SMMM SINAV YÖNETMELİGİ İÇİN İMZA KAMPANYASI

İmza kampanyasının sahibi ile iletişime geç

SMMM SINAV YÖNETMELİGİ İÇİN İMZA KAMPANYASI isimli dilekçe hakkındaki bu tartışma konusu otomatik olarak oluşturuldu.

Ziyaretçi

2012-03-29 21:07

yukarıdaki yönetmelikten de anlaşılacağı gibi ek sınav hakkını vermek tamamen türmobun elinde..maliye bakanlığının keyfini beklemek zorunda degiller yani..

Ziyaretçi

2012-03-30 10:15

arkadaşlar elimizde bukadar bilgi ve belge var.ama bu adamlara bir şey anlatamıyoruz.mahkemeye verelim bence

Ziyaretçi

2012-03-30 14:25

sınav konusunda stajımız bitmişken bizi sınava yapmadılar çok haksızlıklar oldu.6 yılstajı bitti 2002 yılında belgemizi alamadık

Ziyaretçi

2012-03-30 18:32

çOK YÜKSEK HARÇLAR VAR İNSAFFF... DAHA İŞE BİSMİLLAH DEMEDEN NE BU YAHU.. GERÇEKTEN BİR SMMM ADAYININ BU KADAR MASRAFI VARMI DEVLETE .. ALLAH VİCDAN VERSİN ...

Ziyaretçi

#55 Re:

2012-04-01 15:48

#1: -

kesinlikle katılıyorum size

Anonymous

2012-04-01 21:21

duyurular bölümünde yer alan mail adreslerine herkes mail atsın.

Ziyaretçi

2012-04-03 15:02

arkadaşlar ben yücel beyle buğün görüştüm 2 gün önce türmob maliye bakanlığı ile görüşme yapmış ve türmobun yönetim kurulunda kabul ettiği bu yasayı maliye bakanlığı kabul etmiyormuş türmobda buna karşı çıkarak yönetmeliklerin aynen yayınlanmasını istiyormuş şu son iki gün içinde tekrar maliye bakanlığı ile görüşme yapacaklarmış eğer yine kabul etmezlerse türmob maliye bakanlığına karşı yargı yoluna gidecekmiş
benim sizlerden isteğim bu yeni smmm sınav yönetmeliğinin bu zamana kadar bekletilerek onaylanmamasının nedenini onaylanması hahalinde toplumsal bir zararının olup olmadığının araştırılması ve bir ark niyet taşıyıp taşımadığının araştırılması müsbet veya menfi bir sonuca bağlanması için başbakan ve cumhur başkanınından konu hakkında teftiş isteyin lütfen bu yazıyı dikkate alın bu istekleri BİMER ve CUMHURBAŞKANINA YAZIN ADLI sayfalardan gönderebilirsiniz.

Ziyaretçi

2012-04-03 15:24

Smmm sınavlarının geçiş notu 60 dan 50 e indirmelerini istiyorumm bu haksız uygulamalara son verilmesini diliyorum.
Malimüşavir Adayları
Dilekçe sahibi

2012-04-03 16:45

hergün hiç üşenmeden türmoba mail atıyorum.bekleyen onlarca smmmm adayının emeğinin ve zamanının boşa gitmemesi ve sorunumuza bir an önce çözüm bulunması için bıktırıncaya ya da türmob bu konuya bir çözüm buluncaya kadar da mail atmaya devam edeceğim. daha çok insana ulaşmak için facebookta bir profil oluşturdum fakat şu an profil facebook tarafından engellendi."malimüşavir stajerleri" adı altında açtığım hesaba şu an giremiyorum. sizlerde bu imza kampanyasını daha çok insana ulaşması için yardımcı olun lütfen.
Malimüşavir Adayları
Dilekçe sahibi

#61 Re:

2012-04-03 17:02

#57: -  

dilekçede de belirttiğim gibi sizin de yazdığınız gibi yücel bey maliye bakanlığının kabul etmediğini söylüyor. ama ek sınav hakkını vermek tamamen türmobun elinde olan birşey. kendileri madem bu kadar istekliler en azından ek sınav hakkını verebilirler.

Ziyaretçi

2012-04-12 12:10

sevgili arkadaşlar
bu dilekçeleri birde bu sayfada adresleri belirlenen yöneticilere gönderin çünkü artık sınav yaklaştı çıkaracaklarsa çıkarsınlar yoksa erkekçe çıksın biz bu işi yapamıyoruz deyip bu meseleyi kapatsınlar millet hasta oldu ya önümüze bir yumak attılar onunla avutuyorlar biz hayvanmıyız insanız insanca davransınlar artık yeter ya bu kanunu çıkarsınlar yada son versinler erkekçe gidip tekrar 7 derse girelim bizde hala o basiret var ama şunuda bilsinlerki bu madur insanlar gelecekte çektiklerinin karşılığını alacaklardır
Malimüşavir Adayları
Dilekçe sahibi

#63 Re:

2012-04-12 12:50

#62: -  

çok haklısınız bir işi beceremediler. biz hergün mail atıyoruz.ne kadar çok kişiden mail giderse o kadar çok dikkat çekmiş oluruz. ayrıca imza kampanyasını daha çok kişiye ulaştırmamız lazım. facebook ve twitter da bu kampanyayı duyurmak için profil oluşturdum ama ikiside engellendi.. sizler de bu kampanyayı kişisel sayfanızdan paylaşın ve turmob yetkililerine de gönderin..

