce tanıdığı içerisinde bana bir kişinin dahi iyi demediği, menfaatçi, yüzsüz, dengesiz ve işin en garip tarafı işletme defterini tutamayacak kadar basiretsiz bir şerefsizdir. bilginize... bu kişiye kulak asmayın. it ürür, kervan yürür.

Ziyaretçi

2012-11-23 17:04

çakma smmmm lerde kim oluyor. ben onların çoğuna bırak smmm demeyi, sm bile diyemem. çünkü son dönemlerde sm lerin çoğu bile iki yıllık üniversite mezunu yada ticaret lisesi mezunu olarak 6 yıl staj yaparak sm olmayı fazlasıyla haketmiş insanlar. ama bazı çakma smmm ler var ki ilkokul ortaokul mezunu. Bizim kalmış olduğumuz maliyet muhasebesini bırakın bilmeyi, onlar tanımını dahi yapamazlar.
yiğit

2012-11-23 17:37

arkadaşlar daha ciddi şeyler konuşalım lütfen bu tür arkadaşlar bu işin cilvesi güzelliği dikeni
daha doğrusu bizim kalitemizin farkına varılması için birer aracılar biz öyle şeyler yazmalıyızki
buraya bırakın onlar cevap vermeyi otorup kendilerini sorgulasınlar ve kendilerinden utansınlar
bakın evrim hanım bizim için güzel şeyler yapıyor bizde ona destek verelim
mesala sayın başbakana bu işi duyurmak için ki kendisinin bu işten kesinlikle haberi yok olsa bu işe el koyar biliyoruzki sayın başbakan haksızlığa tahammül edemeyecek bir insan
bir meclis toplantısında ayne şu dizeleri okumuştu merhum mehmet akifin

Zulmü alkışlayamam, zâlimi aslâ sevemem;
Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem
Hele hak nâmına haksızlığa ölsem tapamam.
Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
Kesilir, belki, fakat çekmeye gelmez boyunum.
Kanayan bir yara gördüm mü yanar tâ ciğerim,
Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim.
Adam aldırma da geç git, diyemem, aldırırım.
Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım.
Zâlimin hasmıyım amma severim mazlûmu…

evet arkadaşlar bu dizeleri benimseyen bir başbakanı bu işten haber etmek için başbakanlığın telefonları faxlarını maeil lerini boş bırakmayın hatta yanını gitmeye çalışın sayın başbakana bu durumu birisinin anlatması lazım
isterseniz yücel beye rica edelim ben randevu istedim yoğun temposu yüzünden randevu vermediler
ama yücel bey bu randevuyu alıp bizleride yanında bu görüşmeye götürebilir
ben çok yakın bir zamanda bir sonuca varılacağına inanıyorum evrim hanım henüz bu sayfaya görüşme notlarını aktarmadı ama bizim kendisine yardımcı olmamız lazım
saygılarımla
BATMAZ

