SMMM SINAV YÖNETMELİGİ İÇİN İMZA KAMPANYASI

İmza kampanyasının sahibi ile iletişime geç

SMMM SINAV YÖNETMELİGİ İÇİN İMZA KAMPANYASI isimli dilekçe hakkındaki bu tartışma konusu otomatik olarak oluşturuldu.

Onbessubat

2012-10-31 22:13

Hadi hayırlısı
meslek??????????

2012-11-01 02:23

toplantıya katıldım birazcık inancım beklentim vardı ama oradakileri ve yücel beyin açıklamalarını dinleyince en ufak beklentim kalmadı. iki yılı bekleyip tekrar 7 dersten geçmekten başka çare kalmadı. belgeyi almaya hak kazanırsam törende başkanın gözü önünde yırtıp çöpe atacağım. adı meslek odası adı meslek birliği ama kimin anlamadım. yücel bey büroklatlarla misafircilik oynasın dursun...

Ziyaretçi

2012-11-01 09:07

iyi oldu vermedikleri böle saçma şeymi olur
biz boşunamı sınava girdik,ozaman kimse çalışmasın sınavı kaldırsınlar nasılsa
bir şekilde mali müşavir olursunuz
MURAT

#429 MERHABA

2012-11-01 11:55

#428: -

ÖNCELİKLE ŞUNU BELİRTEYİM MESLEK MENSUPLARI ARASINDA SİZİN KADAR BENCİL BİRİNİ GÖRMEDİM.BİZ BEDAVADAN RUHSAT MI VERSİNLER DİYORUZ.DEDİĞİMİZ ŞEY 6 DERSTEN BAŞARILI OLMUŞ KİŞİLERİN 1 TEK DERSİ İÇİN 2 YIL BEKLEYİP TEKRARDAN 7 SINAVA GİRMELERİNİN SAÇMALIĞIDIR.TABİKİ HERKES SINAVA GİRECEK AMA ORTADA İNSANLIK DIŞI BİR UYGULAMA VAR.BENİM DERS NOTLARIMIN ORTALAMASI 72,MALİYET MUHASEBESİNDEN SON HAKKIMDA KALDIM VE 2 YILDIR BEKLİYORUM.SİZİN YORUMUNUZA GELİNCE SİZİN NOT ORTALAMANIZ KAÇ?ÇOK MERAK EDİYORUM.BİZİM BU PLATFORMDA BİRBİRİMİZE DESTEK OLMAMIZ GEREKİYOR.BU İŞ YÜCEL BEYLE OLMUYOR,ZATEN ÇOK İSTESEYDİLER BU AF SINAVINI ÇOKTAN ÇIKARIRLARDI.MALİYE BAKANLIĞINI BAHANE EDİYORLAR,DİĞER ODA VE BİRLİKLERE HAYRANIM HAKLARINI ÇATIR ÇATIR ALIYORLAR AMA BİZİM ODALARIMIZ VE BİRLİĞİMİZ HİÇBİR ÜYESİNİ KORUMAMAKTADIR.SON OLARAK ŞUNU SÖYLEYİM İSTER BU YÖNETMELİĞİ ÇIKARSINLAR İSTER ÇIKARMASINLAR BENİM DÜŞÜNCEM YİNE AYNI BİRLİK ORAYI RANT KAPISI OLARAK GÖRÜYOR VE BİZLERİ SÖMÜRÜYOR.HERKESE SAYGILAR.

