Genç Akademisyenlerden Başbakan'a Yanıt

Quoted post

kemalist değilim!

#250 helal olsun

2012-02-10 21:29

Biri yazmış "CHP zihniyeti kuruldugundan beri tek tip insan yetistirmeye calisirken neredeydiniz genc akademisenler? ATATURKCU genclik diyorlar, kemalist nesil diyorlar peki ataturkcu olmayanlar tu kaka mi? dindar deyinca basbakan ozgurlukcu ciktiniz ama yillarca devlette, universitede, askeriyede hakkiyla bir yere gelmek istenenlere dayatilan bu tek tip dunya gorusunun karsinida niye duramadiniz? Samimiyetinize inanmiyor, bu yuzden bu dilekceyi imzalamiyorum!!!"
HELAL OLSUN diyorum

Yanıtlar

Ziyaretçi

#252 Re: helal olsun

2012-02-10 22:01:46

#250: kemalist değilim! - helal olsun

Birincisi bunu imzalayanlarin gecmisi hakkinda bilgi sahibi degilsiniz. Yazi yazarken bunu goz onunde bulundurun. Ikincisi 60li 70li yillarda mevcud sisteme kim karsi koymustu kim soz konusu sistemi savunmustu isterseniz bir arastirin. Zannediyorum sizin icinde oldugunuz siyasi gorusun icinde olanlar degil. Sorabilirsiniz tabii, 60larda 70lerde bunlari yapanlar 80lerde 90larda neredeydi diye? Bir kismi hala hapishanelerdeydi, digerleri yasadiklarinin ustesinden gelmeye, yeniden ayaga kalkmaya calisiyordu. Artik yeniden ayaktayiz. Biz halki ezmek uzerine kurulu sisteme hep karsiydik. Yine karsiyiz. Bu sistemin basindaki parti hangi parti olursa olsun.

Ziyaretçi

#262 Re: helal olsun

2012-02-10 23:42:21

Ben de Kemalist değilim, imzaladım.

Ee, çöktü mü şimdi bütün savınız? Var mı yedekte başka ezber?

Sahtekarlik

#295 Re: helal olsun

2012-02-11 22:50:24

Kesinlikle katiliyorum, cok guzel ozetlemissiniz. Kemalist nesil yetistirmekten rahatsiz olmayan kemalistlerin, dindar nesil yetistirilmesinden rahatsiz olmasi kemalistlerin maskelerini dusurmektedir.