#605 SAYIN DOSTLAR,İÇ TARTIŞMAYI BİR KENARA BIRAKALIM

2012-11-23 17:44

SON BİR AYDAN BERİ SÜREKLİ BİR ŞEKİLDE YETKİLİLERE YAĞMUR GİBİ FAKS-EMAİL-TWİT ATIYORUZ.HER GÜN BİLGİSAYAR BAŞINA GEÇEN BU İNSANLAR KARŞILARINDA BİZİM TALEPLERİMİZİ GÖRÜYORLAR.TÜRKİYENİN HEMEN HEMEN HER KÖŞESİNDEN BU ÇIĞLIKLARIMIZ DUYULDU VE DUYULMAYA DEVAM EDİYOR ÇÜNKÜ BİZ HAKLI MÜCADELEMİZİ BIKMADAN USANMADAN YETKİLİLERE DUYURMAYA ÇALIŞIYORUZ.SESİMİZİN CILIZ KALMAMASI İÇİN,DAHA DA GÜÇLENMESİ İÇİN HERKES HER GÜN BU ETKİNLİĞİ SÜRDÜRMESİ GEREKİYOR.MALİ MÜŞAVİR @smmm_stajerleri ADRESLİ ARKADAŞ BU PLATFORMA YETKİLİLERİN EMAİL ADRESLERİNİ YAZMIŞTIR,LÜTFEN O ADRESLERİ BİR YERE KAYIT EDİN VE HER GÜN 50-100 KİŞİYE EMAİL-FAKS-TWİTTER ATIN.MÜCADELEMİZ SÖNÜK KALMAMALIDIR.BURADA MÜCADELE EDEN TÜM DOSTLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM,AMA BU PLATFORMDAN 2 KİŞİ HARİCİNDE KİMSEYİ TANIMIYORUM.EVRİM HANIM'VE MALİ MÜŞAVİR @smmm_stajerleri ADRESLİ ARKADAŞ HARİCİNDE KİMSEYLE İRTİBAT HALİNDE DEĞİLİM.HERKES EMAİL VE TWİTTER ADRESLERİNİ YAZSIN,KORKMAYIN ARKADAŞLAR AMACIMIZ BİRBİRİMİZİ BU KONULARDA BİLGİLENDİRMEK.BEN TEKRAR EMAİL ADRESİMİ VE TWİTTER ADRESİMİ YAZIYORUM muratbatmaz1@hotmail.com tiwitter: @smalbatmaz TÜM ARKADAŞLARA SEVGİ VE SAYGILARIMLA.
BATMAZ

#606 DURMA LÜKSÜMÜZ YOK

2012-11-25 16:37

SEVGİLİ ARKADAŞLAR,3 GÜNDÜR KİMSE PLATFORMA YAZMAMIŞ.BELKİ ŞU AN İÇİN BİR GELİŞME YOK GİBİ GÖRÜNÜYOR AMA PERDE ARKASINDA İNSANLAR BİZİM BU HAKLI TALEBİMİZİ TARTIŞIYORLAR.BU GİBİ MÜCADELELER YANİ BİZİM VERMİŞ OLDUĞUMUZ MÜCADELE ÖYLE BİR İKİ GÜNDE HALLOLACAK MESELELER DEĞİLDİR.BU TÜR HAKLI TALEPLERDEN SONUÇ ALINABİLMESİ İÇİN SON BİR AYDA GÖSTERMİŞ OLDUĞUMUZ ENERJİYİ SÜRDÜRMEMİZ GEREKİYOR.BIKMADAN USANMADAN YILGINLIĞA DÜŞMEDEN,BEN TAHMİN EDİYORUM Kİ İÇİMİZDEKİ BİR ÇOK ARKADAŞ ŞUNU DÜŞÜNÜYORDUR,DAHA NEREYE KADAR BU MÜCADELE SÜRECEK BIKTIK USANDIK,ELİMİZDEN NE GELDİYSE YAPTIK,GEREKLİ YERLERE SESİMİZİ DUYURMAYA ÇALIŞTIK BUNDAN SONRA DAHA NE YAPALIM,KİMSENİN BİZİ CİDDİYE ALDIĞI YOK.DİYE DÜŞÜNEN ARKADAŞLARA ŞUNU SÖYLEYEYİM;STAJ BAŞLAMA SÜRESİ VE YETERLİLİK SINAVINIDA KATTIĞINIZDA ORTALAMA 7 YILIMIZ GİDİYOR VE BU 7 YILIN İÇİNDE BİR DAKİKA BİLE BOŞ GEÇEN BİR ZAMANINIZ OLUYOR MU?BUNU ŞUNUN İÇİN SÖYLEDİM,BİZLER ZATEN MÜCADELE İÇİNDEN GELİYORUZ.HİÇ KİMSE BİZLERE BEDAVADAN BİR ŞEYLER VERMEDİ ZATEN BİZDE İSTEMEDİK.%100 HAKLI OLDUĞUMUZ BİR KONU VAR,BU DA HERKESİN BİLDİĞİ GİBİ SINAV SİSTEMİ.ŞUNDAN EMİN OLUN Kİ HERKES AMA HERKES BİZLERE BU KONUDA KATILIYOR,VE SONUNDA BU HAKKIMIZI ALACAĞIZ.BELKİ BİRKAÇ AY DAHA SÜRER,BİLEMEYİZ BELKİDE DAHA KISA SÜREDE BU İŞ BİTECEK,AMA TAM BİTMEYE YAKIN KEN HERKESİN KENDİ KÖŞESİNE ÇEKİLMESİ,BENİM DÜŞÜNCEME GÖRE ÇOK YANLIŞ VE AYRICA KAZANACAĞIMIZ BU HAKKIN KAYBEDİLMESİNE BİLE YOL AÇABİLİR.SAVAŞ TA BÖYLEDİR,HERKES KENDİ ÜZERİNE DÜŞEN VAZİFEYİ YERİNE GETİRMEZSE KAZANILABİLECEK SAVAŞ BİLE İNSANLARIN REHAVETİNDEN ÖTÜRÜ KAYBEDİLİR.TÜRKİYE GÜNDEMİNE BAKARSANIZ BENİM NE DEMEK İSTEDİĞİMİ ANLARSINIZ,EN OLMAYACAK TALEPLER BİLE KARŞILANMIYOR MU?NASIL KARŞILANIYOR PEKİ?İSTER BEĞENİN İSTER BEĞENMEYİN AMA SONUNA KADAR MÜCADELEYLE.HEPİNİZE BOL MÜCADELELİ GÜNLER DİLİYORUM,SONUNDA KAZANACAĞIZ.SEVGİ VE SAYGILARIMLA.

