MEB-THOF Protokolüne Karşı THO Mezunlarının Haklarını Savunuyoruz

imdat töremen.

#101 Re: MEB'de THO olmalı

2012-03-16 01:25

#78: brk - MEB'de THO olmalı

süper bir yazı kutluyorum sizi .

Bu gönderi yazan kişi tarafından kaldırıldı (Ayrıntıları göster)

2012-03-16 01:39

Ziyaretçi

#103 Re: Re: Re: İMDAT TÖREMEN

2012-03-16 01:48

#95: - Re: Re: İMDAT TÖREMEN

BEN ADIMI YAZDIM ADAMLIK İSMİ İLE VE FİKRİ İLE  OLUNUR.

İMDAT TÖREMEN

2012-03-16 19:22

OKUYUN ARKADAŞLAR...........
KİM BUNLAR BAŞLIKLI YAZIYI HINCAL ULUÇ SABAH GAZETESİNDE KÖŞESİNDE YAZMIŞ.
ASLINDA ELEŞTİRMİŞ GİBİ GÖZÜKSEDE Bİ İNCEDEN HEDEF E GÖNDERME YAPMIŞ.
YANİ ULUSLARARASI BİR AÇILIŞ YAPILMIŞ BİZİM ÜLKEMİZDE SAYIN YAZARIMIZ DANS EDEN ARKADAŞLARI BEĞENMEMİŞ KENDİNCE.
VE Bİ İNCEDEN DEMİŞ Kİ. EY ÜLKEM BİR AÇILIŞ OLACAKSA BUNUN ADRESİ BELLİDİR DEMİŞ.
BAŞKALARI ÇEKİLİN SİZ KENARA.
BİZ HALA YARIŞMALAR - ALAYLIMI MEKTEPLİMİ - 14 YAŞ ALTI VARMI YOKMU - KÜLTÜRMÜ SPORMU UĞRAŞALIM......
Kim bunlar?..
Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nın açılış töreni bir felaketti. 50 yıl evvelin 19 Mayıs törenlerini andıran bir amatörlük içinde İsveç jimnastiği benzeri sıkıcı komiklikler sergilenirken, final Anadolu Ateşi'nin Horonu benzeri kapanınca Mustafa Erdoğan'a bir fırça mesajı attım..
"Bütçe mi dardı, zaman mı, bu komikliğe nasıl imza atarsın" diye.. Erzurum Kış ve Trabzon Gençlik Oyunları için harika açılışlar yapmıştı Mustafa oysa..
"Ağbi haberim yok" diye cevap geldi.
Peki kim yaptı bu ayıbı o zaman..
Bu tür organizasyonların en çok izlenen saatleridir "Açılış!.."
Moskova Oyunları hâlâ dillerde.. Pekin?..
Uluslar, bu açılışları ülke reklamı için kullanır..
Tüm dünyaya bedava tanıtım.. Bu yüzden en büyük bütçe "Açılış"a ayrılır. En büyük zaman ve emek de..
Biz 180 ülkeye, 2 saat "Çağdışı lise müsameresi" yayınladık.. Türkiye'yle, İstanbul'la, tarihimiz, coğrafyamızla uzaktan yakından ilgisi olmayan.. Ucuz tek tip üniforma kostümler.. Koreografi denmez komiklikler..
Spor Bakanı soruşturma açmalı, hesap sormalıydı..
Tam tersini yaptı.. Kutladı..
Ölmüşüz, ağlayanımız yok..
Başbakanın yüzünden Açılış boyunca ekranlara yansıyan öfke, belki bu komedinin sorumlularının kim olduğunu, bu işin onlara nasıl verildiğini ortaya çıkartır diye hâlâ umudum var.
Muhalefet mi?. Güldürmeyin beni..
Haberleri varsa, kalemimi kırarım!..yorum sizin

2012-03-17 01:59

takma isme gerek yok kenan

#106 haddinizi bilin yeterli..