MURAT

#430 RANT KAPISI

2012-11-01 11:57

ÖNCELİKLE ŞUNU BELİRTEYİM MESLEK MENSUPLARI ARASINDA SİZİN KADAR BENCİL BİRİNİ GÖRMEDİM.BİZ BEDAVADAN RUHSAT MI VERSİNLER DİYORUZ.DEDİĞİMİZ ŞEY 6 DERSTEN BAŞARILI OLMUŞ KİŞİLERİN 1 TEK DERSİ İÇİN 2 YIL BEKLEYİP TEKRARDAN 7 SINAVA GİRMELERİNİN SAÇMALIĞIDIR.TABİKİ HERKES SINAVA GİRECEK AMA ORTADA İNSANLIK DIŞI BİR UYGULAMA VAR.BENİM DERS NOTLARIMIN ORTALAMASI 72,MALİYET MUHASEBESİNDEN SON HAKKIMDA KALDIM VE 2 YILDIR BEKLİYORUM.SİZİN YORUMUNUZA GELİNCE SİZİN NOT ORTALAMANIZ KAÇ?ÇOK MERAK EDİYORUM.BİZİM BU PLATFORMDA BİRBİRİMİZE DESTEK OLMAMIZ GEREKİYOR.BU İŞ YÜCEL BEYLE OLMUYOR,ZATEN ÇOK İSTESEYDİLER BU AF SINAVINI ÇOKTAN ÇIKARIRLARDI.MALİYE BAKANLIĞINI BAHANE EDİYORLAR,DİĞER ODA VE BİRLİKLERE HAYRANIM HAKLARINI ÇATIR ÇATIR ALIYORLAR AMA BİZİM ODALARIMIZ VE BİRLİĞİMİZ HİÇBİR ÜYESİNİ KORUMAMAKTADIR.SON OLARAK ŞUNU SÖYLEYİM İSTER BU YÖNETMELİĞİ ÇIKARSINLAR İSTER ÇIKARMASINLAR BENİM DÜŞÜNCEM YİNE AYNI BİRLİK ORAYI RANT KAPISI OLARAK GÖRÜYOR VE BİZLERİ SÖMÜRÜYOR.HERKESE SAYGILAR.
MURAT

#431 MERHABA

2012-11-01 12:03

#400: -

EVET YAZINIZI OKUDUM VE ÇOK BEĞENDİM O KADAR GÜZEL SORUNLARIMIZI ANLATMIŞSINIZ Kİ BANA SADECE BU YAZIYA İMZA ATMAK DÜŞÜYOR.AYNI SORUNUM VAR AMA BU SORUNLA İLGİLİ ÇÖZÜM ÜRETEN KİMSECİKLER YOK.BİRLİK TOPU MALİYE BAKANLIĞINA ATIYOR,MALİYE BAKANLIĞI BİRLİĞE ATIYOR.BİZDE OTURUP SEYREDİYORUZ.ASLINDA DİLİMİZİN DÖNDÜĞÜ KADAR YAZIP ÇİZİYORUZ VE GEREKLİ MERCİLERE YAZILAR YAZIYORUZ AMA YİNEDE BİR SES SEDA ÇIKMIYOR.BİRLİK O KADAR EDİLGENKİ HİÇ BİR SORUNUMUZA BİR ÇÖZÜM BULMUYOR,ORASINI RANT KAPISI OLARAK GÖRÜYOR VE OLAN BİTENE SES ÇIKARMIYOR.SAYGILARIMLA.

Ziyaretçi

2012-11-01 12:04

sevgili arkadaşım şuradaki konuşmalardan biraz bahsetsene neden çıkmayacağı kanısına verdin
ALİ

#433 YÜCEL BEY DİKKATİNE

2012-11-01 13:17

DÜNKÜ TOPLANTIYA BEN DE KATILDIM. NE YALAN SÖYLEYİM BÜYÜK UMUTLARLA GİTTİM AMA HAYAL KIRIKLIĞI YAŞADIM.MAHKEMEYE GİDİLECEKMİŞ AMA BEN YİNE DE BİŞEY ÇIKACAĞINI SANMIYORUM. HATANIN BÜYÜĞPÜ ASLINDA BİZLERDE BİZ BU MUAMELEYİ HAKETTİK. ŞİMDİ BAŞKALARINDAN MEDET UMAR OLDUK. BİZİ ANCAK BİZİM DURUMUMUZA DÜŞEN ANLAR. BIRAKIN SİSTEM O KADAR AĞIR İŞLEMİŞKİ. BAKSANIZA MALİYE BAKANLIĞINDA 2010 YILINDA GENEL KURULCA ONAYLANAN YÖNETMELİK DEĞİŞİKLİĞİ İLE İLGİLİ 2012 EYLÜL AYINDA GÖRÜŞ BİLDİRİLİYOR. EYLÜL 2012 AYINDAKİ OLUMSUZ GÖRÜŞTENSE BİZİM YENİ HABERİMİZ OLUYOR. ÜSTAD KUSURA BAKMAYIN AMA BÜROKRATLARLA HANGİ KONUDA KAÇ DAKİKA NELER GÖRÜŞTÜĞÜNÜZÜ BİLMİYORUM AMA BİZİM SORUNUMUZLA ALAKALI 2 CÜMLE ARASINDA USULEN KONUŞULMUŞ GİBİME GELİYOR. ŞİMDİ BİZDEN BASKI YAPIN DİYORSUNUZ.?