Malimüşavir Adayları
Dilekçe sahibi

#64 TURMOB YETKİLİLERİNİN MAİL ADRESLERİ

2012-04-12 12:52

nsanli@turmob.org.tr

yakdemir@turmob.org.tr

burhan.gezgin@turmob.org.tr

s.aydin@turmob.org.tr

arioglu@turmob.org.tr

akdora@turmob.org.tr

ural@turmob.org.tr

a.icyer@hotmail.c

Ziyaretçi

2012-04-20 15:14

ALINTIDIR.
türmob başkan ve genel sekreterine sesleniyorum.Bizzat kendiniz bizlere yeni sınav yönetmeliğini telefonda söyleyerek umutlandırıp beklememizi tavsiye ettiniz.bizler size güvendik ve sonuç hüsran oldu.ey türmob, cahil cühelayı mali müşavir yapmak adına sergilediğiniz gayreti bu belgeyi yüz kere haketmiş olanlar içinde sergileyin. maliyet muhasebesini hayatında hiç görmeden, tanımadan binlerce kişi smmm oldu bu içinize siniyor mu? ya staj sınavı inanın ki tus sınavı kadar ciddi bir sınav.İnsanların onuruyla bu kadar oynanmaz.eğer oynarız diyorsanız bunun bedeli elbet sizden çıkar.

acizadam

#66 smmm staj yönetmeliği

2012-04-23 09:58

Ben Sadece şunu merak ediyorum Türmob bizim hakkımızı savunup bu yasayı geçirtemiyosa ne işe yarar yada hangi hakkı savunur ozaman bu örgütün hiçbir etkinliği ve gücü yok demektir gerçektende öyleyse bizden neden bunca çaba ve para talep edildi bu yasa onaylanmazsa bütün hakkım bu insanlara haram olsun

Ziyaretçi

#67 Re: smmm staj yönetmeliği

2012-04-23 16:15

ne yasası bunlar bizi oyalamaktan başka bir şey değil.zaten bekleme süremizde doldu dolacak 

Ziyaretçi

2012-04-23 21:48

benimde bekleme sürem dolmak üzere ama en azından 2 yıl bekletilip de tüm derslerden sınava girmeyiz bu yönetmelik cıkarsa. ben tek ders yüzünden bekliyorum.

Ziyaretçi

2012-04-25 11:40

arkadaşlar biz bu yönetmeliği çıkarak ve yayınlayacak olan değerli büyüklerimizi bu yasayı çıkarmaları için düm devlet büyüklerine yazdık daha kimse kalmadı ama yinede 1,5 yılı aştı çıkarmadılar acaba papaya müracaat etsekmi yararı olurmu

Ziyaretçi

2012-04-26 18:07

Kaliteli meslektaşlar yetiştirme düşüncesi çok güzel bence de olmalı fakat 2 yıl bekleme süresi ve akabinde tekrar sıfırdan tüm derslere çalışmak hem maliyetli hemde zaman kaybettirici bir durum.Bence hangi ders kaldıysa sadece o dersten sorumlu tutulmalıdır. Hiçbir yerde böyle bir uygulama yok sadece muhasebe mesleğinde var ama olmaması gerekir.saygılarımla,

Ziyaretçi

2012-04-30 16:36

hiçbir meslekte gercekten böyle bir uygulama yok. turmob sürekli maliye bakanlığının kabul etmediğini söylüyor. yönetmeliğin çıkması maliye bakanlığına bağlı olabilir ama ek sınav hakkını vermek tamamen türmobun yetkisinde. turmob bu kadar istekli madem mağdur smmm adaylarnın hakları konusunda, maliye bakanlığına rest cekip ek sınav hakkını verebilir. tabi bunu yapabilecek nitelikte eşitlikçi ve adaletli bir yönetim varsa bu turmobda.

Ziyaretçi

2012-05-01 10:11

adil bir sınav yönetmeliği için

Ziyaretçi

2012-05-01 17:56

ARKADAŞLAR ACABA BU YENİ SINAV YÖNETMELİĞİ NE ZAMAN AÇIKLANIR BİR BİLGİSİ OLAN VARMI

Ziyaretçi

2012-05-02 18:05

Ey türmob 500 belge verseniz 1 trilyon yapar!

Ziyaretçi

#75 Re:

2012-05-03 11:25

#22: -  

lütfen böyle bir güzellik yapınız. tebrikler