2012-03-17 02:00

kusura bakmayın usta öğretici belgesi olanlar ehil kişiler değildir demişsiniz. çoğu konservatuarlıdan daha bilgili ve yeteneklidir. konservatuara girmek içinde dayımız veya gücü olan bir tanıdığımız olmadığı için usta öğretici belgesi ile görev yapıyoruz. imza atan halk oyunları sevdalılarını da kınıyorum. keyfiniz yerinde cebinizde paranız bol. aylık derdiniz yok. maaşınız ay başı oldumu yatıyor. biz usta öğreticiler yılın 6-7 ayı 700 ile 1000 tl arasında ücrete çalışıyoruz yıllık ortalama ay başına düşen aylık ücret 600-700 tl'ye denk geliyor. buda sizin zorunuza mı gidiyor. kusura bakmayın zoruna giden varsa gitsin. orada imza atanlara söylüyorum. şikayetinizi bana söleyin gerekeni ben yaparım merak etmeyin. imza toplarken önce düşünün alaylı mektepliden daha bilgilidir. sizleri nasıl üniversitede görevli pozisyonuna getirmişler şaşırıyorum.

2012-03-17 02:01

Ziyaretçi

#108 Re:

2012-03-17 02:07

susacak biri varsa sensin. sorunun varsa usta öğreticilerle ben kiliste halk oyunları usta öğreticisiyim gel yanıma.

Ziyaretçi

2012-03-20 22:59

Ziyaretçi

2012-03-20 22:59

Ziyaretçi

2012-03-20 23:19

..

Ziyaretçi

2012-03-21 08:21

..
Yaşar Mete

2012-03-22 03:33

Türk Halk Oyunları Camiasının çok saygı değer Üstatları, Hocalarımız ve Halk Oyunlarına Gönül vermiş dostlar, biz bu konuyu gündemimize aldık cünkü mesleğimizin yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını maalesef ve maalesef ki acı bir şekilde görmüş bulunmaktayız...Türk halk oyunları Federasyonu alacağı bu kararla birlikte; Çok kısa bir zamanda güzide konservatuarlarımıza öğrenci bulmakta zorluk çekmekle birlikte acı ama gerçek olan konservatuarlarımızın kapatılma noktasına dahi geleceği aşikardır... Nedenine de gelirsek; Konservatuarlı arkadaşlarımızın bilmesi gereken en önemli konu hepimiz kandırılıyoruz; Bu konu usta öğretici ve konservatuarlı kavgasına dönüştürülerek, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinden halk oyunları çıkarılıp sadece rant kavgası yüzünden halk oyunlarımız halk oyunları federasyonuna bırakılmak istenmektedir. Kimse kusura bakmasın ama konservatuarlıların kurtuluşu Milli Eğitim Bakanlığıdır.(nokta) Çünkü şuan ilköğretim müfredatında seçmeli ders olarak halk oyunları dersi yer almaktadır. Bir gün tekrar kadro alabilme şanşımızın olduğu anlamına da gelmektedir. Halk oyunları, Halk oyunları fedrasyonuna geçiş yaptığı andan ihtibaren bizim kadro alma şansımız bitme noktasına gelmiş demektir. Ayrıca işin Bakanlık düzeyinde mevkiden fedrasyon aşamasına inmesi anlamına da gelmektedir ...Size bir örnek vermek istiyorum; bizim spor akademisi mezunu arkadaşlarımız var mesala onları da Milli Eğitim Bakanlığının bünyesinden çıkartıp Türk Futbol federasyonu bünyesine versek Türk futbol federasyonu onlara ne verebilir mesala kadro verebilir mi veremez değil mi??? nasıl futbol federsayonu kendi boyunu aşıp spor akademsinden eğitimini almış insanlara karışmıyorsa ve milli eğitim bakanlığında kalmasını istiyor hatta onları kendi federasyonunda birleştirmek gibi bir zulme buluşmıyorsa sizde lütfen akademik ortamda alınmış belgeye ve eğitime saygı duyarak, insanların haklarını koruyarak, hareket ederseniz bütün konservatuarlı arkadaşlara yardımcı olmuş olursunuz.. Usta Öğretici belgesi olayını da gelirsek, bu belgeyi hakkıyla almış büyüklerimize zaten her ortamda Üstat diyerek ve hürmet göstererek çok büyük saygı duymakla birlikte kültüre hizmetlerinden dolayı her zaman tekrar tekrar teşekkürlerimizi de bir borç bilmekteyiz. Geçmişini bilmeyenin geleceği olmaz lafıyla yola çıkarsak zaten İ.T.Ü T.M.D.K T.H.O bölümünde de Üstatlarımızın var olduğu ve bizim de onların hamurun da yoğrulduğumuz bir gerçektir. Şunu hiç bir zaman unutmayalım ki; bu ülkede ustalara saygısızlık yapacak en son kişi konservatuarlılar olmalıdır ve öyledir. Ama üstatlarımızın dışında; bu ülkede Usta Öğretici Belgesi adı altında 2 veya 4 haftalık kursla aldıkları belgeyi Türkiye'nin en güzide üniversitelerinden alınmış belgelerle bir tutulmasını da Mesleğe, Emeğe, Bilime ve İnsanlığa çok büyük saygısızlık olarak gördüğümü de belirtmek isterim. Bütün Konservatuarlardaki Saygı Değer Hocalarımızı, Mezun ve Öğrenci arkadaşlarımızı Kendi haklarımızı korumaya bir kez daha davet ediyorum...
Saygılarımla...

