Genç Akademisyenlerden Başbakan'a Yanıt

İmza kampanyasının sahibi ile iletişime geç

Genç Akademisyenlerden Başbakan'a Yanıt isimli dilekçe hakkındaki bu tartışma konusu otomatik olarak oluşturuldu.

Ziyaretçi

2012-02-09 23:46

tebrikler cesaretiniz ve emeginiz icin, tesekkurler.

Ziyaretçi

2012-02-09 23:55

Umulur ki bundan böyle "Türkiye'de ifade özgürlüğü yok" gibi saçma sapan argümanlara kimse girmez. İsteyenin istediğini konuştuğu her türlü fikrini ifade ettiği bir ülkede yaşıyorsunuz. Bu girişim de buna güzel bir örnek teşkil etmiş oldu..

Ziyaretçi

#153 Re: Re: Metnin hazırlanma süreci

2012-02-09 23:58

#20: - Re: Metnin hazırlanma süreci

Merhaba arkadaşım. Sana tek bir soru sormak istiyorum:

Yanlışı göstermen için illa ki yanında doğrusunu da göstermek gerekiyor mu? Elimizde bir meclis tasarısı vs. olmadan böyle bir dilekçe kampanyası başlatmak çok mu saçma geliyor sana?

Ziyaretçi

#154 Re:

2012-02-10 00:09

#7: Muhalif -

muhalif arkadaş sen de ismini koysaydın keşke. gazeteci ve siyasetçi denen zümre tabii ki ayrıcalıklıdır. onlar bizim can damarlarımızdır, kesilirlerse beslenemeyiz.bunu ayırt edecek kadar akademisyen olman dileğiyle...

Horizontal

#155 Re:

2012-02-10 00:12

#1: -

oooo bakıyorumda nerede bir 8-5 bankamatik memuru, intihalci hırsız,paragöz öğretim görevlisi,üniversite okuyorum ayağına kadın-erkek peşinde taksim-cihangir arası mekik dokuyan tiki varsa hepsi toplaşmış ağlaşıyorlar....!!!!

Vah vah ne kadar üzüldüm halinize,ahvalinize... Çevik bir paşa gelsinde bir tank yürütüp kurtarsın sizleri yoksa bu kafayla buradan kaçıp sığınabileceğiniz bir ülkede kalmadı.. Kemalistliğin en büyük yan etkisidir zaten,çağı 2 asır geriden takip ettiriri adama böyle,yazık valla...:)

Ziyaretçi

#156 Re: Re:

2012-02-10 00:36

#155: Horizontal - Re:

sensin kemalist, düzgün konuş.

Ziyaretçi

#157 Re:

2012-02-10 00:37

#152: -

annem sen harikalar diyarında mı yaşıyorsun?

hükümet parmağı yalamadan konuş da, gör ifade özgürlüğünü.

Ziyaretçi

2012-02-10 00:40

İmza kampanyasını destekliyorum.Daha çok kişiye ve kurumlara açılırsa dahada anlamlı olur.

Ziyaretçi

2012-02-10 00:41

KAPSAMLI VE AÇIK BİR DİLEKÇE OLMUŞ.
Aytek

#160 Re:

2012-02-10 00:50

Bir de metni okusanız keşke...

Ziyaretçi

#161 Re: Re:

2012-02-10 01:00

#160: Aytek - Re:

okumasına gerek yok, hristiyanı aleviyi ateisti gördüğü anda nöronlar greve durmuş.

Ziyaretçi

2012-02-10 01:15

Birçoğu emaille ya da sosyal medya vs bir şekilde haberdar edilmiş,  okuyup okumadığı meçhul -ki okumadan destekleyenler gözümde daha değerli- -çünkü bu kadar zayıf hazırlanmış bir metne IQsu hallice bir insanın şuurluca destek vermesi bence mümkün değil- n sayıda üniversite mezununun desteklediği biz kaç kişiyiz tadındaki bu dilekçeyi ibretle takip ediyorum.
İnsan nöronlarını kullanan kesimden daha efektif ve kaliteli tepkiler bekliyor.

Ziyaretçi

2012-02-10 01:17

ortaçağ zihniyetlerini demokrasi kılıfına sığdırmaya çalışmaları duvara toslayacak.halkın hakları ve demokrasi mücadelemizi bu dar kafalılara rağmen daha da yükselteceğiz.

Ziyaretçi

#164 Re: Re:

2012-02-10 01:37

#155: Horizontal - Re:

hacı sen fırçabıyığını oraya buraya sürtmeden islamigundem.com'a git. burası sana göre değil.

Ziyaretçi

#165 Re:

2012-02-10 01:45

#162: -

hayatını maç istatistiği gibi yaşayanlar nasıl da kendini belli ediyor. tüm o IQ, nöron gibi ciddimsi lafların özeti şöyle halbuki: "biz daha kalabalığız ki olm!"

ibrete battık bulandık. teşekkürler.

Ziyaretçi

#166 Re: Re:

2012-02-10 01:47

#165: - Re:

intihal yapmış bir de, nöron demiş referans vermemiş. ibret doldum.

