MEB-THOF Protokolüne Karşı THO Mezunlarının Haklarını Savunuyoruz

İmza kampanyasının sahibi ile iletişime geç

MEB-THOF Protokolüne Karşı THO Mezunlarının Haklarını Savunuyoruz isimli dilekçe hakkındaki bu tartışma konusu otomatik olarak oluşturuldu.

Ziyaretçi

2012-03-03 10:13

lütfen tüm mezun ve öğrenci arkadaşlar imzalasın bunu

Ziyaretçi

2012-03-03 12:02

sonuna kadar savunun

Ziyaretçi

2012-03-03 14:31

hayırlı olsun hakkımızda

Ziyaretçi

#29 İMDAT TÖREMEN

2012-03-03 15:18

MRH,DİYEREK SÖZLERİME BAŞLAMAK İSTİYORUM. BEN VE BENİM GİBİ ALAYLI OLARAK, 40 YILDIR BU CAMİAYA HİZMET EDEN BİRİ OLARAK SİZ KONSERVETUAR "HALK OYUNLARI BÖLÜMÜ" MEZUNLARI VE ONLARI HAZIRLAYAN HOCALARINA SESLENMEK İSTİYORUM NACİZANE SİTEMLERİMİDE BURADAN DUYURMAK ADINA GÜZEL BİR PLATFROM DİYE DÜŞÜNMEKDEYİM. İLK OLARAK 1986 YILINDA İ.T.Ü KURULAN BU BÖLÜM DAHA SONRA TÜRKİYENİN ÇEŞİTLİ İLLERİNDE AÇILDI. ÇOKDA GÜZEL OLDU BUNU KİMSE İNKAR ETMİYOR ZATEN SİZ ÜNV ÖGRENCİLERİNE SAYGI DUYULUR GENELLİKLE, SİZLER GERÇEKDEN ÇOK ÖZVERİLİ BİÇİMDE 4 YIL VEYA 5 YIL BU OKULDA ÇOK EMEK VEREREK BELLİ İŞLEMLERDEN GECEREK TAM DONANIMLI DEMESEKDE ONA YAKIN BİÇİMDE MEZUN OLUYORSUNUZ. VE ÖNCELİK SİZDE OLMASI ÇOK DOĞAL EĞİTİM ACISINDAN ALAYLI ARKADAŞLARDAN ÇOK DAHA BİLGİLİSİNİZ EN AZINDAN FORMASYON ALARAK GÖREVE BAŞLIYORSUNUZ. BURAYA KADAR DOĞRU. GELELİMM MESELEYE HALKOYUNLARI BÖLÜMÜ MEZUNLARI NEDEN MÜZİK ÖGT.OLDULAR ACABA BUNU SİZLER NEDEN GÜNDEME GETİRMEDİNİZ HAKKINIZI ARAMADINIZDA ŞİMDİ BÖYLE BİR UYGULAMAYA KARŞI ÇIKIYORSUNUZ BUNU SORMAK İSTERİM.KALDIKİ BİZ ALAYLILARA USTA ÖGRT BELGEYİ BİZ İSTEMEDİK ESKİDEN BELGEMİ VARDI BUNUDA SİZİN ÜNV.KURUCULARI TAYİN ETTİ BİZ İSTEMEDİKKİ "" TABİKİ USTA ÖGTR KENDİ ARALARINDA AYRIM YAPMAK LAZIM"" ZATEN BU İŞİ LAYIĞI İLE YAPANLARA BELGE SORULURMU ? LAYIĞI İLE DEDİĞİM HOCA ARKADAŞLAR VAR YILLARCA ARAŞTIRMA YAPMIŞ KÖY KÖY ŞEHİR ŞEHİR .VS GİTMİŞ KENDİ İMKANLARI İLE ARAŞTIRMIŞ BULMUŞ DERLEMİŞ UGRAŞMIŞ VE ŞİMDİKİ OYUNLARI KOSTÜMLERİ MÜZİKLERİ VS HERŞEYİ GÜNÜMÜZE KADAR GETİRMİŞ OLAN HOCALARDAN BAHSEDİYORUM YANLIŞ ANLAŞILMASIN SİZLERİN ÖGRENDİKLERİNİZ VE HAZIRA KONDUĞUNUZ BU EMEĞE O ALAYLI DEDİĞİNİZ KİMSELER YAPTI BUNU UNUTMAYIN HAKSIZLIK VE SAYGISIZLIKDA YAPMAYIN DERİM. BU İŞ BU KADAR UCUZ DEĞİL.BU HOCALARIN HAKLARI NE OLACAK O ZAMAN BUNA NE DİYECEKSİNİZ .DEVLET BU İŞE EL ATMADI BU İŞİ DÜZLÜĞE ÇIKARMADI HALADA ÇIKARMIYOR TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİN DE DE GÜNDEME GETİRDİLER VE BİZ USTA(ÖGR)HOCALARINI BİLE TANIMADILAR KÜLTÜRE SAHİP ÇIKMADILAR SİZ NEDEN BAHSEDİYORSUNUZ BELGE OLSA NE OLACAK ÜNV MEZUNU OLSAN NE OLACAK ŞİMDİYE KADAR ÇOK BÜYÜK HATALAR YAPILDI. THOF .BİŞEYLER YAPMAYA ÇALIŞYOR AMA NAFİLE BİLGİ VE YETERLİLİK YOK NE YAPTIKLARINI BİLMEDEN BİŞEYLERE SALDIRIYORLAR YAZIK OYUNCAK OLDUK.MİLLİ EGT BAKANLIĞI DA BIRAKDI BAKALIMM NE YAPACAKLAR DEVLET ÖDENEK VERMİYOR ARTIK YANİ BU İŞİ İYİCE BİTİRDİLER SİZLER MEZUN ARKADAŞLAR BUNLARI DİLE GETİRİN BUNLARIN ARKASINDAN KOŞTURUN DERİM HAK BURDA ASIL. BİZDE DEGİL DEVLET E KAFA TUTUN HAKKINIZI ORDA ARAYIN BİZ ALAYLILARLA UGRAŞMAK SİZE YAKIŞMAZ BİZ SİZDEN DAHA BİLGİLİYİZ .