Ziyaretçi

#114 Re

2012-03-23 02:20

#19: sessizlik - yine ben

ne oldu biliyormusun arkadasim bize istiyor musunuz diye bile sormadan halk oyunlari ögretmenligi kadrosu kaldirilip bizleri müzik ögretmeni olarak ilkögretim okullarina atadilar.

müzik öğretmeni
Ziyaretçi

2012-04-05 00:34

Türk Halk Oyunları mezunu olarak haklarımızı savunmak ve kültürümüze sahip çıkmak adına katılıyorum.

Ylmz Gny

2012-04-20 23:13

bu sorun tamamen ahlak sorunudur...

Ziyaretçi

2012-04-21 15:19

hakkımızda hayırlısı olsun arkadaşlar ...

Ziyaretçi

2012-04-22 01:32

Harika tesekkur ederim

2012-05-01 22:48

bla bla

2012-05-01 23:47

sevgili hocalarım ve arkadaşlarım bu zamana kadar herkes işbirliğinde çalışırken ne oldu da şimdi herkes düşmanca davranıyor. bu imzanın ne anlam ve onemi var . kimki bu protokolü düzenledi kendi hocalarına da mı saygısı yok ... kim cavit hocayı alaylı diye eleştirip üzerine söz edebilir..öncelikle bize emeği geçen bu işe gerçekten gönül vermiş sayın alaylı hocalarım hepinize teşekkür ederim bana bu işi sevdirdiğiniz için benim yüreğime kadar işlediğiniz için ve sayın nihal hocam okulumuzda bölüm başkanlığı yaptığınız sürece beni halk oyunlarından soğuttuğunuz için bu işi sadece kendi yanınızdaki yalakalara bırakarak okulumuzda hiyerarşi yarattığınız için de size söyleyecek tek bir kelimem yok.. inanın sizden çok şey öğrendim 5 yıl boyunca 1 kez olsun oyun oynadığınızı görememek ne büyük bir acı.. şimdi elbet deki mzüik öğretmeni olarak atanmak istemiyorum fakat halk eğitimlerde de çalışmak istemiyorum ne yani anlamadığım şu halk eğitimlerde usta öğreticiler çalışmasın ama biz 6 ay ay 1000 lira maaş la çalışalım bu mu yani gördüğünüz hak varsa bi sıkıntımız devlet kadrosuzluğudur bırakın usta öğreticiler halk eğitimlerde çalışsın yarışmalara girsin nden bu işi aşılayan insanlara engel oluyorsunuz . herkes bu hikayeyi bilir canım fikret hoc. neden bu hakkın elimizden alındığını açıkladı.. sevgili konservatuarlılar halk eğitimlere atandıklarında üç kağıtçılıktan kendi işlerini yapmaz oldukları için ellerinden bu haklar alındı..
AH AH DOSTLAR.... :(

#121 AH AH SEVGLI DOSTLARIMMMMMMM....

2012-05-01 23:53

AH AH SEVGILI DOSTLARIM... SIZ BU DUNYANIN NERESINDESINZ? MİLLİEĞİM ONAY VERMIO HALK EGITIM 14 YASIN ALTINDA KURS ACMICAK YANI SENEYE ARTIK OKULLARDA HALK OYUNLARI YAPAMICAZ. SIZ KALKMIS NELERLE UGRASIOSUNUZ AH AH alaylılarda bı dert mekteplılerde bı dert ah ah SIZ BİR OLAMAYIN OKULDU USTA OGRETICIYDI YAHUUUUUUUUUUUU BIZ ISISMIZDEN OLYORUZ SIZ NELERLE UGRASIOUNUZ. HEMEN BASKA BI IS BAKINALIM SAYGILAR...