Ziyaretçi

#607 Konu

2012-11-26 11:34

Arkadaşlar TÜRMOB un açmış olduğu dava hakkında bilgisi olan varmı ne kadar süreçte sonuçlanır.

Ziyaretçi

2012-11-26 13:19

davanın 2 yıla yakın bir zamanı bulacağı daha önce arkadaşlar tarafından yukarıda yazıldı

Ziyaretçi

2012-11-26 13:23

bu gün başkanlar toplantısı olacak bu konuda bilgisi olan varmı

Ziyaretçi

#610 Re:

2012-11-26 14:36

#609: -  

dava neden 2 yıl sürsün arkadaşlar.Benim konuştuğum avukatlara göre olay zaten hukuki değil ve araştırılacak irdelenecek bir tarafı yok.Ayrıca idari davalar 6 ay içinde bitiyor ki bu davayı Türmob açtığı için daha kısa zamanda bitmesi muhtemel.

Ziyaretçi

2012-11-26 16:56

keşke 6 ay olsun. yada davanın sonuçlanmasına gerek kalmaksızın inşaallah yönetmelik kabul edilir ve yayınlanır.
yiğit

2012-11-26 17:46

arkadaşlar türmob kaybecedeceği bir davayı maliye bakanlığına açmaz zıt düşmeyi göze alamaz
onun için bu dava uzun sürmez en fazla 6 ay
adil bir hakim bu işi bir duruşmada halleder

ne diyecek hakim bey; iyi yapmışsınız 2 yıl bekletip adamların beyinlerindeki bütün bilgileri silmiş onları mesleken soğutmuş analarından emdikleri sütü burunlarından gatirmizsiniz bir başkalarınıda bedevedan ymm smmm yapmışsınız aferim mi diyecek

sevgili arkadaşlar bizler bu işin eğitimini almış bu belgeyi diğer özel smmm lere göre bin defa daha fazla hak etmiş smmm stajyerleriyiz bugün bu duruma düşmüş olabiliriz ama bu müsibet baki değil bir gün bitecek önemli olan bizim bu halimizden kendimize bir ders çıkarmamız lazım belkide biz bunu hak etmiş olabiliriz gerekli çalışmayı yapmadığımızdan dolayı tek dersten kalmış olabiliriz ama başka maddi nedenlerden dolayı sınavlara katılamamış ve dosya yakmış arkadaşlarımız var asıl onlar için çıkmalı bu yönetmelik ve bizden sonra gelen kardeşlerimiz için çıkmalı ki onlarda bu basit ve sıradan şeylerle meşgul olup meslekten soğumasınlar
saygılarımla
hangi çağdayız arkadaşlar

