Genel Kurmay Başkanlığına

İmza kampanyasının sahibi ile iletişime geç

Genel Kurmay Başkanlığına isimli dilekçe hakkındaki bu tartışma konusu otomatik olarak oluşturuldu.

Ziyaretçi

#101 Re: askerlığimi doguda icra etmekl

2014-01-10 17:59

cuneyt çakır

#102 Konu

2014-01-10 18:18

Sayin komutanim 93/2 tertip olup hakkari/ otluca 5.inci dag komando taburu karargah destek bölügü olup ben orada vatani gorevimi yapmaktayim ama yerimden hic memnun degilim çunku bize insan muamelesi yapmiyorlar gece 12.lere kadar egitim olup bize iskence yapiyolar zaten burda carsi yok askerlik bitene kadar burdayiz psikolojimiz cok bozuk pazar gunleri mesai olmasa bile o gunun nobetci uzmani sabahtan aksama kadar surundurup egitim dedikleri iskence yapiyorlar burda silah arkadaslarimla her gun gozyasi dokup agliyoruz kimse bize yardim etmiyor sayin komutanim ne kadarda olsa bizim boluk anlatilmaz ancak yetkili gorevliler gelip halimizi gormezi lazim o zaman halimizi daha cok anliyacaksiniz burda herkes kafayi yedi surekli aglayip bazi arkadaslar kendilerine zarar verebilecek kadar psikolojisi bozulmus olup bize yardim etmenizi buyuk bir umutla bekleyip gerekenin yapilmasini arz ediyoruz.

Ziyaretçi

2014-01-12 13:44

slamın aleykum komutanım ben güney doguda 2005de gazi oldum bozkır devlet hastanesinde işe başladım babamın rahatsızlıgı nedeniyle tayin istedim ama tayin alamadım yardımlarınızı bekliyorum saygılarımla

Ziyaretçi

2014-01-26 13:04

izmit kocaeli cengiz topel deniz ana hava üst komutalığı hakkında bilgi vericem burdaki herkez evcil izne çık mak istiyor burda yasak lanmış bundan haberiniz var başkanım dicektim size asker çok mağdur durumda lütfen bize yardım edin evcil izin konusun da lütfen çok mağduruz burda denetleme de yapın buraya lütfen

Ziyaretçi

#105 Lütfen Yardım Edin

2014-02-17 13:27

Ben şu an askerim 1993/4 tertibim aydın/söke 11.mot.piyade tbr.da askerim askerlik yaptığım yer sürgün yeri cehennem gibi bir yer devrecilik sıracılık her şey var üst devreler bizi uyuşturucu almaya gönderiyor kendi nöbetlerini tutmaya bizi gönderiyorlar üst devrelerin yataklarını yapıyoruz hergün üst devreler sabah 5 te bizi kaldırıyorlar kendileri ise 7:30 kadar yatıyorlar ben kanuni izne çıktım çıkmadan bi gün önce izne çıktığım için beni dövdüler ben bu saatten sonra askerlik yapmıyacam bana ne ceza verseler de hiç umrumda değil bana rahmetli babam tokat atmamıştı ama bi üst devre gelip bana tokat atıyor hemde komutanlar üst devrelere alt devreyi dövün diyor ben 5 defa intiharın eşiğinden döndüm ailemiz bizi askere gönderiyor ama biz dayak yemeye gidiyoruz tlf no: 0542 475 79 72
seher yılmaz

2014-02-25 18:00

sayın genel kurmay başkanı ben bozüyük bilecik'de yaşıyorum benim bunu size yazma amacım şu geçen okulumuza askeri okul için başvuru formları geldi ama kızlara gelmedi liseden sonraymış sizden ricam ortaokullarada bu form gelsin lütfen erkekler bizden dahamı üstün dahamı çevik dahamı vatana sadık dahamı bayrağını seviyo biz sevmiyomuuyz engelleden onlar dahamı iyi geçiyo bize öretseniz bizde geçeriz deyilmi herneyse sizden ricam benim o ünüformayı giyip vatanın bölünmez bi parçasından olmak bu yapbozu tamamlamak istiiyorum bu benim için oyun deyil ama bunun içinde sizden yardım bekliyorum hayır derseniz yine yazacağım ve yine veyine nezaman biri gelip ellerimi koparır o ana kadar yazacağım lütfen yardımımcı olun lütfenn .........
Emrah YAŞAR

#107 Acil yardım lütfen!!!