Ziyaretçi

#167 genç akademisyenler

2012-02-10 01:49

"genç akademisyenler" isimli "ilim irfancı" bir grup varmış evvelden. acaba burada hakaret yağdıran arkadaşlar onlar mı? çok mu kızdınız? biz de akademisyeniz, biz de genciz, bizi neden dışlıyorsunuz? ayıp.

Ziyaretçi

#168 Re:

2012-02-10 02:04

Tabii pankart actiklari icin tutuklanan gencler gibi ufak bir ayrinti da var. Ama soyle bir soylem sanirim bahsettigin mantiksal sorunu cozer. Turkiyede bugun ifade ozgurlugu tamamen yok degil, ama adim adim yok ediliyorum. Ic Isleri Bakanimizin aciklamalari bile bu konuda tek basina kanittir.

Mert IMZA
Ziyaretçi

2012-02-10 02:06

Dinlerin daha çok insan tarafından sorgulanması ve yer yüzünden silinmesi sürecini hızlandırmak istiyorsa sayın başabakanımız çok doğru yapıyor. Çünkü inançsızlığı kendince ahlakla bağdaştırması din hakkındaki gerçekleri dışa vurmaktan korkmayan ateistlerin sayısını arttıracaktır. Lakin ben, her zamanki gibi çoğunluğa oynadığını düşünüyorum, yapması gerektiği gibi.

Muhalif

#170 Re: Re:

2012-02-10 02:39

#154: - Re:

Maalesef bazı "Genç akademisyenlerin" akademik yeterliliklerini sorgulamama neden olacak mesajlar geliyor. Sayın "genç akademisyen" "siyasetçi ve gazeteciler tabii ki ayrıcalıklı zümredir" lafını "genç"liğinize veriyorum. Anayasanın 10. maddesine bakarsanız hiçbir zümrenin ayrıcalıklı olmaması gerektiğini görürsünüz. Onun dışında şu ana kadar neden tutuklu akademisyenlerden sadece Büşra Ersanlı'ya atıfta bulunulduğu sorusuna dair hiçbir cevap gelmemesi de düşündürücü. Bu galiba bilinçli bir tercihin ürünü. Ancak imzalayan kişilerin birçoğu başlangıca katılıp son bölümdeki bu önemli detayı gözden kaçırıyor olabilir. İmzalayan kişiler, şahsi tavsiyem Büşra Ersanlı'yı araştırın, hangi soruşturma kapsamında tutuklandığını bir inceleyin, lütfen ondan sonra imzalayın.

Saygılarımla,

Ziyaretçi

#171 Re: Re: Re:

2012-02-10 02:56

#170: Muhalif - Re: Re:

Bildigim kadari ile legal bir siyasi partinin genclere yonelik kurdugu siyaset okulunda ders verecegi gerekcesi ile tutuklandi. Hakkinda baska bir suclama varsa ben bilmiyorum.

Ziyaretçi

#172 Re: Re: Re: Metnin hazırlanma süreci

2012-02-10 03:42

#153: - Re: Re: Metnin hazırlanma süreci

Hayir arkadasim gostermek gerekmiyor, eger ortada bir yanlis varsa duzeltmeye ugrasmak gerekiyor. Yoksa yaptiginiz, kendi hayat/siyaset gorusunuzu yuceltmek ya da savunmak icin sokak cocuklarini kullanmaniz oluyor ki bunun ne kadar vahim bisey oldugu konusunda herhalde hem fikiriz?!! Cok guzel bir sivil projeyle, sokak cocuklarini dindar etmeden de iyi insan olarak topluma kazindiriabilecegini gostermeye calissaydiniz, inan o dilekceye hic mi hic gerek kalmazdi. Obur turlusu hic kusura bakma ama kahvehanede oturup dunyayi yonetmekten farksiz belki daha acinasi cunku o gariblar cocuklar sadece duygu somurusu icin kullanilmis oluyor...

Ziyaretçi

#173 Re: Re: Re: Re: Metnin hazırlanma süreci

2012-02-10 04:31

#172: - Re: Re: Re: Metnin hazırlanma süreci

Soyledigini de yapmak gerekiyor sonuna kadar katiliyorum. Ulkemizde sokakta yasamak zorunda olan cocuklar varsa, bu Turkiye vatandasi olan herkesin utanmasi gereken bir durum. Ancak bu gelir dagilimindaki adaletsizlikler, ve cocuklarimiza sahip cikamamamiz yuzunden sokakta yasamak zorunda olan cocuklarin sorunlarinin dinsizlikten kaynaklandigini aciklayan bir basbakana tepki vermenin yanlis oldugunu gostermez.

Tersine soz konusu cocuklari kullanan basbakandir. Toplum olarak becereksizligimizden ve duyarsizligimizdan kaynaklanan bir sorunu kendi ideolojisini yerlestirmek icin kullanmaya calismaktadir basbakanimiz ne yazik ki.

Ziyaretçi

2012-02-10 07:52

İmzalayanların kendilerini komik duruma düşürdüğü bir organizasyona dönüştü bu dilekçe. İnsan sormadan edemiyor: Now what? (Noldu şimdi?)

Ziyaretçi

2012-02-10 10:44

Dilekçe güzel bir dil ile yazılmış yazanların emeğine sağlık. Ancak sadece konu üzerinde yoğunlaşılsa ve farklı konulara farklı dilekçeler hazırlansa daha etkili olurdu.