SMMM SINAV YÖNETMELİGİ İÇİN İMZA KAMPANYASI

İmza kampanyasının sahibi ile iletişime geç

SMMM SINAV YÖNETMELİGİ İÇİN İMZA KAMPANYASI isimli dilekçe hakkındaki bu tartışma konusu otomatik olarak oluşturuldu.

Ziyaretçi

2013-11-24 11:28

BENCEDE AİHM YE GİDELİM. Telafisi yok evet haklısınız.Ama hiç değilse maddi manevi tazminat haklarımızı alıp hiç değilse para kazanamdğımız daha doğrusu kazandrmadıkları zamanların azda olsa karşılğını alalım.

Ziyaretçi

#1427 ÇOK ÇOK DOĞRU

2013-11-24 11:34

Ziyaretçi

2013-11-24 11:36

Türmob ayağa kalkaydı,kaldıraydı torpille geçenleride çok iyi biliyoruz

Ziyaretçi

2013-11-24 11:38

Tek kelimeyle ekmeğimizle oynayanlara hakkımızı yiyen ve yedirenlere haram olsun

Bu gönderi yazan kişi tarafından kaldırıldı (Ayrıntıları göster)

2013-11-24 11:47

Bu gönderi yazan kişi tarafından kaldırıldı (Ayrıntıları göster)

2013-11-24 11:50

Ziyaretçi

2013-11-26 09:23

Arkadaşlar bu ek sınav hakkı olmayacak artık ben buna inandım bir an önce dosya açıp sınava girmek gerek.

Ziyaretçi

2013-11-27 12:37

bencede...ezanlar suyu hürmetine Rabbim gör bu yenen kul haklarını gör...
Sorunsal

2013-11-29 13:34

Staj ve Sınavlara İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Uygulama Yönergesi ile gelen Yönergenin 13’üncü maddesinde “Staj bitiminde sınava katılabilmek için başvuruda bulunacak adayların, sınav son başvuru tarihi itibariyle stajlarını süre yönüyle tamamlanmış olması gereklidir.” maddesi emek hırsızlığıdır arkadaşlar bu konuda da dilekçe ve maille türmob uyarılmalı ve bu yanlıştan dönülmelidir. Bütün haksız uygulamarda birlik olunursa kimse babasının çiftliği gibi davranamaz. Ama önceklikle bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasıncılıktan kurtulmalıyız.
MEHMET

2013-11-29 18:43

benim bekleme sürem 1 yıl geçti bile. Mecburen ocakta dosya açtırıcam ama biziim durumumuzda bir sürü kişi var. en azından yönetmelik bakanlıığın önüne gittiği tarihten itibaren beklemeye girenler (bakanlık reddettiği için söylüyorum bu yönetmelik 2 yılı asıyor)dosya açtırsalar dahi hakları iade edilmeli.bu maddi manevi tazminatlamı olur nasıl olur bilemem.bakın arkadaşlar bu çok ciddİ türmob önünde eylemmi yaparız ne yapıcaksak bu hkları isteyelim. bakın burada yazan arkaalar doğru söylüyor kaybettiklerimizi almamız lazım bı AİHM DEN GEÇİYOR NE İSE BUNU TÜRMOB YAPMALI YO YAPAMAM DİYORSA BİZE SİZ GİDİN YAPIN DESİN AMA ZATEN BU YÖNETMELİĞİ KENDİ ÇIKRDI MADEM BUNU TELAFİ ETMEK İSTİYOR OZAMAN BİZİMLE HAREKET ETSİN ALSIN HAKKIMIZI

Ziyaretçi

2013-12-04 09:07

2014 yılına kadar sınav yönetmeliğinin bu doğrultuda değiştirilimsini ve mağdur olan stajyerlerin haklarının korunmasını talep ediyoruz

Ziyaretçi

2013-12-04 09:10

açık bir şekilde ortada bir haksızlık var bunun giderilmesini istiyoruz

Ziyaretçi

2013-12-04 09:11

Dünyanın hiç bir yerinde ve hiç bir mesleğinde böyle çağdışı bir uygulama yok. Bu yanlıştan biran önce dönmeleri gerekiyor. Ama suçu onlarada bulmuyorum.Suç bizim.Biz işçiler kadar bile olup organize hareket edip hakkımızı arayamadıktan sonra kimse bize hak vermez. hak alınır.ve biz bu hakkı almak icin cok geç kaldık. Ama bu saatten sonra herşey daha farklı olacak.