2014-03-27 16:40

Hayırlı günler. Ailevi sorunlar yüzünden köyümü terk edip şehire geldim ve geldiğimden beri işlerimi bir türlü yoluna koyamadım. Evliyim ve bir oğlum var. Sakarya/Merkez Şeker mahallesinde ikamet ediyorum. Büyükşehire büyük hayallerle geldim ama el tutanım olmadı. üniversite okuyacaktım ama hesaplar tutmadı. bügün kaznıp bu gün yiyorum. sadece günü kurtarabiliyorum. borçlar çoğaldıkça çoğalıyor. askere gitmek istiyorum ve bunun içinde üniversiteyle ilişiğimin kesilmesi lazım ancak bunun için de yatıramadığım harç var. harcı yatırmadan askere gidemiyorum. bu yüzden sizden harcımı yatırmam da yardım etmenizi istiyorum ALLAH rızası için 400 lira borç istiyorum. Adım Emrah YAŞAR. Telefonum 0535 050 80 47!

Ziyaretçi

2014-06-28 13:46

ben.tayfur.tükelay.bana.dönüs.yapılmasını.istiyorum

Ziyaretçi

2014-06-28 13:46

tayfur.tükelay.o545.664.06.44

Ziyaretçi

#110 tecilimi ağustos 2013 te bozdum ama hala askere gidemedim

2014-07-21 16:56

Sayın genel kurmay başkanım;
18-10_1990 izmir/dikili doğumluyum ve askere gitmeye mecburum.
Ancak bir türlü sevk edilecek eğitim merkezim çıkmıyor.
Şubeden de kesin bir bilgi alamıyorum.

Gereğinin yapılmasını arz ederim. Saygılarımla..

Semih DİREK TC:50842231926

Ziyaretçi

#111 Re: cezamdan dolayı teslim olmak istiyorum ama

2014-10-07 18:36

ümit

2014-10-10 08:41

komutanım ben hakkariliyim ve şuan ıspartada usta birliğine gönderildim kayseride komando eğitimi aldım ve aldım eğitimin hakkını dağlarda vermek istiyorum bunun  için ne yapmam lazım sizden doğuya gönderilmem için yardım istiyorum 

ULŞ.PER.OKL. HİZMET BÖLÜĞÜ GAZİEMİR/İZMİR

#113 devrecilik

2014-10-27 11:31

94/3 tertipleriyiz ezilik hor görülmekten insan gibi davranışın olmadığı psikolojinin pozulmasından artık alt tertibin yıpranmasından sıkıldık nerde ne kadar pis iş var yapmaktayız başka askerlerin kendi işlerinide biz yapmaktayız komutana değil üst tertibe hizmet etmekteyiz kişisel hizmetlerini  bu nasıl bir iştir anlayamadım kim komutan burda kim ilgileniyor herkez bu vatanın askeri değilmi sürekli ya nöbetler bize yazılıyor yada paraf atılıyor zaten yada gizli kaçalklı bizleri gönderiyorlar herkes yapmak zorunda kalıyor tabi yapılmasa daha çok eziyetler göreceğiz onuda biliyoruz hakaretler küfürler nasıl dayanılır bunlara bilemiyorum psikolojimiz hiç birinin yerinde değil öneme alınmasını bekliyoruz inşallah 

BURADA SADECE BİZİM BÖLÜĞÜMÜZDE DEĞİL TÜM BÖLÜKLERDE BU SIKINTILAR MEVCUTTUR.