Ziyaretçi

2012-11-27 15:58

arkadaşlar konu ile ilgili olarak dilekçe bırakılıp görüşme yapılan yerleri arayan kaç kişi var?
BATMAZ

#614 0312 4153867-68 NOLU TELEFONU ARAYIN

2012-11-27 17:34

GELİRLER İDARESİ BAŞKANLIĞINI BEN 5 DEFADIR ARIYORUM,BANA SÖYLENEN 10-15 GÜNE DİLEKÇENİZE CEVAP VERİLECEK.EVRİM HANIM DİLEKÇE TARİH VE NUMARASINI BU PLATFORMA YAZDI,İLGİLENEN ARKADAŞLARA!!! BİRDE BEN YAZAYIM.20/11/2012 TARİH 157350 NOLU DİLEKÇE.BU KONUYLA İLGİLENEN ARKADAŞLARA ŞUNU TAVSİYE EDİYORUM,BURADAN BİLGİ ÖĞRENMEK İSTİYORSANIZ,DAHA ÖNCE YAPILAN YORUMLARA VE YAZILARA BİR GÖZ ATIN.NE YAPILDI NE YAPILACAK İLE İLGİLİ DÜNYA KADAR YAZILAR YAZILDI AMA BİR BAKIYORUM KONUYU SANKİ HİÇ KİMSE BİLMİYOR GİBİ,BİR ŞEYLER SORULUYOR,BİZİMDE SİZDEN BİR FARKIMIZ YOK Kİ.BELKİ FARK OLARAK BU PLATFORMU HER GÜN TAKİP ETMEMİZ,DAHA ÖNCE YAPILAN YORUMLARI OKUYUP CEVAP YAZMAMIZ,GEREKLİ MERCİLERE EMAİL-FAKS-TWİT ATMAMIZ,KONUYU TAKİP ETMEMİZ,ARAMIZDAKİ FARK BU,BUNA DA FARK DENİRSE TABİ!!! EVRİM HANIMA,smmm_stajerleri ADRESLİ ARKADAŞIMIZA VE EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER...SEVGİ VE SAYGILARIMLA..
GENÇLİĞİMİ ARIYORUM

#615 SMMM SINAVLARI

2012-11-27 18:10

Meslekte kalite isteyen ilgili kurumlara sesleniyorum SM den SMMM ye geçenleri özel sınav yerine Staj Başlatma sınavına alsaydılar. Kazananı SMMM yapsaydılar. Görürdük o zaman kaç kişi geçebilecek. Meslek içler acısı durumda kurtaralım derken dahada batırıyorlar. SMMM staja giriş ve bitirme sınavlarında torpille kazananlar olduğunu duydum hemde bir ymm den duydum bunu. Kusmamak elde değil. Arkadaşlar böyle duyumlar alanlar varmı torpil olduğuna dair ve bazı odalara kontenjan verildiğine yada sınav sorularının peşkeş çekildiğine dair. bişey daha isim vermek doğru olurmu bilmem ama deha yayınları kendi internet sitesinde her sınavdan sonra şu kadar bu kadar birebir soru tutturduk diye açıklama yapıyor. sizce bu sorular peşkeş çekiliyor soruma cevap olabilirmi(burda ayrıca belirtmek istiyorum hiç bir yayın kuruluşunu haksız rekabetle suçlamıyorum. 3 kasım 2012 smmm staja giriş sınavında 91 birebir soru tutturduk açıklaması aklımda bir soru işareti oluşturdu sadece.düşünün 1-2-3 değil 91 birebir aynı soru.)

BATMAZ

#616 Re: SMMM SINAVLARI

2012-11-28 10:18

#615: GENÇLİĞİMİ ARIYORUM - SMMM SINAVLARI

ARKADAŞIM ÖNEMLİ MESELELERE PARMAK BASMIŞSIN,DOĞRU DA SÖYLÜYORSUN  AMA BİZİM ŞU ANKİ GÜNDEMİMİZ BU DEĞİL.LÜTFEN ÖNCELİKLİ OLAN SORUNUMUZLA İLGİLENELİM.SEVGİ VE SAYGILARIMLA...