Ziyaretçi

2013-12-04 11:10

aynen ya.suç bizim.biz hakkımızı isteyemedik.biz birlik olsak çatır çatır hakkımızı alırız.bakın avukatlara adı adalet bir stajla avukat oluyorlar hadi biz sınavıda kabul ettik 3 senelik stajıda.bu tek dersten 2 sene beklemeye alınıp sil baştan sınava girmek ne ya.bu düzene dur diyelim.hakkımızı k kaybettiklerimizi isteyelim biz sindikçe adamlar bizi iyice...

Ziyaretçi

2013-12-06 12:42

ben staja başlama dosyasını açtırdım ve sadece bir kere sınava girdim onda da başarısız oldum sınav hak sayımı tamamlamadım fakat 2 yıllık süre dolduğu için kullanmadığım sınav haklarımı kullanamıyorum.
umarım bu verdiğim dilekçe bana bu hakların geri verilmesini sağlar. Kişilerin hakkını böyle olumlu yollarla aramasını son derece sağlıklı buluyorum.

Ziyaretçi

2013-12-08 18:59

bence güzel bir uygulama olur 2 yıl beklemek cok üstüne başarılı olduğum dersten neden tekrardan sınava gireyimki büyük haksızlık

Ziyaretçi

2013-12-09 13:40

Arkadaşlar önümüzdeki günlerde Mecliste Bütçe görüşmeleri var Millet Vekillerine mail gönderelim belki dikkate alırlar almazlarda kaybedeceğimiz bir şey yok.

Ziyaretçi

#1443 Re:

2013-12-11 12:02

#115: -

ben tek ders mağduruyum ne yapacağımı bilm,iyorum bu büyük bir haksızlık lütfen birlik olup hakkımızı alalıp enn azından bir sınav haakı daha versinler lütfen arkadaşlar sessiz kalmıyalım   kadersiz

Ziyaretçi

#1444 Re:

2013-12-11 12:14

#150: Malimüşavir Adayları -

bende tek ders mağduruyum .lütfen artkadaşlar ne yapmak gerejiyorsa yapalım bu haksızlığa bizim gibi mağdur olanlar dur diye bilir

bayram punar

2013-12-11 14:53

arkadaşlar herhes af var bize yok biz sadece hakkımızı istiyoruz mail adresim bayrampunar52@hotmail.com birleşelim 10 kişi olalım gidelim meclise maliye bakanı ile görüşelim başbakan ile görüşelim lütfen sadec 10 kişi mailleşip kararlaştıralım ve gidelim kendi işimizi kendimiz çözelim yoksa olmaz başka türlü başka bir meslek mensubu oda olsa idi bu iş çoktan çözülmüştü

Ziyaretçi

#1446 Re: Re: arkadaşlar mail adresimi yazdım birleşelim lütfen

2013-12-11 14:54

Ziyaretçi

#1447 Re:

2013-12-11 14:59

#1442: -

arkadaşlar bende tek ders mağduruyum bal gibi hakkımız verilmiyor

Anamın ak sütü gibi helal bir hak.

ne avanta istiyoruz, nede hibe sadece hak olan hakkımzı istiyoruz. mail adresim bayrampunar52@hotmail.com 10 kişi gidelim meclise bakanla, başbakanla görüşelim. bu türmob bizim hakkımızı savunamaz. bu işi çözemez. bu işi anca biz kendimiz çözebiliriz. inanın başka bir meslek kuruluşu oda olsa bu işi çoktan çözmüşlerdi. Teşekkürler,

Ziyaretçi

#1448 Re:

2013-12-11 15:03

#1435: MEHMET -

NE GEREKİYORSA YAPALIM MAİL ADRESİM BAYRAMPUNAR52@HOTMAİL.COM YILLARDIR TEK DERS YÜZÜNDEN BEKLİYORUM

SUÇ BİZİMDİR 10 KİŞİ ANKARAYA GİTSEK 3 GÜN BAKALIĞIN KAPISINDAN AYRILMASAK BU İNANIN ÇÖZÜLÜR HAYDİN BİRLİK OLMAYA LÜTFEN SADECE 10 KİŞİ OLSAK YETER