GEREĞİNİN YAPILMASINI ARZ EDERİZ

İZMİR/GAZİEMİR   ULŞ. PER. OKL. HİZMET BÖLÜĞÜ

yunus

#114 acil

2014-11-01 12:44

Sayin komutanim istanbul hava harp okulunda askerlik yapiyorum 4 aylik askerim fakat ailevi ciddi sikintilarim var basimizda baba yok ve 2 kardesiz kardesim uyusturucu madde kullaniyor ben askerde oldum icin  annemle tek kaliyor bunun yani sira annem calisiyor bana para gondermesi ev kirasi derken zoruklar yasiyoruz bunlar asiri sekilde beni etkiliyor komutanlarima bu konu hakkinda bilgi vermeme ragmen bi sonuç alamiyorum ve bi çozüm yolu ariyorum ve yaşadiklarim agir geliyor.  Gereğinin yapilmasini arz ederim.        Yunus emre Keçiçi

Ziyaretçi

#115 Re:

2014-11-10 18:07

#61: -  

sen öle bi yerde askerlik yaptığna dua et g.zekalı..millet ed,rneye düşsün die dua edio

ateş

#116 uzman er olmak istyorum

2014-11-13 18:24

slm sayın komutanlarım ben 1987 /4 olar askerliğimi yaptım şuanda uzman er olmak istyorum ama ay farkı ile sınava giremiyorum gereğinin yapılmasını arz ederm

sirnak uludere baglica

#117 DIKKATINIZE...!

2014-11-30 19:52

Sirnak ulederede askerim ilk olarak dagitimim acemiden hilal karakokuna cikti ordan beni malen tertip olarak tabura aldilar ben burda yapamiyorum butun arkadaslarim orda kaldi alismistik karakolumuza simdi taburda yapamiyom hergun biriyle sikinti yasiyorum kendi kendime zarar vermeye kalkiyom komutanimla konusuyom yollamiyo bagirip cagirip brni odasindan kovuya buna yapilacak hic bise yok mu 

asya

2015-01-23 18:03

askerliik düşürülsün

Ziyaretçi

2015-02-14 23:13

askerim sürgun yedi ona ne olur surgun cok kötü biseymi nolur cevap veein

Ziyaretçi

2015-02-19 20:51

Selamın aleyküm Komutanım saygilarimi arz ederim ben mustafa Gültekin Konya'da oturuyorum inşallah mayis da askere gitcem ama benim istedim askerde baba yigit ve bu vatan görevini yapmak ve askerlik bittiginde askerlik yapmak ve her hangi bir gorev komondo timi tim Başbakan koruyucu timi..?askerlik nisan ortasinda veya sonunda belli olcak sabır likla bekliyorum inşallah dedigim olur alahin izniyle ben suan nisan bekliyorum inşallah Mayıs
Dayanıklı olmak daha cok guclu olmak istiyorum. 
bilk haftasında giderim benim tek istedigim bu yazdiklarimi kabul edip imzaliyorom komutanim saygilarimla...

KONYA - KARATAY
MUSTAFA GÜLTEKİN
Mgultekin
0506 134 3778

Oguzhan

#121 10 Gün sonra yokum...

2015-02-21 06:41

Bu kadar yazmışsınızda takmamış kimse Sizleri. Benim hayatım ise şurada 10gün kaldı gerisi tefağruat.

alihan

2015-02-22 10:38

ankara da yapmayında nerde yaparsanız yapın

Ziyaretçi

#123 askerlıgımı doguda yapmak ıstıyorum

2015-05-23 17:51

komutanım benşuan sarıyer kalender ordu evinde askerim ama askerliğimi hakkaride yapmak istiyorum geriğin yapılmasına arz ederim bu vatana canım feda vatanı korumak istıyorum saygılar  komutanım ismim ferhat akdağ

shancez

#124 doguda askerlik

2015-05-31 08:13

iyi günler komutanım ben şuan lüleburgaz ordu evinde aslerlik yapmaktayım ama doguda askerlik yapmak istiyorum zamanında bazı kişiler dilekçe verip doguya gitmiş böle birşey mümkünmü acemi  birligimi balıkesir bakım komando olarak yaptım

shancez

#125 Re: askerlıgımı doguda yapmak ıstıyorum

2015-05-31 08:14

#123: - askerlıgımı doguda yapmak ıstıyorum 

valla kardeşim bende lüleburgaz ordu evindeyim bende doguda yapmak istiyorum dilekçe felan verilebiliyomu ş heralde biraaz araştıracam ben sende araştır