Ziyaretçi

#617 GİB

2012-11-28 11:14

Gelir İdaresi BAşkanlığına bende sürekli yazıyorum.Geri dönüş olmadı.Bekliyorum..

Ziyaretçi

#618 Konu

2012-11-28 11:59

Arkadaşlar Gazetelerin köşe yazarlarına da mail atalım onlarıda bilgilendirelim, onlardan her hangi biri yazısında gündeme alırsa daha fazla dikkat çeker ve bu haksızlık çabuk çözülür gibim geliyor.
GÜNEŞ

#619 Re: 0312 4153867-68 NOLU TELEFONU ARAYIN

2012-11-28 15:54

#614: BATMAZ - 0312 4153867-68 NOLU TELEFONU ARAYIN 

GİB ' ten yukarıda verdiğiniz dilekçe tarih ve numara ile takip yapmak istedim, dilekçe numaranız 14 haneli olmalıdır diye bir uyarı yazısı çıktı. Dilekçe nosunda hata yok dimi?

Ziyaretçi

#620 Türmob

2012-11-28 17:02

http://www.turmob.org.tr/Arsiv/FCKEditor/userfiles/file/68BaskanlarToplantisi/Kapanis_Konusmasi.pdf
Türmobun Başkanlar Toplantısında bizimle ilgili Başkanın konuşması var,aynen aktarıyorum.

7 tane yönetmeliğimiz en son yapmış olduğumuz 24 Ekim 2010 tarihli Genel Kurulumuzdan 7 tane yönetmelik geçirdik. Bu 7 tane yönetmeliğimizden 5 tanesiyle üç aşağı beş yukarı Maliye Bakanlığımızla anlaşmaya vardık; 2 tanesiyle birisi Sınav Yönetmeliği birisi Sürekli Eğitim Yönetmeliği, bunlarla bir uzlaşma sağlayamadık, anlaşma sağlayamadık. Demokratik hakkımız olan Genel Kurula saygımız ve sorumluluğumuzdan ötürü bu konuyu da yargıya taşıdık ama Gelir İdaresi bize dese ki bununla ilgili şu, şu şunları da gündemimize alıyoruz yargıdan davamızı çekmeye her an da hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum. Bizim amacımız uzlaşmak ve sorunları çözmektir. 2 tane yönetmelikle ilgili mutabakatımız yok. 5 taneyle ilgili de özellikle Birlik Yönetmeliği açısından Genel Başkan olarak inisiyatif kullandım, birkaç haftadır ben bekletiyorum. Neden? Yeminli Mali Müşavirler Odalarının sempozyumuna katılan arkadaşlarımız hatırlayacaklar, Daire Başkanımız Sayın Faruk Gözübüyük sizlere de bir müddet önce yazmış olduğumuz yazı çerçevesinde yani mesleki anlamda iş sınırlamasına neden olabilecek bir düzenlemeyi orada açıkladı. Ben burada bir diyalog yakalar mıyız, birlikte yapabilir miyiz diye, o maddeyi çünkü çıkartmamızı istemişlerdi yönetmelikten, ben gündemde olduğunu bildiğim için halen bekliyorum o maddeyi birlikte yapabilir miyiz diye bir düzenleme girerse, o şekilde Resmi Gazete ’ye gitsin diye bekletiyorum işin açıkçası. Bunu da sizinle paylaşmış olayım.
BATMAZ