Ziyaretçi

#30 Re: İMDAT TÖREMEN

2012-03-03 16:23

#29: - İMDAT TÖREMSEVGİLİ   KONVS ÖRENCİLERİ SİZLERE YAZIK YA EZİKMİSİNİZ SİZ :)))) HALA MESLEK OLMAYAN HALKOYUNLARINI ALAYLILARA KIZARAK NEREYE GİDİYORSUNUZ YAHUU SİZİN OKUL DEDİĞİNİZ KONSV  HALK OYUNLARI BÖLÜMLERİ KAPANMASIN DUA EDİN  HOCALARINIZA BAKIN  YAHU " AİLE"  OLMUŞ HALK OYUNLARI  ÖĞT.  HERKES EŞİNİ ALMIŞ YANINA KADROLU    OHHH   SONRADA BAŞARI BEKLE  SİZDE  BİLGİLİYİZ DİYE GEÇİNİN SAGA SOLA  LAF ATTIN HAK ARAYIN  NEYİN HAKKINI ARIYORSUNUZ  MÜZİK ÖGRETMENİ OLDUNUZ VEYA OLACAKSINIZ SİZLER " USTA ÖGRT"  DAHİ OLAMAZSINIZ.

Bu gönderi yazan kişi tarafından kaldırıldı (Ayrıntıları göster)

2012-03-03 17:30

Bu gönderi yazan kişi tarafından kaldırıldı (Ayrıntıları göster)

2012-03-03 17:35

Si-Do-Re

2012-03-03 17:36

sevgili arkadaşlar sanal sitede istediğiniz kadar bağırın imza toplayın bu sadece kendinizi rahatlatacak bir uygulamadan öteye geçemeyecektir. Bu haykırışlar için resmi evrak gerekli olup bunu da bir dilekçe yazıp gerekli mercilere gönderilmesidir. Gerek Thof'a gerekse M.E.B'e tek tip dilekçe yazıp gönderilmesi gerekirse bu protokolü hakkınızı savunabilmeniz için mahkemeye götürebilirsiniz. Böyle bir uygulamada mahkeme lehinize karar verebilir kanaatinde olup, hemen site kurucusunun tek tip dilekçe örneği çıkarıp bunun yurt genelinde yaygınlaştıması sağlanırsa sonuç alabilirsiniz
Si-Do-Re