Ziyaretçi

2012-11-01 14:48

İyi olmuş diyen mahlukat bozuntusu yaratık, sana sesleniyorum. Kim olduğunu bilmiyorum ama bilsem bu sözünü sana inan yuttururdum. Sen mademki belgeni aldın defol git burdan. İşini yapmaya başla. Niye burayla uğraşıyon. mesleğinle alakalı uğraşacak bi halt bulamadın mı yoksa? Basit bi yaratık olmasan sen gider özel smmm yada mesleğin diğer sorunlarıyla uğraşırdın. Burdan kime düşmansınki buraya saldırıyon. Tek dersten ek sınava girerek belge almak istemenin senin sınavlara girmenle alakası ne? Şunu bil ki bence sen aldın belgeyi astın duvara ve sadece bekliyorsun. Senin gibi bencilleri kimse muhasebeci olarak tutupda başına bela etmez. Çünkü niyetin bozuk. Aynı bozukluğu mükellefede yapar sen ve senin gibiler.

Bu gönderi yazan kişi tarafından kaldırıldı (Ayrıntıları göster)

2012-11-01 15:13

Ziyaretçi

#436 Re: MERHABA

2012-11-01 15:16

#429: MURAT - MERHABA

ya sen ne diyosun iyimisin daha meslek mensubu olmamışın gitmişin başka meslek grupları haklarını çatır çatır alıyor diyosun

sen hala bir STAJYER sin bunu unutma

not ortalamasına gelince benimki 60-61 olsa neolur olmasa neolur sonuçta ben belgeyi almışım

en basit dersten kalmışın hala gelip konuşyorsun

Ziyaretçi

#437 Re:

2012-11-01 15:21

#434: -

bende 1 sene önce aldım aynı sınavlara girdik ve hepsini çatır çatır geçtik sayın yaratık olmayan şahıs

bana cevap verene dek gidip biraz kafanızı kullanında derslerden geçin

ben çalışyorum süper zeka şahıs rahat ol hem iş yapıp hemde burdan yazabiliyorum

senin gibi sınavdan kalıp ağlamıyorum 1 dersi 5 defasında veremiyosan ölene dek sen bir STAJYER olmaya mahkumsun

Ziyaretçi

2012-11-01 15:34

Son yorum yapan arkadasa katılıyorum daha 5 hakta 1 dersi veremiyorsan
ne halt etmeye mali müşavir olmak istiyorsunuz.Bu işler ağlamakla olmuyor
çalışmakla oluyor..Amaç zaten sınavda elemek...Elendiğiniz için hepinize güle güle..
SMMM

#440 Re:

2012-11-01 15:58

#428: -

ARKADAŞIM SANA NE FAYDASI OLACAK BUNUN. BELKİ İŞ YOĞUNLUĞUNDAN, BELKİ ÖZEL NEDENLERDEN, BELKİ DE MÜCBİR SEBEPLERDEN DOLAYI ÇALIŞAMAMIŞ VEYA SINAVA BAŞVURDUĞU HALDE GİREMEMİŞ VE TEK DERSTEN HAKLARI VEYA SÜRESİ DOLAN ARKADAŞLAR VAR. BELGENİ ALDIĞIN İÇİN TEBRİK EDİYORUM AMA BU BELGEYİ BOŞUNA ALMIŞ OLDUĞUN BU YORUMUNDAN BELLİ. O BELGENİN HAKKINI VEREMEYECEĞİN ORTADA. BELGENİ ANCAK BİR DOYAYA KOYUP KALDIRISIN.