#621 Re: Re: 0312 4153867-68 NOLU TELEFONU ARAYIN

2012-11-28 17:04

#619: GÜNEŞ - Re: 0312 4153867-68 NOLU TELEFONU ARAYIN

MERHABA SAYIN GÜNEŞ;SİZ EĞER ELEKTRONİK ORTAMDA ARAMA YAPIYORSANIZ BULAMAMIŞ OLABİLİRSİNİZ ÇÜNKÜ 20.11.2012/157350 NOLU DİLEKÇENİN DİĞER HANELERİ HAZIR MATBUU BASILMIŞTIR VE BU NUMARALAR YAZDIĞIMIZ NUMARALARDAN ÖNCE GELİYOR,YANİ ŞÖYLE SÖYLEYEYİM ELEKTRONİK ORTAMDA BUNU TAKİP EDEMİYORUZ SANIRIM.SİZ DİREK TELEFON NUMARASINI ÇEVİRİN VE KARŞINIZA ÇIKANA ŞUNU SORUN,SMMM ADAYI SAYIN EVRİM HANIM 20/11/2012 TARİHİNDE ELDEN VERMİŞ OLDUĞU DİLEKÇENİN SONUCU NE OLDU.BEN HER ARADIĞIMDA BİLGİ ALDIM.İYİ GÜNLER DİLERİM,SAYGILARIMLA..

BATMAZ

#622 Re: Konu

2012-11-28 17:25

#618: - Konu

ÖNCELİKLE BİR FİKİR BEYAN ETTİĞİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.BU SÖYLEDİKLERİNİZİ DEFALARCA YAZDIM BURAYA.GAZETELERİN KÖŞE YAZARLARINA-550 MİLLETVEKİLİNE-BAKANLARA-BAŞBAKANA-CUMHURBAŞKANINA-GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞINA-EMAİL-FAKS-TWİTTER DEN YAZIN DİYORUM,BEN HER GÜN BU İŞE EN AZ 2 SAATİMİ AYIRIYORUM,İRTİBATA GEÇTİĞİMİZ KİŞİLERİ VE YA KURUMLARI DA BU PLATFORMDA PAYLAŞIYORUZ.SEVİNDİĞİM KONU ŞU;BU ÇALIŞMALARIMIZ VE MÜCADELEMİZ SES GETİRDİ VE SES GETİRMEYE DEVAM EDİYOR.ÜZÜLDÜĞÜM KONU İSE BU HAKLI DAVAMIZDA MÜCADELE EDEN KİŞİ SAYISI O KADAR AZ Kİ 5-10 KİŞİYİ GEÇMİYOR.HERKES MAĞDURİYETTEN ŞİKAYETÇİ AMA GELİN BİR OLUP ANKARAYA GİDELİM DESEK ARKAMIZDA KAÇ KİŞİYİ BULURUZ BUNDAN PEK EMİN DEĞİLİM.AKLIMA NASRETTİN HOCANIN FIKRASI GELDİ,Aksak Timur, Nasreddin Hocanın köyüne uğrar.Köylü padişahı layıkıyla ağırlar. Padişah da giderken bu konukseverliğe karşılık; "Köyünüze bir fil hediyem olsun" der ve gider.Fil bu zamanla bağ bahçe koymaz her yanı talan eder.Köylü ne yapsın çaresiz padişahın hediyesi diye ses çıkaramaz.
Hocaya:
-Hocam perişan olduk bizi kurtar.Biz bu file bişey yapsak padişah kellemizi alır derler.
Hoca:
-Benimle gelin padişaha durumu arz edeyim der.Köylüyü arkasına alır huzura çıkar.
Timur:
-Hoca niye geldin? Filim nasıl? diye sorar.
Hoca:
-Padişahım bu filiniz derken bi bakar korkudan arkasında kimse kalmamış herkes kaçmış.Padişah:
-Eeeee ne olmuş file?
Hoca:
-Padişahım hediyeniz olan filden çok memnun kaldık.
Yalnız kalıyor bir tane daha istiyoruz der.

BİZİM HİKAYE DE BUNA BENZİYOR BİRAZ...

SAYGILARIMLA..

5607

2012-11-29 10:26

Ankarayı aradım simdi. Evrim hanımın vermis oldugu dilekçe ile ilgili onümüzdeki hafta arayın sonuçlanır dediler.

bilgilerinize

Ziyaretçi

#624 Re:

2012-11-29 12:21

#623: 5607 -  

hayırlısı..

Bu gönderi yazan kişi tarafından kaldırıldı (Ayrıntıları göster)

2012-11-29 12:48