2012-03-03 17:49

Bu arada Sevgili İmdat Töre abimiz, Kaygınızı anlayışla karşılıyor sözlerinizin bir çoğunda size haklılık payı veriyoruz. Fedarasyonun yaptığı uygulama bir tarafı kırarken diğer tarafı yüceltmektedir. Başkalarına yaranma ve ötekileştirme politikası bitmesi gereken bir durumdur. Bizim Niyetimiz Bağcıyı Dövmek Değil Üzüm yemektir. hakların daha makul hale getirilmesi ve artık bu işi yapmak isteyenlerin okula yönlendilmesi gerekmektedir. 15 günlük semirle yapılacaksa bu iş hiç yapılmasın diyoruz.

Ziyaretçi

2012-03-03 18:20

!!

Ziyaretçi

2012-03-03 18:52

UMUDUM YOK BENİM BAŞIMIZDAKİLER ADLET VE HUKKUK ÇERÇEVESİ İÇERİSİNDE KONUYU ELLE ALIRSA DAVAMIZI KAZANMIŞIZZ DEMEKTIR AMA İŞİ DOST,EŞ,AKRABA.ARKADAŞLIK VB. ONLARLA AYNI KEFENİ GİYMİŞ OLURUZZ

Ziyaretçi

2012-03-03 20:56

..

Ziyaretçi

2012-03-03 21:43

Bir eğitimci olarak halk oyunları mezunlarının haklarını savunmasını sonuna kadar destekliyorum.

Ziyaretçi

2012-03-04 00:21

Sonuna kadar destekcisiyiz !insallh sonc alinir fakat hic sanmiyorum cunku federasyonumuz genelde alayli yetismis arkadslardan olusmakta
Yusuf

#40 Re: İMDAT TÖREMEN

2012-03-04 01:27

#29: - İMDAT TÖREMEN

Affınıza sığınarak şunu söylemek istiyorum konservatuvarda okuyanlar alaylı değil mi önce alaylıydılar şimdi bu işin okulu okudular veya okuyorlar hem çekirdekten yetişme hem de akademik eğitim alıyorlar nasıl olur  da daha bilgili olunuyor açıklarsanız sevinirim....

Ziyaretçi

2012-03-04 01:29

teşekkürler böyle bir kampanya başlattığınız için...

Ziyaretçi

2012-03-04 02:34

olucak

Ziyaretçi

2012-03-04 13:17

her meslekte olduğu gibi eğitim ihtiyacı alaylıların gayret ve çabalarıyla başlatılır bayrak kendilerinden devralınır ve ilerlemek için birlikte hareket edilir. Halk oyunları alanında da yapılmak istenen budur. Alaylı hocalarımızın kurduğu ve eğitimin gerekli olduğunun altı çizildiği konservatuarlarımızdan yetişen arkadaşlarımıza alaylı mektepli ayırımı yapılmadan destek verilmelidir. Unutulmamalıdır ki bu mesleğin eğitiminin olması gerektiğine alaylı hocalarımız karar vermişlerdir ve Konservatuarlarımızda hala alaylı hocalarımız eğitim neferi olarak görev yapmaya devam etmektedir. Gerçek ustalara mezunlar olarak saygısızlık yapmamız mümkün değildir. Burada asıl olan halk oyunlarını ilk ve tek meslek olarak seçip konservatuara giren ve başarıyla mezun olan meslekdaşlarımıza mesleklerinin saygınlığını korumak için gösterdikleri bu çabada hep birlikte destek olmaktır...Alaylı okullu tüm ustaların desteğini belkiyoruz...

