Genel Kurmay Başkanlığına

NiğDELİ

/ #171 Askerleri askerlikten soğutm

2016-11-01 22:31

Sayın kurmay başkanım ben 9'uncu Kor.K.lığı Loj.Des.K.lığı Kh.Tk. Askerim 96/2 tertip fakat komutanım benim burda gerçekten. Piskolojimi bozdular daha gece santralcisiyim üst devreler bana görevimi yaptırtmıyorlar sabah 5de gelip su basıcaksın akşam 7 de gelip su basıcaksın koğuşa diyorlar ve benim santralde akşam 5 de teslim alıp sabah 8 de teslim ediyorum santral boş kalıyor akşam 8 gibi tellerden gizli gizli dürüm söylüyorlar beni gönderiyorlar gitmesem ceza veriyorlar gece kendi nöbetlerine beni gönderiyorlar zaten gececi uyumuyor diye komutana söylüyorum en fazla herkezin çarşısı kitleniyor bende zarar görüyorum hem çarşım kitleniyor hemde şikayet ettim diye o kadar hakaret tokat yiyorum adamlar esrar içiyor araçla göreve çıkıyor bize çatıyorlar yine aynı şekilde komutanın tek dediği eğitim eksikliği var herkez soğuk havada akşama kadar 1 hafta boyunca eğitim görecek diyor yine eğitimi biz görüyoruz. Üst devreler yemekhane görevlisiyim diye hepsi kaçıyor  üst devre komutana bağırıyor komutan sesini çıkarmıyor komutanım Allah aşkına beni bu birlikten alın başka birliğe gönderin acemiliği Manisa alaşehirde ulaştırma olarak yaptım Birde komutanım burda benim sağlığımda bozuldu fıtığım patladı doktor 2 inci ameliyatın riskli dedi 8 sene önce ameliyat olmuştum astım hastası oldum koğuşlarda hep sigara içiyorlar esrar içki içiyorlar komutanım ben motor bölümü okudum ve telefon ve telsiz teknisyeniyim ben kendimi kh.tk. Mıma ait hissetmiyorum neresi olsa olur yeterki bunların zulmünden kurtulim komutanım ben türküm komutanım burda Apoculara kölelik yapmak için göndermedi benim ailem vatanı korumak için gönderdiler benim ailem zor durumda bide annem babam yaşlı onları bırakıpya geldim ailem benim astım olduğumu fıtığımın patladığını bile bilmiyor komutanım beni hayattan soğuttuar hergün çocukla gibi ağlıyorum