Ziyaretçi

2013-12-16 10:54

SMMM YETERLİLİK SINAVLARINDA BAŞARISIZ OLUP,2 YIL BEKLEMEK CİDDEN ÇOK ÜZÜCÜ BİR DURUM.AYRICA İKİ YIL BEKLEDİKTEN SONRA BAŞARILI OLDUĞUMUZ DERSLERDEN TEKRARDAN SINAVA GİRMEK HAKSIZLIK.3 YIL BOYUNCA -MESLEĞİNİ HAKKIYLA YAPAN VE STAJYERLERE TÜM SAMİMİYETİYLE MADDİ MANEVİ YARDIMCI OLAN MALİ MÜŞAVİRLERİ TENZİH EDERİM-ÜÇ KURUŞ MAAŞLA YADA HİÇ PARA ALMADAN SABAH 8 AKŞAM 9 BELKİ DAHA GEÇ SAATLERE KADAR ÇALIŞMAK, BİLGİ CİMRİLİĞİ YÜZÜNDEN MUHASEBEYİ HAKKIYLA ÖĞRENMENİN CİDDİ ZORLUĞU,BELGE ALMAK İÇİN STAJI BİTİRMEK ZORUNDA OLDUĞUMUZDAN DOLAYI BİZE DAYATILAN MADDİ MANEVİ ZORLUKLAR,EĞİTİM CD FİYATLARI, SINAV PARASI, BELGE PARASI,DOSYA PARASI,DERSHANE FİYATLARININ UÇUKLUĞU DERKEN BU MESLEĞİN AŞIĞI OLUPTA DAHA SONRA NEFRET EDEN NİCE İNSANLAR TANIDIM VE BURADA ZİKRETMEYİ İSTEMEDİĞİM ÜZÜCÜ OLAYLARA RASTLADIM. TÜRMOB YADA MALİYE BAKANLIĞI HER NE ZİHNİYETLE SINAVI ZORLAŞTIRIYOR BİLMİYORUM.İSTERLERSE SINAV GEÇME BARAJINI 100 YAPSINLAR, SINAVI KAZANAMAYANLARI 2 YIL DEĞİLDE 22 YIL BEKLETSİNLER, SINAV HARÇLARINI ALTINA,DÖVİZE ENDEKSLESİNLER HATTA ÖYLE BİR YAPSINLAR Kİ BİR ŞAHIS MALİ MÜŞAVİR OLMAK İSTİYORSA APARTMAN SATIN ALACAK KADAR PARA ÖDESİN VE BUNLARIN HEPSİNİ HARFİYEN YERİNE GETİRDİKTEN SONRA BELGESİNİ ALSIN.PEKİ BU İNSAN BUNCA ŞEYİ YAPTIKTAN SONRA DEVLETİNE, MİLLETİNE GERÇEKTEN FAYDALI OLMAK İÇİN Mİ ÇALIŞIR ARTIK? CEVABINI SİZLERE BIRAKIYORUM. BU MESLEK SEVİLMEDEN,GÖNÜL VERMEDEN YAPILACAK BİR MESLEK DEĞİL.NASIL Kİ TIP İNSAN ANATOMİSİNİ İNCELİYOR İNSANLIĞA SAĞLIK GÖTÜRÜYORSA MUHASEBE DE EKONOMİYİ İNCELER,DEVLETLERE EKONOMİK HİZMETLER GÖTÜRÜR.SAYGI DEĞER BÜYÜKLERİMİZ, BIRAKIN DA BU MESLEĞİ SEVEREK,GÖNÜL VEREREK,VATANA,MİLLETE ADAM AKILLI HİZMET İÇİN YAPALIM,ÖNÜMÜZE SET ÇEKMEYİN LÜTFEN, BİZ DE TIBBIN YAPTIĞINI EKONOMİDE YAPALIM.

Ziyaretçi

#1450 Re: ışık

2013-12-21 07:31

#1449: -

bravo çok güzel konuşmuşsun bence bunu maillerle başta şimşek e ve diğer siyasetçilere gönder