SERKAN

2012-03-04 19:41

MERHABA GÜZEL BİR PAYLAŞIM SİTESİ OLMUŞ HERKEZ AKLINA GELENİ YAZMIŞ ANTALYA DA YAŞAYAN HALK OYUNLARI USTA ÖĞRETİCİSİ OLARAK SİTENİZDEKİLERİ İNCELEDİĞİMDE İMZALARDAN SADECE BİR TANESİNİN ANTALYADA AKTİF OLARAK HALK OYUNLARI İLE İLGİLEDİĞİNİ GÖRDÜM DİĞERLERİ İNANIN 26 YILDIR HALK OYUNLARININ İÇİNDEYİM HİÇ BİR ZAMAN İSİMLERİNİ DUYMADIM GÖRMEDİM BİLMİYORUM BİR DE ŞUNUDA ÇOK İYİ BİLİYORUM ÜNİVERSİTEDE OKUYUP DA DİPLOMA ALAN ARKADAŞLAR SİZ BU HALK OYUNLARINI KİMDEN ÖĞRENİP ÜNİVERSİTEDE MÜLAKATLARDAN GEÇTİNİZ ??

Ziyaretçi

#45 Re:

2012-03-04 19:42

#43: - sevgili arkadaşım size tüm kalbimle katılıyorum.hepimiz için bu çok öenmli okullu ve alaylı herkes birlik olmalıki halkoyunları meslek olarak bir yerlere gelmeli .bunun için adım atılmalı ayrımcılık yapmak kimsenin işine yaramaz .ben sadece bunları dile getirmek istedim .ama görüyoruzki okullu  hoca ve arkadaşlar kendi dertlerine düşmüşdür önce okullular olsun diye kanpanya başlatılmış oysa  heriki tarafıda kapsamalı diye düşünüyorum .ancak birlik olursak bu dava hakkında ses getiriiz .saygılaraımla..

Ziyaretçi

#46 Re:

2012-03-04 22:40

#4: -

BENDE USTAÖĞRETİCİYİM BU SENE ALDIĞIM BİR OKULU GEÇEN YIL ANTRÖNÖR ÇALIŞTIRMIŞ NE YAZIKKİ ÇOCUKLARA ŞİDDET UYGULAMIŞ ÇOCUKLAR HALK OYUNLARINA KÜSMÜŞ BU ARKADAŞIN SAYESİNDE BU SENE ÇOCUKLARI BEN ÇALIŞTIRIYORUM GEÇEN YIL OYNAMAK İSTEMEYEN ÇOCUKLAR NEDENSE BU SENE BÜYÜK BİR ZEVKLE GELİYORLAR KURSA ŞİMDİ SORUYORUM SİZE BU İŞİ BAŞARAN 5 YILLIK AKADEMİK EĞİTİM Mİ?

Fatma Sarı

2012-03-04 23:23

Bu mücadeleyi desteklemek için illa ki okullu olmak gerekmiyor. Kendi çıkarlarını bir yana bırakıp tarafsız ve sağlıklı düşünebilen herkes, mevcut olan adaletsizliğin ve haksızlığın farkına varabilir. Bu meseleyi kişiselleştirenleri ise anlamak hiç mümkün değil. Bizler, emeğin ne demek olduğunu gayet iyi bilen konservatuarlılar olarak bu haksızlığın bir an önce ortadan kalkmasını istiyoruz.

Ziyaretçi

2012-03-04 23:39

kesınlıkle katılıyorum.bırılerı gelıyor ve kendı kafasına gore protokol hazırlanıyor ve ımzalanıyor.üniversıtelerde akademısyenlerın bılgısı dısında kararlar alınıyor.1997 den berı formasyonlarımız kaldırıldı ve magdur edıldık halen bıle kımsenın sahıp cıkmadıgını goruyorum.umarım bu hassasıyetıde gosterırsınız.hocalarımıza zamanında guvendık ve tum baskılaara ragmen ımzalattılar ve formasyonsuz bırakıldık bı dahada bole cılgın hatalar yaptırılmasın...bırlık olma zamanı

Ziyaretçi

#49 Re:

2012-03-05 00:50

#5: -

amacınıza ulaşamayacaksınız biz alaylıyız ama bu işe gerçek anlamda gönül verenleriz para için yapmıyoruz kültürümüze sahip çıkıyoruz bizim çalıştığımız şartlarda siz çalışırmısınız çok merak ediyorum

Ziyaretçi

#50 Re: İMDAT TÖREMEN

2012-03-05 00:56

#29: - İMDAT TÖREMEN

hocam düşüncelerinize sonuna kadar katılıyorum yüreğinize sağlık