Ziyaretçi

#122 Re:

2012-05-08 21:50

#8: -  

Doru konuştun.
Göphem li.

2012-05-08 22:08

Tam 1984 yılından beri halk oyunlarının içindeyim.su anda usta öğreticilik yapmaktayım.bizler alayli olarak yıllarımızı verdik.bizleri küçük görmenin ne farkı olabilir sizin için.sizler için devlet ne yaptı ki federasyonun açtığı kursu bizlere cok görüyorsunuz .neredeyse 28 sene oldu hala haketmedigimizimi dusunuyorsunuz.oysa halk oyunları camiası biz alaylilar sayesinde hala ayakta duruyor.
OKUYUN

2013-01-18 00:32

Siz hangi haktan hukuktan bahsediyorsunuz.Ben 1986 dan bu yana halk oyunlarıyla ilgileniyorum ve aktif çalışıyorum .Ben siz değerli konservatuar mezunları gibi bu işi mezun olurum kimse çıkmasın önüme çalışır alırım paramı diye başlamadım gönül verdim ve iyi olmak için yıllarca uğraştım hala keyifle öğreniyorum.Üstelik benim başladığım dönemde konservatuarın halk oyunları bölümüde yoktu.Sizlerin bu kadar kör olmanız en büyük cahilliktir.Bizler olmasaydık sizlerinde aktaracağınız kaynaklar sınırlı olacaktı.Ne yapacaktınız aslıyla alakası olmayan düzenlemelermi.Kimse bana benim hakkım ben ünüversiteliyim demesin.Biz yıllarımızı verdik hakkıyla bir çoğunuzdanda bu işi daha iyi yapıyoruz çünkü sizin gibi arkasına sığınacağımız bir diplomamız yok her sene kendimizi kanıtlamak zorundayız.Bizlerle uğraşacağınıza elele verip halk oyunlarını en iyi şekilde nasıl aktarırız bu keyfi ne kadar cok insana ulaştırabiliriz onu düşünelim.Bu insanları aşağılayaz yok sayamazsınız.Çünkü ben yıllardır çocukların gözlerinde gördüğüm o pırıltıyı o mutluluğu kusura bakmayın bir kağıt parçası sayesinde görmedim.Ünüversiteli olarak değil insan olarak herhesi aynı kefeye koymadan ADİL OLUN.Üstelik konservatuardaki alaylı hocalarınızada saygısızlık etmeyin.
OKUYUN

2013-01-18 00:40

Siz hangi haktan hukuktan bahsediyorsunuz.Ben 1986 dan bu yana halk oyunlarıyla ilgileniyorum ve aktif çalışıyorum .Ben siz değerli konservatuar mezunları gibi bu işi mezun olurum kimse çıkmasın önüme çalışır alırım paramı diye başlamadım gönül verdim ve iyi olmak için yıllarca uğraştım hala keyifle öğreniyorum.Üstelik benim başladığım dönemde konservatuarın halk oyunları bölümüde yoktu.Sizlerin bu kadar kör olmanız en büyük cahilliktir.Bizler olmasaydık sizlerinde aktaracağınız kaynaklar sınırlı olacaktı.Ne yapacaktınız aslıyla alakası olmayan düzenlemelermi.Kimse bana benim hakkım ben ünüversiteliyim demesin.Biz yıllarımızı verdik hakkıyla bir çoğunuzdanda bu işi daha iyi yapıyoruz çünkü sizin gibi arkasına sığınacağımız bir diplomamız yok her sene kendimizi kanıtlamak zorundayız.Bizlerle uğraşacağınıza elele verip halk oyunlarını en iyi şekilde nasıl aktarırız bu keyfi ne kadar cok insana ulaştırabiliriz onu düşünelim.Bu insanları aşağılayaz yok sayamazsınız.Çünkü ben yıllardır çocukların gözlerinde gördüğüm o pırıltıyı o mutluluğu kusura bakmayın bir kağıt parçası sayesinde görmedim.Ünüversiteli olarak değil insan olarak herhesi aynı kefeye koymadan ADİL OLUN.Üstelik konservatuardaki alaylı hocalarınızada saygısızlık etmeyin.