BU ÜLKEDE KİMLERE AF ÇIKMADI Kİ. NE VAR YANİ BİR SINAV HAKKI DAHA VERİLSE. SENİN NİYE ZORUNA GİDİYOR ANLAMADIM. AMA ALLAH BÜYÜKTÜR. BİRGÜN SENDE BİRŞEYLERE MUHTAÇ OLURSUN UNUTMA.

Ziyaretçi

2012-11-01 16:13

arkadaşlar, evet hepimiz insanız, hepimiz hata yapabiliriz, yada hepimizin kafa yapısı aynı olmayabilir. kimimiz geçebilir, kimimiz kalabilir, ama şu var ki bir tarafta bedavadan smmm olmuş şahıslar var bir tarafta da tek dersten son anda kalmış kişiler var. kalan arkadaşlara geçmiş olsun. üzülmeyin. allah bir kapıyı kapar başka bir kapıyı açar, nasibinizde varsa smmm olmak mutlaka olursunuz. bende bir smmm olarak iyi olmuş diyen arkadaşa diyorum ki: Kendini bişey sanma deveden büyük fil var. ağlayan insanlara kulak veremiyorsan, iyi olmuş diyebiliyorsan, utanmadan güle güle diyebiliyorsan senin beyninde bir sorun, aşamadığın bir kompleks, beş para etmeyen bir ciğerin var demektir. Belgeni aldıysan burdaki arkadaşlara yardımcı olmak istiyorsan olabilirsin. ama aşağılayıcı konuşursan aşağılık duruma düşersin. daha fazla aşağılık duruma düşmemek için burdan bir an önce git ve işine gücüne bak. daha yenisin, uğraşacağın işin yoksa bile yapacağın çok şey var. kendini büyük görmek istiyorsan meslektaşlarınla uğraş, onlara rakip ol ama burda millete sataşırsan bu senin olgunluğunu değil basitliğini gösterir.

Ziyaretçi

#442 Re:

2012-11-01 16:17

#441: -

senin mali müşavir olmandan bile şüpheliyim

benim derdim bu eleme sistemi olmazsa eğer ozaman 100.000 kişi basvurduysa

100 bin tane mali müşavirmi olsun.benim derdim bu bilmeden etmeden zırvalama cahillik abidesi

ben kimseyi küçük görüp dalga geçmiyorum kanun var sınav böle olcak diye her dersten 5 defada

gecemiceksen olma mali müşavir bukadar basit

ozaman sizin gibi düşünürsek herkes doktor avukat mühendis olsun negüzel valla

hepiniz eziksiniz bişey olamamışınız sadece ağlayıp mali müşavir olmaya çalışın byeee

Ziyaretçi

#443 Re: Re:

2012-11-01 16:36

#442: - Re:  

üniversiteyi bitirmiş, staj sınavını kazanmış, ardından yeterlilik sınavlarına başvurmuş ve 7 dersin altısını 2 hakta vermiş daha sonra amansız bir hastalığa yakalanmış ve bu işlere hiç bakmamış bu arada hakları yanmış insanlar var ve bunun karşısında üniversite okumamış hatta lise bile bitirmemiş ,bedavadan hiç sınava girmeden sm olmuş ardından komik sınavlarla smmm olmuş insanlar da var hemde binlercesi halada olmaya devam ediyor.bakın arkadaşlar hayatta herşey olabilir insan çok kötü bir hastalığa yakalandımı her şeyi boş veriyor hatta belkide başvursa dondurabilirde ama ölüm ihtimali başa geldimi hiç bir şey düşünemezsin, düşünemiyorsun,bir kurtulsamda yeter diyorsun.yukarıda muhtemelen smmm belgesini almış sağa sola saldıran arkadaşlar, hiç bir zaman kendinizi güvende hissedip kafa bulmayın, kimseyi küçümsemeyin sabah kalktığınızda herhangi bir yerinizde ur hissedebilirsiniz.varsa bir haksızlık ya itiraz edin yada en azından susun lütfen.çünkü yukarıdaki 2 örneği düşününce gerçekten bir haksızlık yok kimse diyemez.belge alamayanlara sözüm çok takmayın 3 günlük dünya bu ülke öyle bir ülke ki bir sabah kalkarsınız herkes smmm olmuş.

Ziyaretçi

#444 Re: Re: Re:

2012-11-01 16:44

#443: - Re: Re:  

arkadaşlar kavga etmeyelim lütfen.bu belgeyi almadan 20 yıldır bu işi yapan bir sürü adam var.sonuçta bu iş çevreye ve beceriye bakıyor.zaten denetçilik işide yattı.yani bu belge özel smmm den sonra çok basite indi.bence mutlaka bir kanun veya başka bir şey çıkacak ve herkes bu belgeye sahip olacak.seçimde var mutlaka bir şeyler olacak yücel beyin dediği gibi yakınınızdaki siyasetçilere iletin yeterli.tek ders için hepsine girmeye değecek bir belge değil yani.kalın sağlıcakla.

BERK

#445 Konu

2012-11-01 17:03

#438: -

EVET SİZ ÇALIŞMAKLA SMMM OLDUNUZ AMA ADAM OLAMADINIZ OLAMAZSINIZDA.

BERK

#446 EZİK

2012-11-01 17:06

#442: - Re:

EZİK SENİN BABANDIR...BELGEYİ ALMIŞSIN AMA İNSAN OLAMAMIŞSIN HALA...VE SİZİN GİBİ YARATIKLAR YÜZÜNDEN BAŞIMIZA GELMEDİK KALMADI.SEN BENİM YAŞADIKLARIMI BİLİYOR MUSUN Kİ YORUM YAPIYORSUN.SENİ MUHASEBE KONUSUNDA BİNKERE CEBİMDEN ÇIKARIRIM AMA CEBİM KİRLENİR.

Ziyaretçi

2012-11-02 10:20

BU ADRESLERE HERGÜN MAİL YOLLAYIN..

cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr,
bimer@basbakanlik.gov.tr,
ozelkalem@basbakanlik.gov.tr,
bulent.arinc@tbmm.gov.tr,
mehmet.simsek@tbmm.gov.tr,
igeldi@gelirler.gov.tr,
mkilci@gelirler.gov.tr,
fgozubuyuk@gelirler.gov.tr,
matug@gelirler.gov.tr,
mgunes@gelirler.gov.tr,
scandan@gelirler.gov.tr,
hkaracam@gelirler.gov.tr,
mkayrak@gelirler.gov.tr,
hakkoca@gelirler.gov.tr,
udogan@gelirler.gov.tr,
btopaloglu@gelirler.gov.tr,
ugur.ozturk@gelirler.gov.tr

Ziyaretçi

2012-11-02 14:05

İyi olmuş diyen kişi bence daha önce dosya yakıp ikinci dosyada belgesini alanlardan olsa gerek ki, kendi döneminde böyle bir hak çıkmadığı için oturup ders çalıştığından olsa gerek zoruna gidiyor. bundan şüphem yok... değilse normal şartlar altında kimse tek dersten ek sınava karşı değil... benim tanıdığım biri var kendisi ilk dosyasını yaktı, şimdi ek sınav hakkına aşırı karşı çıkıyor. yaptığı işi görseniz kusarsınız... :)

Ziyaretçi

2012-11-02 14:22

sevgili arkadaşlar siz yukarda havlayanları boş verin it ür ür kervan yürür

ek sınav hakkı ya çıkar ya çıkmaz zaten bu işten dolayı it köpek herkes üzerimize konuşuyor
çekeceğimizi çektik gider 7 derse girer veririz babalar gibi

Ziyaretçi

2012-11-02 14:25

siz bunları boş verinde bu iktidar siyasilerinden fayda olmaz gibi

birde bu meseleyi sayın kılıçtaroğluna sayın devlet bahçeliye ve diğer siyasilere emeil atalım
belki onlar bu işi hallederler